Kategoriler Oyunlar

Twitch Mobil Uygulaması Çalışmıyor

Twitch Mobil Uygulaması Çalışmıyor Güncel olmayan bir sürümünü kullanıyorsanız Twitch mobil uygulaması çalışmayabilir. Ayrıca, telefonunuzun / cihazınızın yanlış tarih ve saat ayarları veya Twitch uygulamasının bozuk kurulumu da tartışılan hataya neden olabilir.

Etkilenen kullanıcı, Twitch uygulamasını başlatmaya çalıştığında hatayla karşılaşır, ancak uygulama başlatılmaz veya akışlar (reklamlar normal şekilde yüklense de) yüklenmez. Bazı durumlarda, uygulama siyah bir ekran ve yanıp sönen bir oynat düğmesi ile yüklenir (kullanıcı uygulamadan çıkış yapamaz veya uygulamada oturum açamaz). Bazı kullanıcılar için sorun, sohbet işlevi veya VOD’larla (bir kimlik doğrulama hatasıyla) sınırlıdır.

Twitch’i çözümlere geçmeden önce, Twitch sunucularının çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, telefonunuzun / cihazınızın işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun.

1.Çözüm: Telefonunuzu / Cihazınızı ve Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

Söz konusu sorun, cihazınızın / telefonunuzun geçici bir iletişim arızasından veya uygulama modüllerinden kaynaklanıyor olabilir. Cihazınızı yeniden başlatarak aksaklık giderilebilir.

 1. Telefonunuzu / cihazınızı kapatın ve ardından Modem / yönlendiricinizi kapatın.
 2. Bir dakika bekleyin ve ardından modem / yönlendiricinizi açın.
 3. Şimdi, telefonunuzu / cihazınızı açın ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

2.Çözüm: Twitch Uygulamasını En Son Sürüme Güncelleyin

Twitch uygulaması, teknolojik gelişmelere ve yama hatalarına ayak uydurmak için düzenli olarak güncellenir. Twitch uygulamanız en son sürüme güncellenmezse çalışmayabilir, çünkü uygulama ile işletim sistemi modülleri arasında uyumluluk sorunlarına yol açabilir. Bu senaryoda, Twitch uygulamasını en son sürüme güncellemek sorunu çözebilir. Açıklama için Twitch uygulamasının Android versiyonunu tartışacağız.

 1. Android telefonunuzun Google Play Store’unu başlatın ve ekranın sol üst tarafındaki hamburger benzer menüsüne dokunarak menüsünü açın.
 2. Gösterilen menüde Uygulamalarım ve Oyunlarım üzerine dokunun ve ardından Yüklü sekmesine gidin.
 3. Şimdi Twitch’e ve ardından Güncelle düğmesine dokunun.
 4. Twitch uygulamasını güncelledikten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için uygulamayı yeniden başlatın.
 5. Değilse, telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

3. Çözüm: Twitch Akışının Kalitesini Değiştirin

Twitch uygulamasında, Twitch Stream kalitesinin Otomatik olarak ayarlanması durumunda Twitch uygulamasının durduğu ve düzgün çalışmadığı bilinen bir hata vardır . Söz konusu hata, Otomatik kalite dışındaki Twitch akışının kalitesi değiştirilerek giderilebilir. Örnek olarak, Twitch uygulamasının iOS sürümünün süreci için size rehberlik etmeye çalışacağız.

 1. Twitch uygulamasını başlatın ve rastgele akışlardan herhangi birini açın.
 2. Şimdi dişli (ayarlar) simgesine dokunun ve Yalnızca Ses’i seçin.
 3. Ardından izlemekle ilgilendiğiniz akışı açın, bu yalnızca ses olacaktır.
 4. Şimdi, dişli (ayarlar) simgesine tekrar dokunun ve 1080, 720, vb. Kalite düğmesini seçin (Otomatik seçeneği değil, ancak bununla birlikte kaynağı olan seçeneği seçmeyi deneyin).
 5. Ardından, Twitch uygulamasının hatadan temiz olup olmadığını kontrol edin.

4.Çözüm: Cihazınızın Tarihini ve Saatini Otomatik Olarak Değiştirin

Uygulamalar, belirli eylemleri gerçekleştirmek için cihazınızın tarih ve saatini sorgular. Telefonunuzun tarih ve saat ayarları doğru değilse veya manuel olarak ayarlanmamışsa Twitch uygulaması çalışmayabilir. Bu senaryoda, telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını Otomatik olarak değiştirmek sorunu çözebilir çünkü bu bilgiler Coğrafi konumunuza göre neredeyse her zaman doğrudur.

 1. İPhone’unuzun Ayarlarını açın ve Genel’i seçin.
 2. Şimdi Tarih ve Saat’i açın ve ardından kaydırıcıyı AÇIK konuma kaydırarak Otomatik olarak ayarlayın.

5.Çözüm: Twitch Uygulamasının Beta Programından Ayrılın

Beta programı, geliştiricilerin uygulamayı genel kullanıma sunmadan önce herhangi bir hata için test etmesine yardımcı olur. Pek çok kararsız modül içereceği için Twitch’in beta sürümünü kullanıyorsanız, tartışılan hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu bağlamda, Twitch’in beta programından çıkmak ve onun kararlı sürümünü kullanmak sorunu çözebilir. Açıklığa kavuşturmak için, Twitch uygulamasının Android sürümü için beta programından çıkma sürecini tartışacağız.

 1. Android telefonunuzun Google Play Store’unu başlatın ve ardından hamburger menüsüne (ekranın sol üst köşesine yakın) dokunun.
 2. Gösterilen menüde Uygulamalarım ve Oyunlarım üzerine dokunun ve ardından Yüklü sekmesine gidin.
 3. Şimdi Twitch’e dokunun ve ardından Beta Testçisisiniz başlığını bulana kadar aşağı kaydırın.
 4. Söz konusu seçeneğin altında, Ayrıl düğmesine dokunun ve ardından Beta programından ayrılmayı onaylayın.
 5. Şimdi Android telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

6.Çözüm: Twitch Uygulamasını yeniden yükleyin

Kurulumu bozuksa (ve yukarıda bahsedilen çözümler sorunu çözmediyse) Twitch uygulaması çalışmayabilir. Bu durumda, Twitch uygulamasını yeniden yüklemek sorunu çözebilir. Örnek olarak, Twitch uygulamasının Android sürümünün süreci için size rehberlik etmeye çalışacağız.

 1. Android telefonunuzun Ayarlarını açın ve Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi’ni seçin.
 2. Şimdi Twitch’i seçin ve ardından Zorla Durdur düğmesine dokunun.
 3. Ardından Depolama’yı açın ve Önbelleği Temizle’ye dokunun.
 4. Şimdi Verileri Temizle düğmesine dokunun ve ardından Twitch uygulamasının iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 5. Değilse, Twitch uygulamasının Verilerini Temizlemek için 1’den 4’e kadar olan adımları tekrarlayın.
 6. Ardından geri düğmesine basın ve ardından Kaldır düğmesine dokunun.
 7. Şimdi Twitch uygulamasını Kaldırmayı onaylayın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 8. Yeniden başlattıktan sonra Twitch uygulamasını yeniden yükleyin ve umarım Twitch uygulaması normal şekilde çalışır.

Sorun devam ederse Twitch’i başka bir platformda (Android veya iOS) veya bunun tarayıcı sürümünde deneyin. Ayrıca uygulamanın daha eski bir sürümüne geri dönmeyi deneyebilirsiniz (Uyarı: 3. taraflar aracılığıyla alınan APK dosyaları, sisteminizi tehditlere maruz bırakabilir). Sorun hala devam ediyorsa, Twitch yayınlarını izlemek için Xtra veya nightdevs twitchcast (tarayıcı sürümü) gibi başka bir resmi olmayan Twitch uygulamasını deneyebilirsiniz.

yakın zamanda Gönderilenler

Google Chrome’dan Bildirimler Nasıl Kapatılır

Google Chrome'dan Bildirimler Nasıl Kapatılır Bildirimler, bir kullanıcının çeşitli web sitelerinden, uygulamalardan veya uzantılardan aldığı… Daha fazla oku

1 gün önce

Windows 10’da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır Windows 10 hesabınızın şifresini sıfırlamak söz konusu… Daha fazla oku

1 gün önce

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var Bu hata, Windows Image Acquisition sürücüsü bilgisayarınızda eksik olduğunda… Daha fazla oku

1 gün önce