Android’de Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir

Android’de Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir Herkesin kendi cihazında kullanmayı tercih ettiği bir tarayıcısı vardır. Bu, söz konusu platformdaki varsayılan tarayıcıyla aynı olmadığında, bağlantıların yanlış tarayıcıda açılması oldukça can sıkıcı olabilir. Bunu önlemek istiyorsanız, yapmanız gereken şey telefonunuzun varsayılan tarayıcısını değiştirmektir.

Google Play mağazasında çok çeşitli tarayıcılar bulunmaktadır. Her biri farklı bir özellik kombinasyonuna sahiptir, bu nedenle varsayılana tercih ettiğiniz alternatif bir tarayıcı bulmanız için bolca kapsam vardır. Sizi uzaklaştırabilecek özelliklerin bazı örnekleri farklı kullanıcı ara yüzleri, daha iyi performans ve yerleşik reklam engellemedir.

Android’de varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir

Belirli bir tarayıcıyı bulup kurduğunuzda ve varsayılan tarayıcınız olarak kullanmak istediğinize karar verdikten sonra, yapılacak bir sonraki şey, onu varsayılan seçenek olarak ayarlamaktır. Bunu yapmak için önce telefonunuzun ayarlar uygulamasını açmanız gerekir. sonra aşağı kaydırın ve “Uygulamalar” a dokunun

İpucu: Bu talimatlar Samsung telefonlar için tasarlanmıştır. Farklı Android varyantlarına sahip diğer üreticiler tarafından üretilen telefonlarda işlem biraz farklı olabilir.

“Ayarlar” uygulamasında “Uygulamalar” a dokunun.

“Uygulamalar” listesinde, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun, ardından açılır menüden “Varsayılan uygulamalar” ı seçin.

Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunduktan sonra açılır menüden “Varsayılan uygulamalar” ı seçin.

Bir sonraki menüde, varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz tarayıcıyı seçebilmek için “Tarayıcı uygulaması” na dokunun.

Varsayılan bir tarayıcı uygulaması ayarlayabilmek için “Tarayıcı uygulaması” na dokunun.

Listeden bir tarayıcı seçip onu Android telefonunuzun varsayılan tarayıcısı olarak ayarlamanız yeterlidir.

İpucu: Bu tarayıcı listesi yalnızca şu anda yüklü olan tarayıcı uygulamalarını içerir, bu nedenle önce kullanmak istediğiniz tarayıcının yüklü olduğundan emin olun.

Bir tarayıcıyı varsayılanınız olarak ayarlamak için, yüklü tarayıcılar listesinden seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android’de Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir için yorumda bulun

    Android’de Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android’de Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir için ilk yorumu yapabilirsin.