Windows 10’Da Çevrimdışı Google Translate Nasıl Kullanılır

3 dk okuma süresi

Windows 10’Da Çevrimdışı Google Translate Nasıl Kullanılır Farklı bir dilde olan çevrimiçi bir web sayfasına rastladınız, ancak ihtiyacınız olan bilgilere sahip olduğunu biliyor musunuz? Veya çevrilmesi gereken bir görseliniz veya PDF dosyanız mı var? Google arkanızı kolladı.

Artık Google Translate’i kullanarak Windows 10’da ekranınızda gördüğünüz hemen hemen her şeyi çevirebilirsiniz . Bir görüntü, dosya veya web’deki bir şey olabilir. En heyecan verici kısım, çeviri için çevrimiçi olmanıza gerek olmamasıdır!

Google Translate nedir

Google Translate, adından da anlaşılacağı gibi, Google’ın (drum roll) bir dil çeviri aracıdır. Bilgisayar kullanıcıları için çevrimiçi olarak erişilebilir ve herhangi bir metni metin alanına kopyalayarak bir çeviri ile sonuçlanarak çevirmek için kullanılabilir. Ayrıca, seçtiğiniz başka bir dile çevirmek için eksiksiz dosyalar da yükleyebilirsiniz.

merhaba dünya çevrimiçi

Ancak, Android için özel Google Çeviri uygulamasından farklı olarak, bilgisayarınızı kullanarak çevrimiçi sürüme resim yükleyemezsiniz. 

Bilgisayarınızda Google Translate’in çevrimdışı bir sürümünü nasıl kullanabileceğinizi ve hareket halindeyken herhangi bir metni veya resmi nasıl çevirebileceğinizi size göstermek üzereyiz.

Google Translate’i Windows 10’a indirin ve yükleyin

Google şu anda Windows için özel bir Google Çeviri uygulamasına sahip olmadığından, uygulamanın Android sürümünü PC’nize yüklemek için bazı ayarlamalar yapılması gerekmektedir. Herhangi bir Android uygulamasını çalıştırmak için Windows 10 PC’de bir Android öykünücüsü kullanabilirsiniz .

BlueStacks, Windows ve macOS için popüler ve verimli bir Android emülatörüdür. Google Translate uygulamasını çalıştırmak için yüklenebilen ücretsiz bir yardımcı programdır.

indir

Kurulduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve BlueStacks uygulamasını çalıştırın. Google Play’e tıklayın ve Google kimlik bilgilerinizi kullanarak uygulamada oturum açın.

Oturum açtığınızda, “Google Translate” i arayın ve uygulamayı doğrudan bilgisayarınıza yüklemek için Yükle’yi tıklayın 

Yüklendiğinde, masaüstünüzde Google Çeviri kısayolunu bulabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırmak için çift tıklayın. Uygulama şimdi BlueStacks emülatör penceresinde çalışacaktır.

Öncelikle, çevrimdışıyken bile çalışabilmeleri için dil paketlerini indirmeniz gerekecek. Bunun için uygulamanın sol üst köşesindeki menü düğmesine ve ardından Çevrimdışı çeviri seçeneğine tıklayın.

Artık bu sayfadan gerekli dil paketlerini önlerindeki indir düğmesine tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz. Bu dil paketlerinin depolama alanınızın bir kısmını kapladığını unutmayın, bu nedenle yalnızca çevrimdışı kullanacağınızı düşündüklerinizi indirin.

Artık çevrimdışıyken bile Google Çeviri’yi kullanarak metinlerinizi, dosyalarınızı ve resimlerinizi istediğiniz dile çevirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, cihazınızda kamera varsa, Ana sayfadaki kamera simgesine tıklayarak da kullanabilirsiniz.

Dilleri çevirmenin sorunsuz ve sorunsuz bir süreç olması gerekir. Kullanıcılar ancak o zaman bir belgenin veya metnin neyi gösterdiğini gerçekten anlayabilir. Dilleri çevirmek için her zaman çevrimiçi olmak zorunda olmak, bunu yapmayı biraz zorlaştırır.

Bununla birlikte, her zaman bir çevrimdışı çeviri uygulamasına sahip olmak hayatınızı çok daha kolay ve kullanışlı hale getirebilir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x