Steam Sunucuları ile iletişimde Bir Hata Oluştu

5 dk okuma süresi

Steam Sunucuları ile iletişimde Bir Hata Oluştu Steam, kullanıcılarının Steam’in bulut sürücülerinden bilgisayar oyunlarını çevrim içi almasını sağlayan en iyi dijital platformlardan biri olarak kabul edilir. Bu nedenle oyun oynamak, oluşturmak ve tartışmak için oyun severlerin nihai hedefi olarak bilinir.

Şimdi, oyunların fiziksel bir kopyasını satın almak için mağazayı ziyaret etmek yerine, oyuncular için oldukça uygun olan Stream aracılığıyla bilgisayarınıza kolayca yükleyebilirsiniz. Steam, istediğiniz oyunlarda büyük fırsatlara göz atabileceğiniz çok kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Çok fazla kullanışlı özelliğe sahip olmasına ve oldukça istikrarlı bir platform olmasına rağmen, bazı sorunların ortaya çıkabileceği birkaç örnek vardır. Son zamanlarda, birçok kullanıcının Steam sunucularına bağlanmakla ilgili sorunları olduğunu buldum.

Kullanıcılara göre Steam istemcilerinde “Steam Sunucularıyla İletişimde Bir Hata Oluştu” hata mesajı beliriyor. Bu sorunun nedenleri, Steam sunucusunun kapalı olması veya sunucunun ani bir trafik ani yükselmesi yaşamasının nedeni olabilir.

Bunun dışında, bilgisayarınızda bir şeylerin yanlış yapılandırılması veya herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının sunucu bağlantısına müdahale etme olasılığı vardır.

Bu makalede sizin için derlediğim bazı ince ayarlar ve püf noktaları ile bu Steam sunucusu bağlantı hatasıyla ilgileneceğiz. Sadece bu düzeltmeleri takip edin ve sadece birkaç tıklamayla bu sinir bozucu hatayı düzelte bilirsiniz.

Steam Server İletişim Hatası Nasıl Onarılır?

1: Steam Sunucuları ile İletişim Hatasını Düzeltmek için Steam’i Yeniden Başlatın

Deneyebileceğiniz en kolay çözüm Steam’i yeniden başlatmaktır. Bazen basit bir yeniden başlatma sorunları düzeltir. Bu nedenle, Steam’i yeniden başlatmanın Akış sunucusu iletişim hatasını ortadan kaldırması olasılığı vardır.

2: Steam Sunucusu Durumunu Kontrol Edin

Steam sunucusu kapalıysa, Steam istemcisine, topluluğuna veya depolamaya düzgün şekilde bağlanamazsınız. Steam istikrarlı bir platform olmasına rağmen, bazen Steam sunucusu çeşitli nedenlerden dolayı yavaşlar.

Sunucuda herhangi bir sorun varsa veya ani bir trafik artışı yaşıyorsa, kullanıcılar “Steam sunucularıyla iletişim hatası” sorunuyla karşılaşabilir.

Bu nedenle, ilk önce bu hatanın sunucu sorunu nedeniyle mi ortaya çıktığını yoksa sonunda bir sorun olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Ancak, Steam sunucusunun durumunu kontrol etmenin bazı yolları vardır.

Durumu kontrol etmek için burayı ziyaret edebilirsiniz. Bu web sitesi Steam sunucusu hakkında eksiksiz bilgi sağlamaya adanmıştır. Burada tüm bölgelerin sunucu durumunu kontrol edebilirsiniz.

Sunucu çalışıyorsa ve herhangi bir sorun yaşamıyorsa, metinler yeşil olarak görünür ve sunucu çevrimdışıysa veya aşırı yükleme varsa, metin kırmızı olarak görünür.

Bu web sitesinde Steam Mağazası ve Steam Topluluğunun düzgün çalışıp çalışmadığını da kontrol edebilirsiniz. Bu web sitesinde her şey sizin için iyi görünüyorsa ve sunucu çalışıyorsa, sonunda bir sorun var. Sorunu sizin tarafınızdan düzeltmek için diğer çözümleri izleyin.

3: İnternet Seçeneklerini Değiştirin

Bu çözümü biraz garip bulabilirsiniz, ancak bu hatanın üstesinden gelmek için etkilenen birçok kullanıcı için çalıştı. Bu nedenle, bu düzeltmeyi uygulamak için aşağıdaki adımları izleyin

 • Windows + S tuşlarına basın ve arama kutusuna Internet Seçenekleri yazın
 • Arama sonucundan İnternet Seçenekleri’ni tıklayın
 • Gelen Internet Seçenekleri penceresinde, gidin Bağlantı sekmesi
 • LAN Ayarları bölümünün altında, LAN Ayarları düğmesine tıklayın
 • Gelen LAN Ayarları penceresine, işaretini kaldırın ayarları otomatik olarak algıla onay kutusunu ve tıklayın.
 • Son olarak, Uygula ve Tamam düğmesini tıklayın

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra Steam’i açın ve bu hilenin Akış sunucusu iletişim hata mesajını düzeltmenize yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

4: İndirme Bölgesini Değiştirin

Steam hizmetleri farklı bölgelere dağıtılmaktadır. Farklı konumlarda farklı sunucular uygulandığından, en yakın sunucu varsayılan indirme sunucusu olarak ayarlanır. Bazen, Steam sunucusu aşırı yükleme veya bakım için kapalı olduğunda istemci isteğini reddeder.

Bu durumda, “Steam sunucularıyla iletişim kurulurken bir hata oluştu” sorununu gidermek için indirme bölgesini değiştirebilirsiniz. Steam’in indirme bölgesini değiştirmek için verilen adımları uygulayabilirsiniz:

 • Bilgisayarınızda Steam’i açın
 • Steam sekmesini tıklayın
 • Listeden Ayarlar seçeneğini seçin
 • Pencerenin sol tarafında bulunan İndir sekmesine gidin
 • Şimdi İndirme Bölgesi açılır menüsünü görebilirsiniz. Açılır menüyü tıklayın ve farklı indirme bölgesini seçin.
 • Tamam ve Çıkış düğmesine tıklayın
 • Steam istemcisini yeniden başlatmanız istenirse, yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

5: Steam Sunucusu İletişim Hatası Düzeltmek için Modemi Yeniden Başlatın

Steam istemcisi çoğunlukla sunucu sorunlarından sorumlu olsa da, bazen sorun kendi modem veya İSS’nizden kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden modem yeniden başlatmanız önerilir.

Modemi yeniden başlattıktan sonra Steam’e bağlanmayı deneyin ve Akış sunucusu iletişim hatasını düzeltip düzeltmediğini kontrol edin.

6: Steam’i Yönetici Olarak Çalıştırın

Steam hatası – C ile başa çıkmak için deneyebileceğiniz başka bir çözüm, Steam’i yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırmaktır. Bunu yapmak için verilen adımları izleyin.

 • İlk olarak, Steam’i  kapatın
 • Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows + R tuşlarına basın
 • C: \ Program Files (x86) \ Steam yazın ve OK düğmesine tıklayın
 • Steam dizininde Steam.exe dosyasını bulun ve sağ tıklayın.
 • Bağlam menüsünden Yönetici olarak çalıştır seçeneğini tıklayın

Şimdi Steam’i açın ve Steam sunucusu iletişim hatasını çözüp çözmediğini kontrol edin. 

Yukarıdaki yazdığımız çözümler Steam sunucuları ile iletişimde bir hata oluştu. hatasını umarım çözmüştür. Bu sorunu çözmenin başka yollarını biliyorsanız, bizimle yorum yaparak paylaşa bilirsiniz

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x