Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor

Yahoo, posta hizmetini standart e-postadan daha fazla bir şey olarak görüyor – iletişim ürünlerinin başkan yardımcısı Jeff Bonforte bir keresinde gelen kutusunu” kullanıcı için veri tabanı” olarak nitelendirdi. Hayatlarımız, yalnızca birisi bizi değil, , Ama bir sonraki görüşmelerimizde ve ana adres defterimiz haline geldiğinde, kâğıt versiyonun yerini alıyor.

Pazartesi günü Yahoo Mail, mobil cihazlar ve masaüstü cihazları arasında yalnızca otomatik bir dosya paylaşım hizmeti değil, telefonunuzdaki yeni arayan kimliğiyle de işlev gören çoklu cihazlarda işlevselliğini genişletiyor. Bu iki özellik bugün dünya çapında mevcuttur, arayan kimliği iOS’ta başlarken iOS ve Android’de fotoğraf yükleme desteği sunulurken.

Şirketin ürün yönetimi başkan yardımcısı Michael Albers, “Akıllı kartvizitler ve daha iyi fotoğraf paylaşımı sayesinde, kullanıcıların gelen kutularından tam olarak faydalanmalarına yardımcı oluyoruz” dedi. “Kimin aradığını tahmin etmek zorunda kalmazlar veya kendilerine bir fotoğraf daha e-postayla göndermezler.” Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor

Fotoğraf yönetimi büyük bir sorundur. Telefonunuzu kullanarak bir resim veya video çekildikten sonra, masaüstünüzde işleme sonrası işleme veya diğer ihtiyaçlar için erişebilmek için şu an için bazı jerry-rigging gerekir. Yahoo Mail ile fotoğraf paylaşımı daha kolaydır. Bu özelliği etkinleştirirseniz, kamera rulonuz masaüstündeki Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor

Yahoo Mail iOS veya Android uygulamasına giriş yapın, Ayarlar> Fotoğraf yüklemeyi seçin ve daha sonra başlamak için “Fotoğraf yükle” özelliğini değiştirin. Yahoo, fotoğrafların yalnızca sizinle paylaştığınız kişiler tarafından görülebileceğini söyledi; Senkronizasyon devre dışı bırakılabilir ve telefonunuzun kamera rulosunu etkilemeden Yahoo’da silinen fotoğraflar paylaşılabilir.

“Gittiğiniz günleri, buluta yüklemek ya da arkadaşlarınızla paylaşmak için kendinize bir e-posta ile göndermeniz gerekiyor. Artık fotoğraf yüklemeyi etkinleştirerek, bir kullanıcının fotoğrafları otomatik olarak masaüstünde hazır olacak, “dedi.

Bazıları eşleşme yararlılığını sorabilir, çünkü telefonunuzda bir fotoğraf çekiyorsanız, bunu Yahoo Mail uygulamasını kullanarak arkadaşlarınıza e-postayla gönderecek kadar kolay. Ancak e-posta servisinin makine öğrenme teknolojisi aradıklarınızın bağlamını ekler. Gelen kutunuza şey sorgulamak olarak değil, sadece mesaj, ancak belgeler, takvim etkinliklerini, yüzey olacak Yani kişileri aklınıza gelebilecek Google – yakında Flickr ve Amazon Cloud içerebilir 200’den fazla e-posta sağlayıcıları, diğer bağlantılı hizmetlerden dosyaları (dan Drive ve Dropbox zaten desteklenmektedir) ve şimdi mobil cihazınızdaki fotoğraflar.

Yahoo, veri tabanında tuttuğu iletişim bilgilerinin miktarını kabul ederek, diğer iletişim biçimleri, yani telefon görüşmeleri için onu kullanmak istiyor. IPhone’unuzda, Yahoo Mail’ın işletim sistemi ile türleştirilmesine izin vermek için ayarları değiştirirseniz, bir telefon görüşmesi yaptığınızda, arayanın kimliği, e-posta adres defterinizdeki bilgilere dayanarak görüntülenebilir. Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor

 

Büyük olasılıkla, e-posta adres defterinizde telefonunuzdakinden daha fazla kişi var – sizinle etkileşime giren herkes bunu mobil cihazınıza dönüştürmüyor. E-postalar, basit bir telefon görüşmesinden daha fazla bilgiye sahip olabilir, çünkü insanların imzaları genellikle yalnızca e-posta adresini değil, kişinin telefon numarasını ve adresini de içerir. Peki, neden verileri birbirine senkronize etmiyoruz? Yahoo’nun yaptığı iş, varsayılan posta uygulamasını kullanırsanız, iOS 10 ile elde ettiğiniz şeylere benzer.

“Özellik seçeneğinden yararlanmak ve kullanıcılara sunmak için ilk posta sağlayıcısı olmaktan çok memnunuz. Kullanıcılar, Yahoo’daki kişileri yerel adres defterine göndermenin yollarını istedi ancak şimdi adres defterini karmaşık hale getirmeksizin onlarla ilgili çalışmaları halledeceğiz. “Diyor Albers. VentureBeat’e verdiği demeçte.

“Bu yeni Arayan Kimliği özelliği, kullanıcıların gerçekte iletişim kurdukları kişilere ve şirketlere dayalı olarak otomatik olarak güncellenir ve gelen aramaları tanımlamak için bu iletişim bilgilerinden yararlanır. Aynı zamanda bir kullanıcının çağrı geçmişi içindeki adları veya aramaları da günceller. ” Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor

Etkinleştirmek için iPhone’unuzdaki ayarlara gidin ve Telefon> Arama engelleme ve tanımlama seçeneğini belirleyin. Ardından, Yahoo Mail anahtarını değiştirin.

Arayan Kimliği yalnızca şu anda iOS’ta mevcut; çünkü Apple işletim sistemi “bilgileri tam olarak geliştirici tarafından desteklenen bir şekilde” sunuyor. Yahoo’nun orada desteklendiği zaman Android’i Android’e genişletme planları var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor için yorumda bulun

    Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yahoo Mail şimdi telefonda arayan cihazlar ve kimlikler arasında fotoğrafları senkronize ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.