WordPress İletişim Formu Nasıl Eklenir?

WordPress İletişim Formu Nasıl Eklenir? Bir web sitesi sahibi olarak, WordPress’e bir iletişim formu eklemeyi kesinlikle öğrenmelisiniz. Çoğu insan, okumakta olduğu içeriğin arkasındaki kişiyi bilmek ve ara sıra etkileşim kurmak ister.

Bu nedenle, bu makalede, WordPress web sitenize nasıl bir iletişim formu ekleyeceğinizi öğreneceksiniz. Gönderi ilk olarak iyi bir fikrin nedenlerini gözden geçirecek ve daha sonra sitenize bir eklenti yoluyla nasıl bir iletişim formu ekleyeceğiniz konusunda adım adım bir kılavuza sahip olacaksınız.

Ayrıca formunuzun tasarımının nasıl değiştirileceği ve spam korumasının nasıl uygulanacağı hakkında da konuşacağız. Dahası, iletişim formlarını ve kişisel veri korumasını inceleyeceğiz – son zamanlarda daha fazla odaklanan bir şey. Son olarak, WordPress’te bir iletişim formu eklemek için kullanabileceğiniz eklentilerin bir listesini bulacaksınız.

Çok fazla gelebilir, ama endişelenmeyin – biz bunu basit tutacağız!

Neden WordPress Sitenizde İletişim Formu Kullanmalısınız?

Nasıl olduğuna bakmadan önce nedenini inceleyelim. Örneğin e-posta adresinizi doğrudan göndermek yerine sitenizde bir iletişim formu kullanmanın birçok iyi nedeni vardır.

 • E-posta spam’dan korunma – Spam bir zararlıdır. Blog yorumları kullanan bir WordPress web siteniz olduğunda bunu çabuk fark edeceksiniz. Spam yapanların yaptığı şey, korunmasız e-posta adresleri için web sitelerini otomatik olarak tarar ve böylece e-posta listelerine ekleyebilirler. İletişim formları, ziyaretçilerinize çevrimiçi adresinizi yayınlamadan iletişime geçme şansı vererek bunu olmasını engeller.
 • Doğru bilgi isteyin – Sizinle iletişime geçen kişiler, ihtiyacınız olan tüm bilgileri her zaman göndermez. Bir iletişim formu ile, özellikle ön tarafa isteyebilirsiniz. Ayrıca, örneğin türüne göre sorguları filtrelemek için bir yol sunar. Bu hayatınızı kolaylaştırır ve ileri geri çok şey azaltır.
 • Müşterilerinizi bilgilendirin – Tersine, iletişim formları aynı zamanda ilk bilgi noktası olarak da hareket edebilir. Arama yapanlara, beklenen yanıtlama süresi ve sorgulamalarını ele almak için önceden yapabilecekleri adımlar hakkında bilgi vermelerini sağlayacak bilgileri dahil edebilirsiniz. Bu, aynı sabırsız kişiden gelen çoklu e-postaların olasılığını azaltır.

İletişim formları yararlı olduğuna inanıyor mu? O zaman bu öğreticinin pratik bölümüne gidelim.

İletişim Formu ile WordPress’te İletişim Formu Nasıl Eklenir

Sitenize hem ücretsiz hem de premium bir iletişim formu eklemek için birçok WordPress eklentisi var. Bu makalenin bir kısmı hakkında konuşacağız. Aşağıdaki eğitim için İletişim Formu 7’yi kullanıyor olacağız .

Eklenti, WordPress dizininde ücretsiz olarak mevcuttur ve tüm zamanların en popüler eklentileri arasındadır (aslında bu yazı yazıldığı sırada). Buna ek olarak, kullanımı kolay, güzel bir özellik listesi ve duyarlı eklentileri var.

Bu yüzden, WordPress’te bir iletişim formunun nasıl ekleneceğini öğretmek için seçiyoruz.

1. Kurulum

İletişim Formu 7’yi kurmak, diğer herhangi bir WordPress eklentisi kadar kolaydır. Sitenize giriş yapın, Eklentiler> Yeni Ekle’ye gidin ve adını arama kutusuna yazın.

wordpress'e iletişim formu eklemek için iletişim formu 7'yi yükleyin

İlk etapta görünmelidir. Sitenizde indirmek için Şimdi Yükle’yi tıklayın . Tamamlandığında , eklentiyi kullanmaya başlamak için Etkinleştir’e tıklayın .

2. Bir Form Oluşturma

Yükleme işleminden sonra WordPress kenar çubuğunuzda Kişi adında yeni bir menü öğesi bulacaksınız . Tıkladığınızda bu ekrana ulaşırsınız.

iletişim formu 7 ana menü

İletişim formunuzu spam koruması kullanmak gibi daha iyi hale getirmek için bir takım araç ipuçlarına sahip olursunuz. O şeylere sonra ulaşacağız.

Daha da önemlisi, sitenizdeki tüm iletişim formlarının bir listesini bulacaksınız. Teorik olarak, hemen kullanabileceğiniz bir örnek formu içerir. Düzenlemeye başlamak için tıklayın veya ekranın üst kısmındaki Yeni Ekle’ye basın . İkiniz de burada olacaksınız:

iletişim formu ile wordpress için iletişim formu nasıl eklenir

Başlangıçta biraz şifreli görünüyor, ama endişelenmeyin – yakında anlayacaksınız.

Çalışabilmek için iletişim formunuzun alanlara ihtiyacı vardır. Alanlar ziyaretçilerin adlarını, e-posta adreslerini veya size göndermek istedikleri mesajı veya eklemelerini istediğiniz başka bir şey girdikleri yerdir.

İletişim Formu 7, biraz HTML artı özel etiketlere sahip olanları oluşturur. Aralarındaki her şey <label>...</label>iletişim formunuzun bir alanını ve ona ait metin açıklamasını gösterir. Gerçek alanlar, köşeli ayraçlar arasındakiler tarafından oluşturulur.

Bu, bir iletişim formu oluşturmak için programlama dillerini öğrenmeniz gerektiği anlamına mı geliyor? Neyse ki, eklenti bunları otomatik olarak oluşturmak için araçlar ile geliyor.

3. Form Yapılandırması

Şu anda, arka uçta sahip olduğumuz varsayılan form sayfada görünecektir.

“WordPress’de iletişim formu ekle” örnek formu

Hepsi standart. Sizinle iletişime geçme amacını seçmek için açılır menüyü eklemek istediğinizi varsayalım. Bu şekilde, öncelik verilecek mesajları hemen görebileceksiniz.

Bunu yapmak için, önce imlecin menünün iletişim formunda görünmesini istediğiniz yere yerleştirmeniz gerekir. Bu durumda, bu e-posta adresi ve konu arasında.

Üstteki araç çubuğundaki açılır menüyü tıklayın. Sizi bu menüye getiriyor:

iletişim formu 7 açılır menü oluştur

Farklı alanları nasıl dolduracağız:

 • Alan türü – Alanın iletişim formunu göndermesi gerekip gerekmediğini seçin.
 • İsim – Bu, etikette kullanılan ismi belirtir. Ziyaretçiler için görünmez, ancak etiketin amacını hatırlamanızı ve daha sonra hesabınıza gönderilen e-postayı daha sonra yapılandırmanızı kolaylaştırır.
 • Seçenekler – Açılır menüyü kullanarak ziyaretçiler için mevcut seçenekleri girin. Her satıra bir tane koyun. Ayrıca, birden çok seçime izin verme ve boş bir öğeyi varsayılan olarak kullanma seçeneğiniz de vardır.
 • Kimlik / Sınıf özelliği – Bu alanda alana bir CSS sınıfı veya kimliği atayabilirsiniz. Bu, özel stil için çok kullanışlıdır. Daha sonra konuşacağız.

İşte bunu nasıl doldurdum:

form etiketi jeneratörü iletişim formu doldurulur 7

Memnun kaldığınızda  , formu doldurmak için Etiket Ekle’ye tıklayın .

İletişim formu 7 açılır menüsü için form etiketleri ekleyin

Etiketlerin nasıl çalıştığını anladıktan sonra bunları da oluşturabilir veya metin alanında değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, yeni açılır menüyü zorunlu olmayan bir alan haline getirmek için, seçtikten sonra yıldız işaretini kolayca silebilirsiniz . Eklentiyi ne kadar çok kullanırsanız, nasıl çalıştığını daha iyi anlarsınız.

Şimdi tüm kalanlar bir etiket eklemektir. Ne yaptığını açıklamak için iletişim formu alanına eşlik eden metin budur. Sadece mevcut kodu diğer alanlardan kopyalayıp yapıştırın ve sonra ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın.

iletişim formundaki etiketleri oluşturmak için html kodunu ekleyin 7

4. Mail Ayarları

Sonra, iletişim formundan size gönderilen e-postayı yapılandırmanız gerekmektedir. Şaşırtıcı olmayan şekilde, üst kısımdaki Posta sekmesi altında bunu yaparsınız .

iletişim formunu yapılandır 7 posta ayarları

Daha önce iletişim formu ile benzer etiketlerle önceden doldurulmuş alanları bulacaksınız. Ayrıca, daha önce oluşturduğunuz yeni formları (formu kaydettiyseniz) içeren mevcut alan etiketlerini de sağlar. İletişim formunuzdaki mesajları nasıl alacağınızı özelleştirmek için bunları kullanabilirsiniz.

İşte her alanın anlamı:

 • To – Mesajların gönderileceği e-posta adresi. Genellikle bunu olduğu gibi bırakabilirsiniz.
 • Gönderen – E-postanın göndereni. Varsayılan olarak, iletişim formunuzu kullanan kişinin adına ayarlanır.
 • Mesaj Gövdesi – Aldığınız e-postanın gövdesi.
 • Çıktıdan boş posta etiketli satırları hariç tut – Bu seçeneği işaretlediğinizde, kullanılmış etiketlerden herhangi biri boşsa, eklenti bunları mesajdan hariç tutacaktır.
 • HTML içerik türünü kullan – Varsayılan olarak, mesaj düz metin olarak gönderilir. Bunun yerine HTML’yi kullanmak için bu kutuyu işaretleyin.
 • Dosya Ekleri – Formunuz dosya yüklemelerine izin veriyorsa, bu dosyaların etiketleri buraya aittir. Sunucunuzda barındırılan dosyaları eklemek için de kullanabilirsiniz .
 • Mail (2) – Sık sık otomatik yanıtlayıcı olarak kullanılan ek bir posta şablonu. Etkinleştirmek için kontrol edin.

Standart seçenekler oldukça iyi. Örneğimiz için değiştirmemiz gereken tek şey konu satırı.

Yukarıdaki biçimi kullanarak, posta programınıza konu satırına göre sıralamak ve iş sorgulamalarına öncelik vermek için bir filtre ayarlayabilirsiniz. Şimdilik mail ayarları ile ilgili.

5. Form Mesajları

Sıradaki Mesajlar sekmesi. Formunu kullanırken ziyaretçilerinizin karşılaşabileceği iletileri yapılandırma yeteneğine sahipsiniz.

iletişim formu için form mesajları yapılandırın 7

Bunlar, hata mesajlarını, başarı mesajlarını veya formun doğru şekilde nasıl kullanılacağına dair ipuçlarıdır. Bunların oldukça iyi olduğunu görüyorum, bu yüzden genellikle her şeyi olduğu gibi bırakıyorum. Bunlardan herhangi birini değiştirmek için bir nedeniniz varsa (örneğin, web sitenizin sesini sığdırmak için), bunu yapmaktan çekinmeyin.

6. Ek Ayarlar

Son olarak, ek ayarlara ulaşırsınız.

iletişim formu 7 ek ayar

Varsayılan olarak, bunlar boş. Farklı şeyler yapabilirsiniz – sadece oturum açmış kişiler için iletişim formunu test amacıyla demo biçimine ayarlayacak şekilde göndermek için yeteneği sınırlamaktan. Bizim amacımız için önemli değil, ancak tüm farklı seçenekleri dokümanlarda bulabilirsiniz .

7. Formu Bir Sayfaya Eklemek

Artık formu yapılandırmayı tamamladığınıza göre, sitenizde bunu edinme zamanı. Yapmanız gereken ilk şey, formu aynı adın düğmesiyle kaydetmek.

Bunu yapmadan önce, üstte bir ad eklemek isteyebilirsiniz. Bu, birkaç tane oluşturduğunuzda formu daha belirgin hale getirecektir.

Formunuzu kaydettikten sonra, ekranda bir kısa kod görünecektir:

iletişim formu wordpress için iletişim formu eklemek için 7 kısa kod

Formu istediğiniz yere yerleştirmek için kullanacaksınız. Yapmak istediğin ilk şey işaretlemek ve kopyalamak. Tamamlandığında, formu yerleştirmek istediğiniz sayfaya gidin. Örneğin, sadece yeni bir sayfa ve ismini yaratabilir İletişim . Kısa kodu WordPress editörüne yapıştırın.

iletişim formu wordpress editöründe 7 kısa kod

Şimdi sayfayı yayınladığınızda ve ön tarafa gittiğinizde:

sayfadaki iletişim formu 7 formu

İşte burada. Daha önce oluşturduğumuz açılır menüye dikkat edin. Şimdi gerektiğinde iletişim formunun bir parçası.

Basit, değil mi? Ayrıca, formu başka bir yere yerleştirmek için de aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

8. Bir Kenar Çubuğunda İletişim Formu İçeren

İletişim formunu bir kenar çubuğuna yerleştirmekten daha kolay bir şey yoktur. Sadece Görünüm> Widgets’a gidin . İletişim formunun görünmesi ve kısa kodu yapıştırmasını istediğiniz alanlara ne olursa olsun bir metin gereci ekleyin.

wordpress widget'ına iletişim formu ekle

Widget’ı kaydetmeyi unutma! Şimdi sitenizin ön ucuna geri döndüğünüzde, orada:

wordpress widget'ında iletişim formu

Sadece WordPress’te iletişim formu eklemenin temellerini öğrendiniz. Henüz sonunda değiliz. Formlarınızı daha da geliştirmek için yapacak bir sürü şey var.

WordPress’teki İletişim Formları – Sonraki Adımlar

Sitenizdeki formu aldıktan sonra, iş bitmez. Halen ilgilenmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır, örneğin formunuzu şekillendirmek, e-posta spam göndericilerinden korumak ve kişisel veriler için koruyucu önlemler uygulamak. Bunu sırayla yapalım:

Form Tasarımını Değiştirme

İdeal olarak, iletişim formunuzun stilini değiştirmeye gerek yoktur. Bu, büyük olasılıkla bizim durumumuzdadır, çünkü İletişim Formu 7, standart HTML kodu gibi labelveya input[type="text"]form alanları oluşturmak için kullanır .

İyi WordPress temalarında, bunlar stil sayfasında tanımlanır. Sonuç olarak, iletişim formu büyük olasılıkla otomatik olarak site tasarımınıza uyar. Yukarıdaki örnek web sitesinde bunu görebilirsiniz. Eğer hala ayarlamalar yapmanız gerekiyorsa, birkaç seçeneğiniz vardır.

Belirtildiği gibi, İletişim Formu 7 formları standart HTML biçimlendirmesine sahiptir. İlişkili CSS’yi ve böylece formların görünüşünü değiştirebilirsiniz. Bunun, sitenizde aynı biçimlendirmeyi paylaşan diğer giriş alanları için de sonuçları olduğunu unutmayın.

Ayrıca, İletişim Formu 7 ile oluşturulan her form, eklentiye özel bir kod ile birlikte gelir. Kodu tarayıcınızdaki geliştirici araçlarını kullanarak bulabilirsiniz.

iletişim formu tasarımını css yoluyla değiştirme

Örneğin, formun tüm stilinde .wpc7-formCSS sınıfını kullanarak değişiklikler yapabilirsiniz . İletişim Formu 7 ile oluşturulan tüm formlar için sonuçları olduğunu unutmayın, ancak sitenize başka giriş alanlarını el değmeden bırakın.

Daha spesifik olmak ve sadece belirli formlar için şekillendirmeyi değiştirmek istiyorsanız, şansınız vardır. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, her bir İletişim Formu 7 formu kendi CSS kimliğini alır.

Bunu, form tabanlı olarak öğeleri hedeflemek için kullanabilirsiniz. Ek olarak, formlarınızdaki öğelere kendi CSS sınıflarını ve kimliklerini vermek mümkündür.

iletişim formu 7 formuna css sınıfını ve kimliğini ekleyin

Bununla, onları daha da spesifik olarak hedefleyebilirsiniz.

Kısacası, formlarınızın tasarımıyla ilgili değiştirmek istediğiniz her şeyde, bunu yapmak için tüm araçlara sahipsiniz.

Spam Korumanın Uygulanması

Genel olarak web ve web siteleri söz konusu olduğunda spam büyük bir konudur. Eğer e-posta adresinizi sitenizde korumasız bırakırsanız, onları alacak ve size istenmeyen teklifler, e-postalar ve daha kötü mesajlar göndermeye başlayacak birçok otomatik program var.

Ne yazık ki, iletişim formları için de aynısı geçerlidir. Bunu önlemek için önlemler koymadıkça, size iletişim formları aracılığıyla spam gönderebilecek programlar da vardır.

Neyse ki, İletişim Formu 7 bunu önlemek için kolay yollar sunar. Bunlardan biri basittir: basit bir denklem gibi, botların cevap veremediği bir test formunu dahil edin.

iletişim formu sınav yoluyla 7 spam koruması

Sınav etiketi bunu mümkün kılar. İletişim Formu 7’deki diğer tüm etiketler kadar kullanımı kolaydır ve burada ek bilgi bulabilirsiniz .

Bunun dışında reCAPTCHA var. Bu, spam ile mücadele için bir Google hizmetidir. Bir API anahtarı ihtiyaç ve İletişim Formu 7. Bul talimatları ile entegre  burada . Bunun kişisel bilgileri korumak için sonuçları olabilir. Bir sonraki bölümde daha fazlası.

Formunuza eklemek için reCAPTCHA etiketini kullanabilirsiniz. Contact Form 7’nin yapımcısı , aynı amaç için kullanabileceğiniz Really Simple CAPTCHA adında bir Captcha eklentisine de sahiptir  .

Ayrıca, spam koruması için üçüncü taraf eklentileri de kullanabilirsiniz. En çok bilinen, tabii ki, Akismet ve İletişim Formu 7 , ikisi birlikte nasıl kullanacağına dair ayrıntılı talimatlar sunmaktadır .

Diğerleri vardır, örneğin  İletişim Formu 7 Honeypot veya WPBruiser . İkincisi için, İletişim Formu 7 ile çalışmak için ücretli bir uzantıya ihtiyacınız vardır. Ayrıca kolayca bulabileceğiniz daha fazla seçenek vardır.

Önemli Taraf Notu: İletişim Formları ve GSYİH

Son zamanlarda Avrupa’da İnternet gizliliği yasalarında bazı değişiklikler olduğunu biliyor olabilirsiniz. 25 Mayıs 2018’de Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) yürürlüğe girmiştir.

Kişisel bilgilerin çevrimiçi kullanımını ilgilendiren yasalara bir dizi değişiklik getirdi. Ayrıca, düzenlemeleri ihlal eden herkes için ağır para cezalarını da tehdit ediyor.

Bu neden önemli? İletişim formları kişisel verileri toplar. Bu nedenle, yönetmeliklerin yetkisi altındaysanız (ve çoğu insan şimdi), bazı şeylere dikkat etmelisiniz.

İlk şeyler ilk: Biz bir hukuk bürosu değiliz!

Aşağıda iletişim formunuzu GDPR uyumlu hale getirme konusunda birkaç ipucu bulacaksınız. Bu ipuçları yeteneklerimizin en iyileri için derlenmiştir.

Ancak, Web SitesiSetup.org’da hiç kimse bir avukat değil, televizyonda da oynamıyoruz. Bu nedenle, aşağıdakiler profesyonel bir hukuk danışmanlığının yerini almaz ve yasal tavsiye olarak görülmemelidir.

Tamam, “Başın belaya girerse, lütfen geri dönme ve bize dava aç” bölümü için çok fazla. Hadi ipuçlarına geçelim!

İletişim Formunuzu GDPR Uyumlu Hale Getirecek İpuçları

Gizlilik bilincine sahip iletişim formlarının nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. İhtiyacınız olmayan verileri toplamayın – İletişim formları, hangi alanların dahil edileceği konusunda size bir seçim sunar. Gerçekten ihtiyacınız olmayan herhangi bir veri varsa, toplamayı durdurun. Bu şekilde, eğer bir ihlal varsa, onu kaybedemezsin.
 2. Herhangi bir izlemeyi devre dışı bırak – Çerezleri, kullanıcı aracısını ve / veya kullanıcı IP’lerini izleyen bir iletişim formu kullanıyorsanız, bunu GDPR uyumlu olmak için devre dışı bırakmanız gerekir. İletişim Formu 7 görünüşte yok, bu yüzden yapacak bir şey yok. Başka bir şey kullanırsanız, iletişim formunu kontrol edin.
 3. Mutlak onay alın – Kişilerin verilerinizi toplamanıza izin vermesi için formunuza bir yol ekleyin. Örneğin, İletişim Formu 7 bir kabul kutusu sunmaktadır . Önemli: Varsayılan olarak etkinleştirilecek onay kutusunu ayarlamayın. Kullanıcılar bunu kendileri yapmak zorunda. Ayrıca, topladığınızı ve ne amaçla kullandığınızı ve gizlilik politikanıza bir bağlantı olduğunu belirten bir mesaj ekleyin.
 4. Bir gizlilik politikasına sahip olun – GSYİH kapsamında, her profesyonel web sitesinin hangi verileri topladıklarını ve nasıl kullandıklarını açıklayan bir gizlilik politikası sergilemesi gerekiyor. Ayrıca, ziyaretçilere kişisel bilgilerini sorma ve onu kaldırma izni vermeniz gerekir. Bu, burada ele alabileceğimizden daha karmaşık bir konu. Daha fazla bilgi bulmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.
 5. HTTPS’yi Uygulayın – SSL / HTTPS’yi kullanmak tarayıcı ve sunucu arasındaki veri alışverişini şifreler. Bu kişisel verilerin güvenliğini sağlamak için iletişim formları için önemlidir. Şimdi de yaygın uygulama olarak kabul edilir.

WordPress için Diğer Büyük İletişim Formu Eklentileri

İletişim Formu 7’nin yanı sıra, WordPress’te iletişim formları oluşturmak için daha fazla eklenti vardır. İşte birkaç iyi aday.

Jetpack Formları (ücretsiz)

jetpack formları

Jetpack, WordPress.com tarafından üretilen güçlü eklentiler paketidir . Bunlar iletişim formları oluşturmak için bir modül içerir. Açtığınızda, formları yazı ve sayfa düzenleyicisinden WordPress web sitenize girmeye başlayabilirsiniz.

İşte bazı öne çıkan özellikler:

 • Hızlı ve kullanımı kolay
 • Form gönderimleri hakkında bilgi vermek için e-posta uyarıları
 • WordPress editörünün içinden herhangi bir ayar yapın
 • Basit formlar oluşturmak için mükemmel çözüm

Jetpack formlarını kullandığınızda, bir çeşit spam koruması uyguladığınızdan emin olun. Deneyimden bahsediyorum. Yukarıda belirtilen WPBruiser ücretsiz bir seçenektir.

HappyForms (ücretsiz)

HappyForms piyasada nispeten yeni. WordPress Customizer ile bütünleşiyor; Bunun yanı sıra, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Hafif ve hızlı
 • Kullanmak tamamen ücretsiz (ancak marka ile birlikte gelir)
 • Formları sürükle ve bırak yöntemiyle oluşturmanızı sağlar
 • WordPress kontrol panelinde form gönderimlerini gösterir
 • Dahili spam koruması ile birlikte gelir

WPForms (freemium)

Özellikle başlangıç ​​dostu olan başka bir sürükle ve bırak çözümü. WPForms, dizinde ücretsiz bir versiyona sahiptir ve ücretli sürümle premium özellikler elde edersiniz . Bunlar şunları içerir:

 • Tüm önemli e-posta pazarlama hizmetlerine bağlanın
 • Uzun formları birkaç sayfaya ayırma yeteneği
 • İletişim formları için koşullu mantık
 • GDPR’yi uyumlu hale getirmek kolay (hatta bu konuyla ilgili bir makalesi var)

Ayrıca, iletişim formu eklentisi oldukça uygun. Planlar 49 $ / yıldan başlıyor.

Ninja Formları (freemium)

Bu eklenti, kullanıcı dostu bir arayüz üzerinden formlar oluşturmanızı sağlar. Bu ücretsiz bir sürümü var ama ek özellikler, eklentiler, destek, düzenler ve daha fazlası ile premium bir baskı sunuyor . Bunlar şunları içerir:

 • Ortak e-posta pazarlama hizmetleriyle kolayca bağlantı kurun
 • Ödemeleri formlarınız aracılığıyla kabul etme yeteneği
 • Salesforce gibi CRM ile formları senkronize edin

Ninja Formları için üyelikler, 99 $ / yıl ve üstü maliyete tabidir.

Yerçekimi Formları (premium)

yerçekimi formları

Yerçekimi Formları muhtemelen en popüler premium çözümdür. Oldukça gelişmiş, iyi bir kullanıcı arayüzü ve büyük destek sistemi var. Bu listedeki diğer girişlerden farklı olarak, bu eklenti yalnızca prim’dir, ancak paranız için çok şey alırsınız.

 • 30’dan fazla form alanı türü
 • Geniş eklenti yelpazesi
 • Dosya yüklemeleri
 • Kullanıcı gönderimlerinin ön uçta görünme yeteneği
 • Çok sayfalı formlar
 • Koşullu mantık ve gelişmiş hesaplamalar

Yerçekimi Formları ile ilgileniyorsanız, planlarının $ 59 / yıl başlar.

Caldera Formları (freemium)

kaldera formları

Bu listedeki son giriş, grafik arayüzlü formlar oluşturmanızı da sağlar. Bunun yanı sıra, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Ziyaretçilere kendi gönderilerini gönderme imkanı ver
 • Otomatik Cevaplama
 • Anti-spam özellikleri
 • Tamamen yanıt veren web formları

Ücretsiz sürümün yanı sıra, 6.24 $ / ay’dan başlayan premium bir sürüm de var .

Özetle WordPress İletişim Formları

WordPress’e iletişim formu eklemeyi öğrenmek, bir web sitesinin sahibi olan birinin yapması gereken bir şeydir. İnsanların sizinle iletişim kurması için en önemli yollardan biri. İletişim formu sitenizin daha profesyonel görünmesini sağlar, sizi spam yapanlardan korur, ihtiyacınız olan bilgileri aldığınızdan ve kapıcı olarak davrandığınızdan emin olur.

Bu yazıda, Contact Form 7’yi kullanarak WordPress’e nasıl bir iletişim formu ekleyeceğimizi ele aldık. Formunuz için gelişmiş stil ve spam korumasından geçtik. Bunun yanı sıra, yazı, iletişim formları için GSYİH’ya uyumu önemli bir konu ve bunun nasıl gerçekleştirileceğine dair ipuçlarını içeriyordu. Son olarak, WordPress sitenize iletişim formu eklemek için kullanabileceğiniz bir dizi diğer mükemmel eklentilere baktık.

Artık kendi web sitenize bir form eklemeniz gereken her şeyi biliyorsunuz. Umarız, büyük fırsatlara ve ilginç yeni temaslara yol açacaktır.

Sitenize iletişim formu ekleme hakkında sorularınız mı var? Öyleyse, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bizi bilgilendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. WordPress İletişim Formu Nasıl Eklenir? için yorumda bulun

  WordPress İletişim Formu Nasıl Eklenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WordPress İletişim Formu Nasıl Eklenir? için ilk yorumu yapabilirsin.