64-bit Windows’a 32-Bit Yazılım Kurulumu

64-bit Windows’a 32-Bit Yazılım Kurulumu Kullanıcıların Windows’un desteklediği “32 bit” ve “64 bit” Mimarileri arasında seçim yapması zorlaşıyor. 64 bit’in daha hızlı ve daha fazla RAM kullanma yeteneğine sahip olmasına rağmen. Bazı uygulamalar hala sadece “32-bit” mimarisini desteklemektedir. Daha yeni işletim sistemleri 64 bit mimaride 32 bit uygulamaları kullanma seçeneğine sahiptir. Bu, aynı bilgisayarda iki “Program Dosya Sistemi” olmasıyla sağlanır.

32 bit Dosya sistemi “Program Files (x86)” olarak depolanır, bu şekilde Windows bir 32 bit uygulama tanımlayabilir ve buna bağlı olarak doğru “.dll” dosyasını sağlayabilir.

  • 32 bit programınızı 64 bit bilgisayarınıza yükleyin (henüz yapmadıysanız). Programın kurulum CD’sini veya DVD’sini bilgisayarınızın disk sürücüsüne yerleştirin. Yükleyici programı monitörünüzde otomatik olarak belirdiğinde, “Yükle” yi tıklayın. Bu başarıyla programı yükleyecektir.
  • 32 bit programınızı yükleyen kısayol simgesini bulun. Genellikle, programın ilk kurulum işlemi sırasında masaüstünüze bir simge konur. Eğer böyle bir simge yoksa, “Başlat” ve ardından “Tüm Programlar” ı tıklatarak bir tane bulabilirsiniz.
  • Programı açmak için simgeye tıklayın. 32 bit program “uyumluluk modunda” başlayacak ve 64 bit işletim sisteminizde ve bilgisayarınızda çalışmasına izin verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 64-bit Windows’a 32-Bit Yazılım Kurulumu için yorumda bulun

    64-bit Windows’a 32-Bit Yazılım Kurulumu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 64-bit Windows’a 32-Bit Yazılım Kurulumu için ilk yorumu yapabilirsin.