Surface Pro 5 yayın tarihini bekliyorsanız, Microsoft’un bazı kötü haberler var

4 dk okuma süresi
Uzun süredir söylentisi olan Surface Pro 5’in yakında piyasaya sunulması pek mümkün görünmüyor, Microsoft cihazlarının şefi Panos Panay da ima etti.

Microsoft Surface Pro 4’ün uzun süredir devam eden söylentileri için bekleyenler “bir Pro 5 gibi bir şey olmadığını” öğrenmekten hayal kırıklığına uğrayacaklar. En azından, bu hafta başlarında CNET ile konuşan Surface Panos Panay’ın Başkan Yardımcısına göre.

Panay, görüşmede, ekibinin “anlamlı değişikliğe” ulaştığı zaman sadece yeni nesil Surface Pro 5 cihazını başlatacağını açıkladı.

Surface’in patronuna göre, “Anlamlı değişim, donanım değişiklikleri değil, birçok insanın aradıkları şey” dedi.

“Onlar, ‘en son işlemci nerede?’ Demek istediğim bu değil.

“Ürün hattında büyük değişiklik yaratan deneyimsel bir değişim arıyorum” dedi.

Pro 5 diye bir şey yok” diyerek, Microsoft’un yakın gelecekte Surface Pro 4 için gerçek bir halef olarak başlatmayı planlamadığını belirtti.

Yüzey Başkan Yardımcısı, yeni nesil üründe görmek isteyeceği “anlamlı değişim” in bazı örneklerini, basit bir işlemci darbesinden ziyade, pil ömründe büyük bir sıçrama veya daha hafif bir tasarım da dâhil etti.

Ancak bu, Microsoft’un yeni donanım planı olmadığı anlamına gelmiyor.

Panay ve Microsoft ekibi 23 Mayıs’ta Şanghay’da bile “dünyaya sonraki adımını gösterecek” bir medya düzenliyor.

Yüzey Başkan Yardımcısı olayı hashtag #surface ile tweet yaptı – Microsoft’tan yeni bir donanım görmek için inline olduğumuzu ima etti.

Surface Pro 5 mevcut olmasa da, Microsoft’un Surface Pro için ufak bir yenileme planlaması, ürünün rekabet gücünü korumak için yonga setini yükseltmesi planlıyor olması mümkündür.

Microsoft’un uzun süredir söylentilere uğrayan Surface Phone’u piyasaya çıkarmayı planladığı ihtimal de her zaman var.

Amiral gemisi telefonunun söylentileri, yıllarca çevrimiçinde yayınlandı ve projenin Surface Vice President Panos Panay’ın gözetiminde olduğu düşünülüyordu.

Sanayi kaynakları, Intel’in akıllı telefon projesine katıldığını iddia ediyor.

Oldukça başarılı olan chip üreticisi, Surface akıllı telefonunun akıllı telefon ile üretken bir mobil cihaz arasındaki boşluğu doldurma planlarını gerçekleştirmesine yardımcı olabilir.

Birkaç ipucu verdiği halde Microsoft, Yüz Yüze Telefonunun varlığını asla resmen kabul etmedi.

CEO Satya Nadella geçtiğimiz yıl düzenlenen bir röportajda Microsoft’un bir akıllı telefon geliştirme girişiminin “nihai mobil cihaz” olacağını açıkladı.

Haberler, Microsoft, Surface serisine en yeni eklemeyi – Surface Laptop’u çıkardığı gibi geliyor.

Şık ve yeni dizüstü bilgisayar, şirketin melez dizüstü tablet cihazı olan Surface Pro ile üst düzey performans odaklı Surface Book arasındaki boşluğu dolduracak şekilde tasarlandı.

Yüzey Dizüstü bilgisayar, MacBook Air’i anımsatan konik bir tasarıma sahip hafif bir defter.

Göre Microsoft , “Bu Yüzey mükemmel kumaş ve işlevini güç ve taşınabilirlik, güzellik ve performansı bir araya getirmektedir.

“Tüm bunları, yükseköğrenim öğrencileri için önemli olduğunu bildiğimiz şeylerden ödün vermeden yapar: pil ömrü, ekran kalitesi, depolama ve taşınabilirlik.”

Yüzey Dizüstü bilgisayarı, kenardan kenara Corning Gorilla Glass 3 ile korunan 13,5 inçlik PixelSense ekranı içerir.

Dokunmatik LCD ekran 3,4 milyondan fazla piksel içeriyor ve Surface Pen ve Surface Dial aksesuarlarını bağlama olanağı da dâhil olmak üzere Geçen sene Surface Studio ile başlatılan hemen hemen tüm işlemleri destekliyor.

Yüzey Dizüstü Bilgisayarını Güçlendirmek, 7. Nesil Intel Çekirdekli işlemci, 4GB RAM ve 128GB SSD depolama birimidir.

Microsoft yeni dizüstü bilgisayarını düzenli USB-A bağlantı noktası, mini DisplayPort ve manyetik Yüzey şarj cihazı ile taktı ancak USB Tipi C yok.

Redmond tabanlı teknoloji firması, bu dizüstü bilgisayarı öğrenciler için ideal bir cihaz olarak (bu uzun süredir Apple MacBook Air’e ait olan bir pazar olarak) konumlandırıyor.

“Surface Laptop, üniversite öğrencilerinin seveceği bir dizüstü bilgisayara Windows 10 S’nin üstün performansını ve güvenliğini getiriyor” diye açıklıyor Microsoft, yeni dizüstü bilgisayar hakkındaki resmi blogda belirtiyor.

Ekler: “İki şey yapmak için Surface Laptop’u kurduk: Müşterilerimizin, özellikle üniversite öğrencilerinin istediği klasik dizüstü bilgisayar form faktörünü yenilemek ve en iyi Windows 10 S’yi sergilemek için sorunsuz bir şekilde çalışan bir Yüzey hazırlamak”

Yüz Yüze Laptop 128GB SSD sabit disk, Intel Core i5 işlemci ve 4GB RAM ile giriş seviyesi model için £ 979’dan başlayan fiyatlarla İngiltere’de ön sipariş vermek için hazır.

Surface Laptop için İngiliz fiyatları, 512GB SSD’ye sahip bir model için 2,149 £ ve ağırlığı 16GB olan RAM ile bir Intel Core i7 işlemci için top-out çıktı.

Microsoft, dizüstü bilgisayarın 15 Haziran 2017’de gönderileceğini söyledi.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x