Alibaba analiz merkez binasını Melbourne’de kurdu

Çinli e-ticaret operatörü, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki 1.300 işletmeyi çevrimiçi pazarlarında satan ilk fiziki bürosunu açmayı planlıyor.Alibaba analiz merkez binasını Melbourne’de kurdu

Alibaba Group, Avustralya’daki ilk fiziksel varlığını kurdu ve Melbourne’daki ofislerini açtı ve bu şirketlerin yerel pazarlarda çevrimiçi pazarlarda mallarını sattıklarını belirtti.

Çin e-ticaret devi yeni ofis 1.000’den fazla tuğla-harç mağazalar şu anda ödeme uygulaması üzerinden ödeme kabul Avustralya ve Yeni Zelanda’da operatörlerinin, için merkez olarak hizmet söyledi

“Fiziksel Alibaba karargahı Avustralya işletmelerin destek ve bilgi Çin’de başarılı olmak için gereken ve dünyanın geri kalanı var sağlanmasında önemli bir adımdır.”

O Çinli şirket kapsayan, bu kolaylaştırmak için gerekli altyapıyı güçlendirmek isteyen olacağını sözlerine ekledi cloud computing , online ödeme ve lojistik. Kasım ayında Alibaba onun açtı Sidney bulut veri merkezi , bir parçası olarak geçen yıl başlatılan dört tür tesislerin biri ABD 1.000.000.000 $ yatırım , küresel bulut ayak izi artırmak için.

Ayrıca, Avustralya Post’la olan ortaklığını genişletmek için bu hafta bir anlaşma imzaladı. Bu Singapur merkezli aracılığıyla Güneydoğu Asya’nın en E-ticaret pazarına devlet posta operatörün hizmetleri uzanacak Lazada Grubu , Alibaba edinilen son Nisan.

Anlaşma Avustralyalı Post’u, veri entegrasyonunu geliştirmek ve Avustralya’dan Çin’e taşınan parseller için “ortak markalı, sınır ötesi dağıtım hizmeti” geliştirmek için Çinli tedarikçinin lojistik işi olan Cainiao Network ile çalışacaklarını görüyordu. Avustralya Post, 2014 yılında Avustralyalı küçük ve orta ölçekli işletmelerden Çinli tüketicilere Tmall Global tarafından touting ürünleri satan bir mağaza açtı. Posta servisi Çin’e verilen emirleri yerine getirmek için lojistik desteği sağladı.

Alibaba’ya göre, global B2B web sitesi 1999 yılından beri Avustralya’da faaliyet gösteriyor. Pilot online mağazalardan da bu yıl Singapur, Malezya ve Endonezya’da tanıtılması bekleniyordu.

Alibaba öncelikle başlattı, Melbourne ofisi geçen Temmuz kurmak için planlarını açıkladı vardı bir online toptan bir platform Çin, süt tozu, bal, şarap ve sağlık takviyeleri gibi çeşitli Avustralyalı mal satan Avustralyalı ürünler için. Avustralya süpermarket zinciri Woolworths ve sağlık markası Blackmores de Tmall Global ürünlerini satmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Alibaba analiz merkez binasını Melbourne’de kurdu için yorumda bulun

    Alibaba analiz merkez binasını Melbourne’de kurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Alibaba analiz merkez binasını Melbourne’de kurdu için ilk yorumu yapabilirsin.