Web Sitesi Yüklenme Hızını Arttırma

Web Sitesi Yüklenme Hızını Arttırma Çok önemli bir şeyi ihmal ederek, önemli miktarda ziyareti ve para kaybediyorsunuz ve bu sorunu çözene kadar gelirinizi kaybetmeye devam edeceksiniz.Web Sitenin Yüklenme Hızını Arttırmanız için neler yapmanız gerekiyor? bu makaleyi bitirdiğinizde tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Web Sitesi Hızı Neden Önemli?

Web sitesi hızından söz ederken ilk soru: Neden ilk etapta bunu önemsemeliyim? Siteniz birkaç saniye içinde yüklendiği sürece iyi olmalı, değil mi? İnsanlar zaman için bu kadar gergin olamaz, değil mi? Peki, cevap sizi şaşırtabilir.

İnternet Kullanıcıları Son Derece Sabırsız

Sayfa yükleme süresi ve kullanıcı davranışıyla ilgili bazı istatistikler:

 • 2000 ile 2016 arasında ortalama insan dikkati 12’den sadece 8 saniyeye düştü
 • Tüketicilerin% 47’si bir web sayfasının iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor
 • % 40, yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir web sitesini terk ediyor
 • Bir web sitesinin performansından memnun olmayan alışveriş yapanların% 79’u geri dönme olasılığının daha düşük olduğunu
 • Bir saniye gecikme, dönüşümleri% 7, sayfa görüntüleme sayısını% 11 ve müşteri memnuniyetini% 16 azaltır

Bu, soyut sayılardaki gibi görünmese de, gerçek dünyada çok geniş kapsamlı sonuçlara sahiptir. Örneğin, Mozilla sayfalarını 2.2 saniye daha hızlı hale getirdikten sonra, Firefox tarayıcısı yılda 60 milyon ek indirme yaptı . Başka bir örnekte Amazon, sayfa yükleme hızının bir saniyelik yavaşlamasının yıllık satışlarda 1,6 milyar dolar olarak hesaplanacağını hesapladı .

Şimdi, hepimiz Amazon kadar büyük bir web sitesi yayınlamıyoruz. Ancak, paket servisi açık: Ziyaretçi tutulması ve dönüşüm söz konusu olduğunda, her saniye sayılır.

Hız bir Sıralama Faktörüdür

Açıkçası, bu gerçek arama motorlarını geçmiyor. Sonuçta – hedefleri, kullanıcılarına mümkün olan en iyi arama sonuçlarını sunmaktır. Yavaş yükleme süresiyle ziyaretçilere hitap eden bir site. Hız (henüz) resmi olarak bir sıralama faktörü olmasa da, kesinlikle arama konumunuzu etkiler.

Nasıl yani?

Yavaş yükleme sitesi hemen çıkma oranınızı artırır. Bu, inişten hemen sonra hemen hemen ayrılan kullanıcıların oranı anlamına gelir. Bu durumda, sayfanız yüklenene kadar etrafa yapışmayı zahmet etmeyin ve bunun yerine geri düğmesine basın.

Böyle bir durumda, büyük G not alacaktır ve bu davranışı düşük kaliteli bir sitenin işareti olarak gördüklerinden sizi aşağıya çekecektir.

Sorun, masaüstü bilgisayarlardan daha yavaş İnternet bağlantılarına sahip olma eğiliminde olan mobil trafikte daha yaygındır. Ayrıca Google, mobil endeksleri için sayfa yükleme hızının kesinlikle bir sıralama faktörü olacağını belirterek rekorlara gitti .

Mobil cihazların dünya çapında ana internet cihazları olarak ele geçirildiği göz önünde bulundurulduğunda, sitenizin enfekte olduğundan emin olmalısınız.

Genel trafikte mobil trafiğin payı

Sayfa Yükleme Hızını Ne Etkiliyor?

Merkezde olduğu gibi, web sitesi hızının pek çok farklı faktöre bağlı karmaşık bir konu olması sürpriz değildir. Hadi onlara geçelim.

1. Sunucu ve Hosting Teknolojisi

Bir sayfanın ne kadar hızlı yüklendiğinin en altında, barındırıldığı sunucu, konumu ve WordPress barındırma planınız . Sonuncu ile başlayalım.

Genellikle, üç farklı türde barındırma vardır:

 • Paylaşılan barındırma – Bu, sitenizin bir dizi başka web sitesiyle aynı sunucuda yer aldığı ve kaynaklarını (işlem gücü, RAM) herkesle paylaşması gerektiği anlamına gelir. Bu, bir sitenin, aşırı yüklenme nedeniyle kaynakların çoğunu ve duruş sürelerini boşa harcadığı “kötü komşu” etkilerine yol açabilir.
 • Sanal özel sunucu (VPS) – Bu tür bir barındırma ile genellikle aynı sunucuda daha az siteye sahip olursunuz. Ek olarak, kaynaklar, bunları aşma seçeneği olmadan mevcut tüm sitelere eşit olarak dağıtılır.
 • Özel sunucu – Sadece sizin için bir sunucunuz var. Paylaşılacak kaynak yok, her şey sadece sitenizin kullanımında.

Barındırma türüne ek olarak, sunucularda (hem donanım hem de yazılım) kullanılan teknoloji de önemlidir. Örneğin, sunucunuz PHP, HTML ve diğer web tekniklerinin en son sürümlerini kullanıyor mu? SSD sabit diskleri nasıl? Ne kadar hafıza var? Tüm bu faktörler, web sitenizin dosyalarına ne kadar hızlı servis yapabildiğini gösterir.

Son olarak, önemli olan başka bir şey sunucu konumudur. Doğal olarak, sitenizi isteyen ziyaretçiye ne kadar yakın olursa, sayfanıza daha hızlı hizmet verebilir. Teknoloji olduğu kadar hızlı bir şekilde, okyanusun altındaki bir kablodan baytları çekmek, aynı ülke içindeki ağ üzerinden hareket etmekten daha uzun sürer.

Bu nedenle, bu makaledeki bazı teknikleri uygulamaya koyarsanız, sitenizin hızını yalnızca kendi konumunuzda marjinal olarak artırabilir. Dünyanın dört bir yanından erişen biri için bir dünya farkı yaratabilir.

2. WordPress ve Bileşenleri

Sayfa yükleme hızınızı etkileyen faktörlerin yanı sıra sitenizi güçlendiren yazılımdır. Bizim durumumuzda, WordPress hakkında konuşuyoruz. Aynısı diğer içerik yönetim sistemleri için de geçerlidir.

WordPress işinde mükemmel olsa da, CMS kullanmanın doğal yollarından daha hızlı web siteleri oluşturmanın yolları vardır. Örneğin, geçmişte siteler saf HTML ile oluşturulmuştur (bu, yine de yapabileceğiniz. Bunu yaptığınızda, tarayıcılar herhangi bir işlem gerektirmeden siteye hemen erişebilir ve işleyebilir.

Bunun aksine, CMS benzeri bir WordPress ile, sayfalar “dinamik olarak” oluşturulur. Yani, bir PHP uygulaması (WordPress) bir MySQL veritabanından veri çeker ve daha sonra tarayıcıya teslim etmek için PHP şablonlarından HTML kodu üretir.

statik vs dinamik web siteleri

Bu ek adımlar biraz zaman alır ve sitenizin yüklenmesini daha yavaş hale getirir (ancak CMS’yi kullanan diğer avantajları da beraberinde getirir). Buna ek olarak, WordPress temalar, eklentiler ve diğer eklentilerle birlikte gelir. Bunlar daha güçlü olmasına rağmen, yüklenmeleri gereken daha fazla kod ekledikçe siteyi yavaşlatabilirler.

3. Son Kullanıcı Cihazı

Sitenizde kullanıcının ekranına ne kadar hızlı bir şekilde ulaştığını belirleyen zincirdeki son bağlantı, ona erişmek için kullandığı cihazdır.

Modern web tasarımında, tarayıcının içinde, istemcinin sitesinde bir çok işlem gerçekleşir. Bu nedenle, hedefte bulunan donanım ve yazılım yapılandırması sayfa yükleme süresinde büyük rol oynar.

Bu özellikle önemlidir çünkü halihazırda yerleştiğimiz gibi, kullanıcıların çoğu web’e mobil cihazlar üzerinden erişmektedir. Bunlar, pek çok masaüstü bilgisayardan daha az işlem gücüne sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda daha yavaş İnternet bağlantılarından da muzdariptir. Etkileyebileceğiniz hiçbir şey olmasa da, hızlı bir site oluşturmaya çalışırken akılda tutulması önemlidir.

Site Hızı Nasıl Test Edilir

Web sitesi hızıyla ilgili sorun, yönetici olarak sık sık bunun tersine bir bakış açısına sahip olmanızdır. Bilgisayarınızda hızlı yüklendiğinden, herkes için yaptığı anlamına gelmez.

Aslında, sitenizin muhtemelen sizin için daha hızlı yüklenmesinin nedenlerinden biri, bunun için çok fazla zaman harcayacağınızdır. Bu şekilde, tarayıcınız sabit diskinizdeki statik öğelerini önbelleğe alarak sitenizi görüntülediğinizde bunları yeniden yüklemenize gerek kalmaz. Ancak, bilgisayarlarında aynı verilere sahip olmayanlar için deneyim çok farklı olacaktır. Ayrıca, yeni öğrendiğimiz gibi, farklı konumlardaki kullanıcıların farklı yükleme hızları da olabilir.

Bu nedenle, bazı nesnel önlemlere ihtiyacınız var. Neyse ki, bunun için bazı mükemmel araçlar var. Tavsiye ettiğimler GTmetrix ve Pingdom . İkincisi bile, sitenizi farklı sunucu konumlarından test etme seçeneği sunar.

pingdom web sitesi hız testi

Her iki araç da sitenizi yavaşlatan her şeyin ayrıntılı bir dökümünü sağlar. Yaklaşan bölümlerde sık sık onlara başvururuz.

Sitenizin Yükü Ne Kadar Hızlı?

Ne kadar hız, yeterli hızdır? Sayfa yükleme süresi nedir?

Kısa cevap: iki saniyeden az.

Bu numara nereden geliyor? Her şeyden önce, yukarıda gördüğümüz gibi, kullanıcıların yarısına yakınının kendi web deneyimlerini beklediğidir. Buna ek olarak, Google’ın 2010’da e-ticaret siteleri için belirttiği kesme noktası da iki saniyedir.

Buna ek olarak, Pingdom’a göre, siteniz 1,7 saniyede yüklenirse, İnternet’teki sitelerin yüzde 75’inden daha hızlıdır. Kalabalığın arasından sıyrılmak her zaman fark edilmenin iyi bir yoludur.

İki saniyenin altında ateş etmek için sağlam bir hedeftir. Daha hızlı daha iyi. Eğer bunun altından geçebilirsen, yap. Hiç kimse sitenizin çok hızlı yüklenmesinden şikayetçi olmayacak.

Tamam, şimdi bu sayılara nasıl ulaşacağımız hakkında konuşalım.

 

WordPress hızlandırmak için 15 yolu

Yukarıdaki sayfa yükleme hızını etkileyen faktörlerden, bir WordPress web sitesini hızlı veya yavaş yapan şey için zaten bir dizi sonuç çıkarabiliriz. Bu bölümde, WordPress sitenizi hızlandırmak ve sayfa yükleme süresini azaltmak için temel adımlar hakkında konuşacağız.

1. Kaliteli Barındırmada Yatırım Yapın

Site performansını artırmak için en temel adımlardan biri sitenizi barındırmak için iyi bir ev sahibi seçmektir. Tabii, orada bir sürü ucuz teklif var. Barındırma için ödeme yaptığınız alanlardan biri olduğunu unutmayın. Daha önce hızın bu kadar önemli olduğunu gördüğümüzden, bu, skimp için iyi bir yer değil.

Bu ne anlama geliyor?

İlk adım olarak, paylaşabiliyorsanız paylaşımlı barındırmalardan kaçının. Bunu yapmak, sunucunuzu sitenizi yavaşlatabilecek kötü komşulara sahip olma riskini ortadan kaldırır. Ayrıca, büyük bir siteniz ve kendi sunucunuzu çalıştırmak için insan gücü / bütçesi yoksa, özel bir sunucu ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla olabilir.

Bu nedenle, bir VPS muhtemelen en iyi seçenek. Bu tür hosting, hız, konfor ve maliyet dengesi sağlar.

Başka bir seçenek, yönetilen WordPress barındırma hizmetlerinin büyüyen tekliflerinden biriyle devam etmektir . Bu, sitenizin WordPress için özel olarak optimize edilmiş bir sunucuda çalışacağı ve bir web sitesi çalıştırmanın teknik özelliklerinden herhangi birine sahip olmanız gerekmediği anlamına gelir. Artı, yönetilen WordPress hosting fiyatları düşüyor.

2. Web Teknolojinizi Güncelleştirin

WordPress’i hızlandıracak önlemler listemizdeki ikinci öğe, çekirdek teknolojinizi güncel tutuyor. HTML, PHP ve diğer web teknolojilerinin yeni sürümleri bir sebepten ortaya çıkıyor. İyileştirmeler, yeni özellikler ve sıklıkla geliştirilmiş hız içerirler. Bu nedenle, güncel kalmak için önemlidir.

Kaliteli bir ev sahibi bunu kendi başlarına halledecektir. Ancak, bu sizi kontrol etme sorumluluğundan kurtarmaz. Barındırma arka ucuna giriş yaptığınızda, PHP yapılandırmasını veya benzer bir menü öğesini aradığınızdan emin olun . Burada, genellikle hangi PHP sürümünü kullandığınızı kontrol edebilirsiniz.

Sadece kısa bir not: Bazı eski kodlar (ve WordPress’in eski sürümleri), örneğin PHP’nin en son sürümü ile uyumlu değildir. Bu nedenle, güncelleme yaparken, bir şeyler ters giderse geri dönmenin bir yolunun olduğundan emin olun.

3. WordPress’in Son Sürümlerini ve Bileşenlerini Kullanma

Sunucunuzdaki yazılım için geçerli olan, ayrıca WordPress için de geçerlidir. CMS’nin her sürümü yeni özellikler, hata düzeltmeleri ve daha fazlası ile birlikte gelir. Web sitenizi daha verimli bir şekilde çalıştırırlar ve çok yavaşlatmasını önlerler.

Web sitenizi güncel tutmak sadece bir hız değil, aynı zamanda bir güvenlik sorunudur. WordPress’in en son sürümü, temalarınız ve eklentilerinizle, bilinen tüm güvenlik açıklarının da sabitlendiğinden emin olursunuz. Hiçbir şey sizi riske atmış bir web sitesinden daha fazla yavaşlatamaz.

4. Uygun Bir Tema Kullanın

Temalar hakkında konuşurken, web sitesi hızında belirleyici bir faktör olabilir. Bunun nedeni, bazı temaların sadece şişirilmiş karışıklıklar olmasıdır. Sitenizi çok ağır bir şekilde yavaşlatması için pek çok özellik sunuyorlar. Akılda kalıcı – bu özellikler, yüklenmesi gereken kodlardan oluşur.

Bu nedenle, ihtiyacınız olan şeyleri ve hiçbir şey olmayan bir tema bulmaya çalışın. Ya da daha iyisi, hafif bir tema edinin ve eklentiler yoluyla işlevsellik ekleyin. Bu şekilde, şeyleri yalın ve hafif tutabilirsiniz. Yükleme süreniz size teşekkür edecek.

5. Düzenli Veritabanı Bakımı Yapın

Tıpkı WordPress çekirdeğinin zamanla değiştiği gibi, veritabanı da öyle. Geçici disk alanı ve kaldırılan eklentilerden kullanılmayan verileri, revizyonları ve diğer suçluları biriktirmeye eğilimlidir.

Bu nedenle, veritabanınızın yalın ve kullanılabilir olmasını sağlamak için düzenli veritabanı bakımı çok önemlidir. Orada size yardımcı olabilecek birçok araç var. Kişisel bir öneri WP-Optimize , bu da süreci oldukça rahatlatıyor. WP-Sweep başka bir seçenektir.

6. İzleme Kurulumu

Nasıl dediklerini, sadece ölçülenin nasıl yönetildiğini biliyor musun? Bu, web sitesi hızı için de geçerlidir. Sadece bir sorun olduğunu biliyorsanız, düzeltici önlemleri alabilirsiniz.

Sitenizin hızını daha erken nasıl ölçeceğimizi konuştuk. Yukarıda bahsi geçen araçların birçoğu, Pingdom gibi  , otomatik izleme de sunar. Siteye kaydolduğunuzda, siteniz çok yavaşlarsa size bir e-posta gönderir. Yatırım yapmaya değer.

7. Sunucu İsteklerini Azaltın

Bir sunucu isteği, tarayıcınız sunucudan bir tür kaynak istediğinde her defasında gerçekleşir. Bu, stil sayfası, komut dosyası veya görüntü gibi bir dosya olabilir.

Sitenizi yüklemeyi tamamlamak için gereken daha fazla sunucu isteği, o kadar uzun sürecektir. Sonuç olarak, istekler mümkün olduğunca az olmalıdır. Bunları en aza indirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • Bir sayfada gösterilen yayın sayısını azaltın
 • Sadece yayın alıntılarını göster, arşiv sayfalarınızda tam yayın yok ( Ayarlar> Okuma altındaki seçeneği bulun )
 • Daha uzun yayınları sayfalara ayırma –
 • Çok fazla yorum alırsanız, bunları birkaç sayfaya ayırın ( Ayarlar> Tartışma )
 • Sayfanızdaki görüntülerin ve diğer öğelerin sayısını azaltın
 • Gereksiz eklentileri, özellikle daha yavaş olanları kaldırın 
 • Kalıcı olarak kullanmadığınız eklentileri devre dışı bırak
 • Görüntüleri sayfada görünene kadar yükleme görüntülerini geciktirmek için tembel yükleme özelliğini etkinleştirin
 • Gerekmiyorsa fontlar gibi harici kaynakları azaltın

Bahsedilen Pingdom ve GTmetrix , sunucu taleplerinin ayrıntılı listesini ve bunların ne kadar sürede tamamlanması gerektiğini gösterebilir. Buradan, istekleri ortadan kaldırmak veya mümkün olduğunca çabuk tamamladıklarından emin olmak için gerekli adımları atabilirsiniz. Bu bizi bir sonraki noktaya getiriyor.

8. Görüntüleri Optimize Edin

Görüntüler genellikle bir sayfanın büyük bölümünü oluşturur. Metin veya CSS’den daha fazla alana ihtiyaç duyduklarından bu doğaldır. Bu nedenle, WordPress’i hızlandırmak için, kaliteden ödün vermeden veya sıkıştırma denilen şeyden, bunları olabildiğince küçük hale getirmeyi öğrenmeniz çok önemlidir.

Bu konuda yapmanın en iyi yollarından biri, resimlerinizi yüklemeden önce sıkıştırmaktır. Örneğin, Photoshop’ta bunun için Web için kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz . Diğer herkes için , aynı eylemi gerçekleştiren bir çevrimiçi hizmet olan TinyPNG vardır .

İşlemi otomatikleştirmek isterseniz, WP Smush veya EWWW Image Optimization gibi bir görüntü optimizasyonu eklentisi kullanmak üçüncü seçenek . Her iki eklenti de sitenize yüklediğiniz herhangi bir resmi sıkıştırır.

İçeriğinizdeki görselleri kullandığınızda, WordPress’in çeşitli boyutlarda oluşturduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu şekilde, aslında görünecek resmin boyutunu girebilirsiniz.

wordpress hızlandırmak için doğru görüntü boyutunu kullanın

9. Kendi Sitenizde Video Barındırmaktan Kaçının

Medya konusuyla devam eden videolar da bir sorun. WordPress, videoları barındırma ve oynatma konusunda mükemmel bir yetenek olmasına rağmen, bunu yapmak iyi bir fikir değildir.

Her şeyden önce, size sınırlı bir hosting hesabınız varsa, özellikle önemli olan bant genişliğinize mal olur. İkincisi, WordPress sitenizi önemli ölçüde daha büyük ve dolayısıyla daha da zor hale getirecek.

En önemlisi – muhtemelen kendi sunucunuzdan çok daha iyi bir iş yapabileceğiniz süper hızlı video barındırma siteleri bir sürü var. Artı, otomatik yerleştirmelerde , içeriğinize videolar eklemek için yapmanız gereken her şey, YouTube, Vimeo veya DailyMotion bağlantısını kopyalayıp WordPress editörüne yapıştırmaktır.

10. Önbelleğe Almayı Etkinleştir

Daha önce, birisinin onları görmek istediğinde, WordPress’in sayfalarınızın bir HTML sürümünü dinamik olarak oluşturduğundan bahsetmiştik.

Bu, onu yavaşlatan şeylerden biri olduğu için, bitmiş HTML sayfasını her zaman elde etmek mantıklı olmaz mıydı? Sonuçta, bu şekilde birkaç adımda kaydedebilirsiniz.

Bu tam olarak önbelleğe alma işlemidir ve WordPress web sitenizin sayfa yükleme süresini azaltmanın en iyi yollarından biridir. CMS ayrıca, WP Super Cache , W3 Total Cache ve WP Rocket’i (ki bu bir premium çözümdür) etkinleştirmek için birkaç eklenti çözümü sunar .

Teknik açıdan daha fazla fikir sahibi iseniz, ayrıca .htaccess ile kendinizi önbelleğe almayı da uygulayabilirsiniz . Buna ek olarak, sunucu önbelleği de var. Bunu yapmak için ev sahibiniz ile konuşmak zorunda kalacaksınız. Birçok yönetilen WordPress barındırma sağlayıcıları artık kendi önbelleğe alma çözümlerini sunuyor, böylece hiçbir şey yapmanız gerekmez.

11. İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanın

Sayfa yükleme süresinde sunucu konumunun nasıl önemli bir faktör olduğu hakkında konuştuğumuzu hatırlıyor musunuz? Temel olarak, sitenizi barındıran bilgisayar, ziyaretçiden uzakta, site verilerinizi iletmek için o kadar uzun sürer.

Bir içerik dağıtım ağı veya CDN, statik dosyalarınızı bir kerede birden fazla sunucu üzerinde barındırarak tüm dünyaya dağıtılan bu sorunu azaltır. Bu şekilde, birisi sitenizi görmeyi istediğinde, mümkün olan en yakın yerden onları alabilir ve indirme süresini kısaltabilir.

İçerik dağıtım ağı nasıl çalışır?

Bugünlerde MaxCDN , Amazon Cloudfront ve Cloudflare gibi birçok iyi hizmet var . İkincisi, kişisel web siteleri için bile ücretsiz bir plana sahiptir.

Buna ek olarak, sitenizin bazı bölümlerini yalnızca CDN’de barındırma seçeneği de vardır. Örneğin, Jetpack eklentisi Photon , görüntüler için ücretsiz bir CDN içerir . Sadece sitenizdeki tüm görseller yükleyin, etkinleştirin ve şimdi içerik dağıtım ağı aracılığıyla ziyaretçilere ulaştırılacaktır.

12. Dosyalarınızı Birleştirin

Yukarıda açıklandığı gibi, mümkün olduğunca az sunucu isteğine sahip olmalısınız. İndirilmesi gereken dosyaları azaltmanın iyi bir yolu bunları daha az ve daha büyük dosyalara birleştirmektir. Bu aynı zamanda birleştirme olarak da adlandırılır.

Avantaj: Bir büyük dosyayı indirmek, özellikle aynı anda onları indiremiyorsanız, genellikle daha küçük olanlardan daha hızlıdır.

Eğer bir geliştiriciyseniz, bunun Gülp gibi olmasını sağlayan araçlar vardır . Herkes için Autoptimize var . Eklenti, tüm HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı otomatik olarak bir araya getirir . Tek yapmanız gereken eklentiyi kurmak, etkinleştirmek ve açmaktır. Ayrıca, bir sonraki gibi daha fazla seçenek ile birlikte gelir.

13. Dosya Minification Avantajı Al

Dosyalarınızı küçültmek, daha önce duymadığınız başka bir terim olabilir. Arkasında basit ama oldukça deha bir kavram gizler.

Eğer bir CSS stil sayfası gibi bir kod dosyasına bakmış olsaydınız, okunabilir hale getirmek için genellikle düzgün bir şekilde düzenlenmiş olduğunu fark etmiş olabilirsiniz (en azından geliştiricilerin yaptıklarını bilirlerse).

wordpress hızlandırmak nasıl kod biçimlendirme kaldırmak

Yorumlar ve biçimlendirme, kodun okunmasını, anlaşılmasını ve desteklenmesini kolaylaştırır. Ne yazık ki, tarayıcılar ve bilgisayarlar bu konuda bir şey ifade etmiyor. Onlar için her şey gidebilir ve kodu kusursuz bir şekilde çalıştırabilirler.

Buna ek olarak, biçimlendirme dosyaları olması gerekenden daha büyük yapar. Daha önce öğrendiğimiz gibi, daha büyük dosyalar daha uzun indirme sürelerine eşittir.

Peki, dosyalarınızı nasıl küçülttünüz? Daha önce belirtildiği gibi, yukarıda bahsedilen Autoptimize bunu yapabilir ve böylece W3 Toplam Önbellek yapabilir . Geliştiriciler için yukarıda belirtilen Gulp var . Grunt başka bir alternatif.

14. Gzip Sıkıştırmayı Etkinleştir

Görüntü optimizasyonu ile ilgili bölümdeki sıkıştırma hakkında konuştuk. Ayrıca bilgisayarınızdan ve zip dosyalarından da alışkınsınız. Aynı şeyin web sitenizde mümkün olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir.

Sonuçta, bir WordPress web sitesi bir dizi dosyadan başka bir şey değildir. Sıkıştırma tekrarlanan verilerle en iyi şekilde çalışır ve kod çok tekrarlanır. Bu nedenle web sitesi dosyaları sıkıştırma için mükemmel adaylardır.

Bunu yapmak onları daha küçük ve dolayısıyla daha hızlı indirir. Buna ek olarak, tüm modern tarayıcılar sıkıştırılmış dosyaları bu ölçütü WordPress’i hızlandırmak için mükemmel bir seçenek haline getirerek yorumlayabilirler.

Uygulaması kolaydır. Ya otomatik olarak yapan bir önbellek eklentisi kullanabilir veya aşağıdaki kod parçasını kök dizininizdeki .htaccess dosyasına ekleyebilirsiniz.

<IfModule mod_deflate.c> 
# Sıkıştır HTML, CSS, JavaScript, Metin, XML ve yazı tipleri 
AddOutputFilterByType DEFLATE application / javascript 
AddOutputFilterByType DEFLATE application / rss + xml 
AddOutputFilterByType DEFLATE application / vnd.ms-fontobject 
AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-font 
AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-opentype 
AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-otf 
AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-truetype 
AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-ttf 
AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-javascript 
AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / xhtml + xml 
AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE yazı / açıştürü 
AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca yazı / otf 
AddOutputFilterByType DEFLATE yazı / ttf 
AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca image / svg + xml 
AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca image / x-ikon 
AddOutputFilterByType DEFLATE text / css 
AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca metin / html 
AddOutputFilterByType text / javascript DEFLATE 
AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca metin / düz 
AddOutputFilterByType DEFLATE metin / xml

# Tarayıcı hatalarını kaldırın (sadece eski tarayıcılar için gereklidir) 
BrowserMatch ^ Mozilla / 4 gzip-only-text / html 
BrowserMatch ^ Mozilla / 4 \ .0 [678] no-gzip 
BrowserMatch \ bMSIE! No-gzip! Gzip-only- text / html 
Üstbilgisi, Vary User-Agent’ı ekler 
</ IfModule>

WordPress parantezlerinin içine veya dışına koyup koymayacağınız önemli değil. Daha sonra, örneğin, bu araç ile çalışıp çalışmadığını test etmeyi unutmayın . 

15. Hotlink’i devre dışı bırak

Hotlink, içeriğinizde kendi sitenizde bulunmayan görüntülerin kullanılma uygulamasını anlatır. Sitenize bir resim yüklemek ve ardından kendi medya kitaplığınızdan eklemek yerine, görüntünün yüklendiği başka bir siteye bağlantı sağlarsınız.

İçeriğiniz popüler hale gelirse, bu size de başlayabilir. Sorun: bant genişliğinizden uzaklaşıyor çünkü sunucunuz görüntüyü başka bir siteye dağıtmak için çalışıyor ve trafik açısından hiçbir şey elde edemeyeceksiniz.

Hotlink’in gerçekleşmesini durdurmak için, aşağıdaki kodu .htaccess dosyanıza eklemeniz yeterlidir.

RewriteCng on RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $ 
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http: // (www \.) Example.com/.*$ [NC] 
RewriteRule \. (Gif | jpg | jpeg | bmp | zip | rar | mp3 | flv | swf | xml | php | png | css | pdf) $ – [F]

Example.com’u gerçek alan adınızla değiştirmeyi unutmayın ! 

WordPress hızlandırmak için hazır mısınız?

Bir web sitesinin başarısı için hız önemli bir faktördür. Hemen çıkma oranını, dönüşümleri, arama sıralamasını ve çok daha fazlasını etkiler. Sadece birkaç saniye bile büyük bir fark yaratabilir.

Neyse ki, bunun hakkında yapabileceğiniz çok şey var. Yukarıda açıklanan teknikler, WordPress web sitenizi hızlandırmak için etkili önlemlerdir.

Bu hepsini yapmak zorunda olduğun anlamına mı geliyor? Yok hayır.

İyi bir fikir, sizin vasıtalarınız ve yetenekleriniz içinde olan şeylerle başlamaktır. Küçük değişiklikler bile büyük fark yaratabilir ve her zaman daha sonra yapabilirsiniz.

Hızın her şey olmadığını hatırla. Amaç, ziyaretçilere en iyi şekilde hizmet veren yüksek kaliteli web siteleri oluşturmaktır. Sayfa yükleme hızınız diğerleri arasında sadece bir faktördür.

WordPress’i hızlandırmak için başka teknikleriniz var mı? Yukarıdaki sorularınız ya da yorumlarınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizi bilgilendirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Web Sitesi Yüklenme Hızını Arttırma için yorumda bulun

  Web Sitesi Yüklenme Hızını Arttırma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Web Sitesi Yüklenme Hızını Arttırma için ilk yorumu yapabilirsin.