Android Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır

Android Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır, Telefonunuzu Google Play’in delirdiğini ve uygulamanın ardından uygulamanın otomatik olarak güncellendiğini görmek için telefonunuzu açtıysanız, İnternet paketinizin havaya uçtuğunu gördüğünüzde midenizin ağrıdığını hissedebilirsiniz. Neyse ki çözümü çok kolaydır. Google Play’in yalnızca ne zaman ve nasıl başlayacağını güncellemek üzere uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini nasıl dur duracağınızı size göstereceğiz.

Genel bir kural olarak, Google Play’den yüklediğiniz uygulamalar talebinizden veya akıllı telefonunuzdaki performanslarını artırmak için güncellemeleri otomatik olarak indirir (otomatik güncelleme uygulamaları olarak adlandırılır). Genel olarak, bu iyi bir şey, ancak telefonunuzu yavaşlatabilir, mobil verilerinizi tüketebilir ve cihazınızla başka şeyler yapmanıza engel olabilir. Elle güncellenen uygulamalar daha pratik olabilir.

Google Play’de otomatik güncelleme uygulamaları nasıl devre dışı bırakılır?

 1. Cihazınızda Google Play Store Uygulamasını açın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki Menü seçeneğine dokunun .
 3. Ayarlar üzerine dokunun .
 4. Genel Ayarlar altında, ‘Otomatik güncelleme’ uygulamalarına dokunun . Bilgi istemi burada üç seçenek gösterecektir.
  Uygulamaları otomatik güncelleme – Cihazınıza yüklenen tüm uygulamaların kendilerini otomatik güncellemelerini devre dışı bırakmak için bu seçeneğe dokunun.
  Uygulamalar için otomatik güncellemeleri açmak için aşağıdaki seçeneklerden birini seçin.
  Uygulamaları istediğiniz zaman otomatik güncelleyin. Veri ücretleri geçerli olabilir – Tüm uygulamalar için otomatik güncellemelere izin vermek için bu seçeneğe dokunun.
  Uygulamaları sadece Wi-Fi üzerinden otomatik güncelle – Uygulamaların yalnızca Wi-Fi’ye bağlandığında otomatik güncelleme yapmasını sağlamak için bu seçeneğe dokunun.

Uygulamalar için otomatik güncellemeyi devre dışı bıraktıktan sonra, bir uygulama kendini güncellemek istediğinde, bildirim çubuğunda bir Google Play simgesi görüntüler. Bildirime dokunabilir ve uygulama güncellemelerini manuel olarak onaylayabilirsiniz.

Google Play Store’da uygulamaları manuel olarak nasıl güncelleyebilirim?

 1. Play Store’da uygulamaları otomatik olarak güncellemesini söylerseniz, elle bunu yapmanız gerekir. Bir uygulamayı manuel olarak güncellemek için Google Play’deki Uygulamalarıma gitmeniz gerekir; bu nedenle, gezinme çekmecesini açın ve ana Apps ve oyun kategorisinin altından seçin.
 2. Uygulamalarınıza, cihazınızda o anda yüklü olanlara ve şimdiye kadar indirdiğiniz her uygulamanın ana listesine ilişkin bir sekme görünümü görüntülenir. In Yüklü: listesinde, uygulamalar kategoriye bölünmüştür edilir göreceksiniz Güncellemeler, Son güncellenen ve Up-to-date. 
 3. Güncellemeleri içeren uygulamalar üstte listelenmiştir.  Üst tarafta Tümünü Güncelle düğmesini kullanarak bunları birer birer veya hepsini yüklemeyi seçebilirsiniz.

Uygulama güncellemelerinizi kapatmak için başka yöntemleriniz var mı? Yorumlarınızda en iyi ipuçlarınızı  bizimle paylaşın. makaleye katkıda bulunun. unutmayın paylaşmak güzeldir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Android Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır için yorumda bulun

  Android Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır için ilk yorumu yapabilirsin.