android’de GPS doğruluğunu nasıl iyileştirilir?

android’de GPS doğruluğunu nasıl iyileştirilir? GPS sensörünüz, telefonunuzun Google Haritalar ve konum hizmetleri gibi navigasyon uygulamalarını kullanmasına ve coğrafi konumunuzu doğru bir şekilde etiketlemesine olanak tanır. 

GPS nedir?

GPS’inizi nasıl optimize edeceğinizi bilmek, nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olur. GPS Küresel Konumlandırma Sistemi anlamına gelir ve ABD Ordusu tarafından 1973’te geliştirildi, ancak 1980’lerde sivil amaçlarla için kullanılmaya başladı. Başlangıçta 24 uydu ile kullanılıyordu ama şimdi yörüngedeki 31 adet GPS uyduları mevcut.

Akıllı telefonunuz, günümüzün akıllı telefonlarının ve tabletlerinin çoğunda bulunan donanımın bir parçası olan bir GPS anteni aracılığıyla bu uydularla iletişim kuruyor. Bu donanım yazılımla bir sürücü üzerinden bağlanır. Böylece, akıllı telefondaki GPS sinyali için üç hata kaynağı vardır:

  • Mevcut konumdaki GPS uydularının sayısı
  • Akıllı telefondaki GPS anteninin kalitesi
  • Sürücünün işletim sistemindeki uygulaması

‘Yüksek doğruluk’ modunu aç

Mümkün olan en iyi sinyali almak için normalden biraz daha fazla pil kullanmaya hazır olmalısınız.

Ayarlar ve dokunun Konumu  ve konum hizmetleri olduğundan emin olun. Ekranınızın sağ üst köşesinde geçiş yapabilmeniz gerekir. Yeşil olmalı ve sağdaki düğme.

Şimdi, Konum altındaki ilk kategori Mode olmalı , buna dokunun ve Yüksek doğrulukta ayarlandığından emin olun  . Bu, konumunuzu tahmin etmek için GPS’in yanı sıra Wi-Fi ve mobil ağlarınızı kullanır. Bu, daha fazla pil kullanacak, ancak size mümkün olan en doğru yeri vermek için mevcut tüm yöntemleri kullanacaktır.

GPS’i yeniden kalibre etmek için bir pusula uygulaması kullanın

Pusulanızın doğru çalışmadığından şüpheleniyorsanız, yeniden kalibre etmeye zorlayabilirsiniz. Bunun için bir pusula uygulamasına ihtiyacınız olacak. Bazı telefonlar önceden kurulmuş olan biriyle gelir. Eğer öyleyse, bunu ateşleyin ve GPS sinyalinize çok ihtiyaç duyduğunuz bir yenilemeyi sağlamak için yeniden kalibrasyon sürecinden geçmeyin.

Android cihazınız bir pusula uygulamasıyla gelmiyorsa, Play Store’dan bir tane indirebilir ve bu şekilde yapabilirsiniz. Pusula Galaxy iyi ve güvenilir bir seçenektir.

Pusula Galaksisi

GPS sinyalini aktif tutun

Bir uygulamadan diğerine geçerken karşılaştığımız temel sorunlardan biri de, GPS’in pili korumak için kapatılmış olmasıdır. Örneğin Pokémon Go oynuyor ve en son mesajlarınıza bakmak istiyorsanız, GPS’iniz kapatılabilir.

Ancak, GPS sinyalini aktif tutabilirsiniz. Bunu yapmak için bir GPS uygulaması yüklemelisiniz. Bağlı GPS’yi öneririz. Bu basit bir uygulama ve hile yapar. Bunu yapmanın pil ömrünün kısalmasına neden olabileceğini unutmayın.

GPS Bağlantılı

GPS sorunlarınızın donanım veya yazılımla ilgili olup olmadığını öğrenin.

Ile  GPS Essentials , bir fakir GPS sinyali bir donanım veya yazılım sorunu nedeniyle olup olmadığını teşhis edebilir. GPS Essentials ana menüde dokunun  Uydular, ardından da telefon toprak etrafında uydulara bağlanması izle.

Hiçbir uydu görünmüyorsa, bu durum çevrenizdeki metalik nesnelerin, akıllı telefon kılıfınızın veya GPS donanımınızın düzgün çalışmadığı parazitlerden kaynaklanabilir. Uydular görünürse, ancak GPS’iniz hala bozulduysa, bu bir yazılım sorunudur ve size yardımcı olması için bu makaledeki diğer ipuçlarına başvurmalısınız.

GPS Verilerinizi Yenile

Bazen cihazınız kapsama alanı içinde olmasa bile belirli GPS uydularında ‘takılıp kalır’ ve düzgün çalışmamasına neden olur. Bunu düzeltmek için GPS verilerinizi temizlemek ve uydulara sıfırdan bağlanmaya başlamak için GPS Durumu ve Araç Kutusu gibi bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulamada, ekranda herhangi bir yere dokunun, ardından menü simgesine dokunun ve  A-GPS durumunu yönetin.  GPS verileriniz şimdi yenilenmeli ve eğer tekrar oynatılmaya başlıyorsa, bu işlemi tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. android’de GPS doğruluğunu nasıl iyileştirilir? için yorumda bulun

    android’de GPS doğruluğunu nasıl iyileştirilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak android’de GPS doğruluğunu nasıl iyileştirilir? için ilk yorumu yapabilirsin.