Silinmiş Hesabın Tweetleri Nasıl Bulunur?

5 dk okuma süresi

Silinmiş Hesabın Tweetleri Nasıl Bulunur? Twitter, 2011’deki ilk lansmanından bu yana iyi bilinen bir sosyal medya platformu haline geldi. Günlük 126 milyon aktif kullanıcıdan oluşan bir topluluk oluşturmayı başardı. Bu rakam Twitter’ın ne kadar popüler olduğu hakkında fikir sahibi olmak için yeterli. Çoğumuz bizim için önemli olan metinler, resimler ve videolar dahil olmak üzere her gün tweet atıyoruz. Önemli tweetlerinizi yanlışlıkla veya herhangi bir şekilde sildiğiniz zamanı hayal edin. Bu yazıda, Twitter’da silinmiş tweetleri nasıl bulacağınızı öğreteceğiz.

Piyasada silinmiş tweetlerinizi geri aldığını iddia eden çok sayıda üçüncü taraf web sitesi veya uygulama var. Ancak kayıp tweetleri almak için üçüncü taraf kaynaklara gerçekten güvenebilir misiniz?

Bununla birlikte, silinen tweetleri bulmak için dikkat etmeniz gereken başka gerçekler de var. Aşağıda bunları tek tek tartıştık, bu yüzden herhangi bir bilgiyi atlamadan bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Silinmiş Tweetler Nasıl Bulunur?

Kullanıcılar tarafından silinmiş tweetleri bulmak roket bilimi değildir. Teknisyen olmayan bir adam bile kayıp tweet’leri çok fazla güçlük çekmeden alabilir. Bunu daha önce yapmadıysanız, bunun nasıl yapılacağını merak edebilirsiniz. Öyleyse, yazdığımız adımları izleyin.

 • Öncelikle, hesabınızla ilişkilendirilmiş kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek Twitter hesabınıza giriş yapmalısınız.
Silinen tweet'ler nasıl bulunur-1
 • Twitter hesabınıza giriş yapmayı başardıktan sonra. Sol kenar çubuğundan Daha Fazla ‘ya tıklamalısınız.
Silinen tweet'ler nasıl bulunur-2
 • Şimdi ekranın sol tarafında bulunan Ayarlar ve gizliliğe gidin.
Silinen tweet'ler nasıl bulunur-3
 • Bir sonraki sorulan ekranda, Twitter verileriniz seçeneğini seçmeniz gerekir.
Silinen tweetler nasıl bulunur-4
 • Şimdi Twitter, hesabın sahipliğini doğrulamak için şifrenizi girmenizi isteyecek. Parolayı girdikten sonra Onayla düğmesine tıklayın.
Silinen tweet'ler nasıl bulunur-5
 • Şimdi Twitter’dan hesabınızın arşivini hazırlamasını istemeniz gerekiyor. Bu, Arşiv iste  seçeneğine tıklanarak yapılabilir. Twitter’ın başarınızı hazırlaması biraz zaman alabilir, bu süre arşivlenmesi gereken verilerin hacmine bağlı olarak kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Twitter arşivleriniz için hazırlandıktan sonra bir e-posta alacaksınız.
 • Artık Twitter arşiviniz indirilmeye hazır olduğu için, arşiv indir seçeneğine tıklayarak indirin.
silinmiş tweetler nasıl bulunur-6
 • Arşivlenen Twitter verilerinin indirme işlemi bittiğinde. Twitter veri arşivi ZIP dosyasını çıkarmanız gerekir.
silinmiş tweetler nasıl bulunur-7
 • Çıkarma işleminden sonra, masaüstünüzde bir klasör adı tweet’i göreceksiniz. Klasör adına çift tıklayın ve tarayıcınızda index.html adlı bir dosya açın.
 • Index.html dosyası, seçtiğiniz tarayıcınızda tüm geçerli ve silinmiş tweet’leri görüntüleyecektir.
silinmiş tweetler nasıl bulunur-8

Index.html dosyasının çevrimiçi olmadığını hatırlayın, bu da mevcut ve silinmiş tweetlerinize yalnızca sizin erişebileceğiniz anlamına gelir.

Silinmiş Tweetleri Bulmak İçin Alternatif Yöntem

Yukarıda belirtilen yöntem sizin için uygun görünmüyorsa veya beklediğiniz sonuçları üretmede başarısız olursa. Ne yazık ki silinmiş tweetlerinizi bulmak için ek bir yöntemimiz var. Bu bölümde, silinmiş tweetlerinizi görmek için herhangi bir yöntemi kullanabileceğiniz iki yöntemi paylaşacağız.

1. Silinen Tweetleri Kurtarmak İçin SnapBird Kullanın

SnapBird.org, kullanıcılarının herhangi birinin silinmiş tweet’lerini görüntülemelerine yardımcı olabilecek çevrimiçi mevcut en iyi araçlardan biridir. Yeteneklerini kanıtlamış çok kullanışlı bir araçtır. Dünyanın her yerinden çok sayıda insan, silinen tweetleri kurtarmak için SnapBird’e güveniyor. Aşağıda, silinmiş eski tweetlerin kurtarılmasıyla ilgili adımları tamamladık.

 • Seçtiğiniz tarayıcınızdan SnapBird.org’a gidin.
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Twitter ile Kimlik Doğrula seçeneğine tıklayın.
SnapBird
 • Şimdi üç alanın uygun bilgilerle doldurulduğunu göreceksiniz ve Ara düğmesine tıklayın.
 • Bundan sonra, tüm güncel tweet’leri ve silinen tweet’leri görebileceksiniz.

Bu, silinmiş tweetleri kurtarmak için güvenebileceğiniz en kolay yöntemlerden biridir.

2. Silinen Tweetleri Kurtarmak İçin Google Önbelleğini Kullanın

Bu, yararlanabileceğiniz başka bir kolay yöntem. Google önbelleği, silinmiş tweetlerinizi görmenize yardımcı olur. Bu adım size garip gelebilir, ancak gerçekte takip etmesi oldukça kolaydır. Google önbelleğinden yararlanmak için darbeli yazılı adımlardan geçmeniz gerekir.

 • Öncelikle, tarayıcınızın arama alanına bu komutu Twitter kullanıcı adınız + Twitter  yazın. Twitter kullanıcı adınızı gerçek kullanıcı adınızla değiştirmeyi unutmayın.
 • Bir sonraki ekranda, sonraki resimde gösterilen bir açılır simge göreceksiniz, üzerine tıklayın ve Önbelleğe Alınmış’ı seçin
Silinmiş Tweetleri Kurtarmak İçin Google Önbelleğini Kullanın
 • Artık, silinmiş tüm tweetlerinizi görebileceğiniz, önceden önbelleğe alınmış Twitter sürümünü göreceksiniz.

Ve bununla, silinmiş tweetleri bulmak için çeşitli basit yöntemler kullanabilirsiniz. SnapBird’ün yanı sıra, eski silinmiş tweet’leri kurtardığını iddia eden çevrimiçi olarak kullanılabilen çok sayıda başka üçüncü taraf web sitesi var. Ancak hepsi gerçek değildir ve kişisel bilgilerinizi çalabilir, bu nedenle bunları kullanmanızı önermeyiz.

Umarım bu yazıyı yararlı ve okumaya değer bulmuşsunuzdur. Ayrıca, hangi yöntemi seçmeniz gerektiğini ve bunun arkasındaki sebebi paylaşmayı unutmayın. Silinen tweetleri nasıl bulacağınıza dair bugünün bilgilendirici blogumuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorum bölümünü kullanarak bize bildirin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x