Windows 10’da Meet Now nedir ve nasıl kullanılır?

Windows 10’da Meet Now nedir ve nasıl kullanılır? Windows 10’da, sistem tepsisindeki saatin yanında yeni bir simgenin göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Bu bir video kameranın sembolüdür ve farenizi üzerine getirirseniz, araç ipucu Şimdi Toplantı Yap der . Oraya nasıl geldiğini ve bir virüs olup olmadığını merak edebilirsiniz. Meet Now, Windows 10 bilgisayarınıza nasıl yüklendi? Bu ne işe yarıyor? Faydalı mı? Bütün bu sorularınıza bu makalede cevap bulacaksınız.

Windows 10’da “Şimdi Buluş” simgesiyle tanışın

Meet Now, Ocak 2020’de piyasaya sürülen bir Skype özelliğidir ve başlangıçta yalnızca Skype uygulaması veya Web için Skype kullanılırken görünür . Microsoft, Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesinden başlayarak bunu Windows 10’a da sunmaya karar verdi. Bu nedenle Windows 10 görev çubuğunda saatinizin yanında Şimdi Toplantı Yap simgesini görüyorsunuz.

Windows 10'dan Şimdi Toplantı Yap simgesi

Windows 10’dan Şimdi Toplantı Yap simgesi

Bu simge, sistem tepsisindeki diğer tüm simgeler gibi yeniden düzenlenebilir, etkinleştirilebilir veya gizlenebilir. Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu öğreticiyi okuyun: Windows 10 sistem tepsisi – Simgeler nasıl gösterilir veya gizlenir! 

Skype’ta bir toplantı başlatmak için Şimdi Toplantı’yı kullanma

Şimdi Toplantı Yap simgesine tıkladığınızda veya dokunduğunuzda, iki seçeneğe erişirsiniz: Şimdi buluş ve “Bir toplantıya katıl”.

Windows 10'da Şimdi Buluşun seçenekleri

Windows 10’da Şimdi Buluşun seçenekleri

Eğer sürece istediğiniz gibi için, 99 kişiye kadar olan, şu anda bir toplantı başlatmak istiyorsanız, basın (aramalar 24 saat her kadar sürmesi izin verilir) Tanışma şimdi . Skype uygulaması Windows 10 bilgisayarınızda açılır ve toplantınız için bir bağlantı gösterir. Kopyalayın ve ardından e-posta, sohbet veya diğer medya yoluyla başkalarına gönderin.

Meet Now bir toplantı bağlantısı oluşturdu

Meet Now bir toplantı bağlantısı oluşturdu

Skype kurulu değilse, bu eylem , benzer seçeneklerle karşılaştığınız varsayılan tarayıcınızda Skype Web’i yükler.

Web için Skype'ta aynı toplantı bağlantısı

Web için Skype’ta aynı toplantı bağlantısı

ÖNEMLİ: Meet Now’ın yalnızca Microsoft Edge, Google Chrome ve Safari’ de çalıştığını unutmayın . Mozilla Firefox gibi diğer tarayıcılarda desteklenmez.

Şimdi Toplantı Yap bağlantısını başkalarına gönderdikten sonra , Toplantıyı Başlat’a basın ve onların katılmasını bekleyin.

Skype toplantısına katılmak

Skype toplantısına katılmak

Genellikle Skype’ta yaptığınız gibi toplantınızda istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz: yalnızca sesli veya görüntülü aramalar yapın , ekranı paylaşın veya aramanızı kaydedin. Zoom ve diğer rakip ürünlerden farklı olarak, Skype aboneliğiniz olmasa bile tüm Skype özellikleri mevcuttur. Ayrıca, aramalarınız ücretsiz olarak 24 saate kadar sürebilir. Diğer bir faydası da insanların toplantınıza katılmak için bir Skype hesabına ihtiyaç duymamasıdır. Ziyaretçi olarak girebilirler.

Windows 10’dan Meet Now toplantısına katılma

Başka biri tarafından hızlı bir şekilde yapılandırılan bir toplantıya katılmak için Şimdi Toplantıyı da kullanabilirsiniz . Bunu yapmak için, aldığınız katılma bağlantısını kopyalayın, Şimdi Toplantı Yap simgesine ve ardından “Toplantıya Katıl” düğmesine tıklayın veya dokunun.

Bir toplantıya katıl seçeneğine tıklayın veya dokunun

Bir toplantıya katıl seçeneğine tıklayın veya dokunun

Skype, aldığınız bağlantıyı yapıştırmanız gereken bir pencere açar. Ardından katıla basın.

Tek tıkla bir toplantıya katılın

Tek tıkla bir toplantıya katılın

Katılmak üzere olduğunuz toplantıyla ilgili ayrıntılar gösterilir. Toplantıyı düzenleyen kişinin adını görürsünüz ve mikrofonu ve web kamerasını açıp kapatabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, Toplantıya Katıl düğmesine bir kez daha basın.

Skype toplantısına katılma seçenekleri

Skype toplantısına katılma seçenekleri

Toplantıya katıldınız ve her zamanki gibi Skype’ı ve tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

Windows 10’daki Şimdi Toplantı Yap özelliğini deneyin, nasıl çalıştığını görün ve ne düşündüğünüzü bize görüşlerinizi bildirin. Yararlı buluyor musunuz, yoksa tek istediğiniz devre dışı bırakmak mı? Microsoft bunu gelecekteki güncellemelerde iyileştirmeli mi? Aşağıda yorum yapın ve bakış açınızı bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10’da Meet Now nedir ve nasıl kullanılır? için yorumda bulun

    Windows 10’da Meet Now nedir ve nasıl kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10’da Meet Now nedir ve nasıl kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.