Neredeyse herkese başına gelmiştir bu sorun. Yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz ve navigasyon uygulamanızdaki ok doğru yönde işaret etmiyor, keyfi olarak hareket ediyor veya hiç hareket etmiyor. Akıllı telefonunuzu, karşı karşıya olduğunuz yönü söylemek için zor zaman geçiriyorsanız, telefonunuzun pusulasının yeniden kalibre edilmesi gerekir. Bu makalede, size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Pusulayı kalibre etmek için cihazı her eksende birkaç kez döndürün.

Telefonunuzun pusulasını kalibre etmek gerçekten kolaydır. Google Haritalarınız olduğunu varsayarsak, Uygulamayı açın ve şu basit adımları uygulayın:

Telefonunuzu normalde yaptığınız gibi tutun. Ardından, telefon hala sizi karşı karşıya iken telefonun üstünü öne doğru (sizden uzaklaştıkça) ve geriye (size doğru) eğin. Android telefonun pusulasını kalibre edilir

Şimdi, telefonu normalde yaptığınız gibi tutun, size bakan ekranla dik yapın. Ardından sola, daha sonra sağa dönünce çevirin.

Sonra normalde yaptığınız gibi telefonunuzu dik tutun. Ardından, telefon hala sizi karşı karşıya iken telefonun üst kısmını bir taraftan diğer tarafa doğru eğin.

Bu yöntem etkili değilse, akıllı telefonunuzu havada şekil 8 şeklinde hareket ettirerek aynı sonucu elde edebilirsiniz. Google Haritaları açmanız ve yukarıdaki videodaki hareketleri takip etmesi kolay, ancak bunu  yaparken dikkat edin zira halka açık alanda yaptığınızda aptalca hareketler yapmanız içten bile değildir

Üçüncü taraf uygulamaları

Pusulanızın ve diğer sensörlerin durumunu size söylemek için Play Store’dan bir uygulama da yükleyebilirsiniz. Böylece, bu ayarlar ne zaman kalibre edileceğini size bildirecektir. Mesela, GPS Essentials, sadece bunu yapıyor. Android telefonun pusulasını kalibre edilir

Hala GPS, pusula veya navigasyon uygulamasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız bizimle sorununuzu ve deneyimlerinizi paylaşın

 

Bir Cevap Yazın

  1. Android telefonun pusulasını kalibre edilir için yorumda bulun

    Android telefonun pusulasını kalibre edilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android telefonun pusulasını kalibre edilir için ilk yorumu yapabilirsin.