Android telefonun pusulasını kalibre edilir

Neredeyse herkese başına gelmiştir bu sorun. Yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz ve navigasyon uygulamanızdaki ok doğru yönde işareti göstermiyor, keyfi olarak hareket ediyor veya hiç hareket etmiyor. Akıllı telefonunuzu, karşı karşıya olduğunuz bu sorunla zor zaman geçiriyorsanız, telefonunuzun pusulasının yeniden kalibre edilmesi gerekir. Bu makalede, size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Pusulayı kalibre etmek için cihazı her eksende birkaç kez döndürün.

Telefonunuzun pusulasını kalibre etmek gerçekten kolaydır. Google Haritalarınız olduğunu varsayarsak, Uygulamayı açın ve şu basit adımları uygulayın.

Telefonunuzu normalde yaptığınız gibi tutun. Ardından, telefon hala sizi karşı karşıya iken telefonun üstünü öne doğru (sizden uzaklaştıkça) ve geriye (size doğru) eğin. Android telefonun pusulası bu şekilde kalibre edilir

Şimdi, telefonu normalde yaptığınız gibi tutun, size bakan ekranla dik yapın. Ardından sola, daha sonra sağa dönünce çevirin.

Sonra normalde yaptığınız gibi telefonunuzu dik tutun. Ardından, telefon hala sizi karşı karşıya iken telefonun üst kısmını bir taraftan diğer tarafa doğru eğin.

Bu yöntem etkili değilse, akıllı telefonunuzu havada şekil olarak 8 şeklinde hareket ettirerek aynı sonucu elde edebilirsiniz. Google Haritaları açmanız ve yukarıdaki videodaki hareketleri takip etmeniz kolaydır, ancak bunu  yaparken dikkat edin zira halka açık alanda yaptığınızda aptalca hareketler yapmanız ve gülünç duruma düşmeniz içten bile değildir

Üçüncü taraf uygulamaları kullanarak pusula kalibre etme

Pusulanızın ve diğer sensörlerin durumunu size söylemek için Play Store’dan bir uygulama da yükleyebilirsiniz. Böylece, bu ayarlar ne zaman kalibre edileceğini size bildirecektir. Mesela, GPS Essentials, sadece bunu yapıyor. Android telefonun pusulasını kalibre edilir

Hala GPS, pusula veya navigasyon uygulamasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız bizimle sorununuzu ve deneyimlerinizi paylaşın.

 

ilginizi çekebilir  Android bildirim sesi nasıl değiştirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. tahsin dedi ki:

  Merhaba. Alibaba dan 20 kg yaklaşık 200 dolarlık gelinlik kumaşı getirmek istiyorum.
  Bu mal muhtemelen gümrüğe takılacak.
  Ne kadar gümrük vergisi öderim
  Bu malı gümrükten gidip vergisini ödeyerek alabilir miyim?
  Bu malı şahıs adına yada firma adına getirmem malı gümrükten çekmemi kolaylaştır.Hangi şekilde getirtmeliyim