Photoshop Dosyaları Photoshop olmadan nasıl açılır?

Photoshop Dosyaları Photoshop olmadan nasıl açılır? PSD çok popüler bir dosya biçimidir, ancak PNG, JPG ve BMP gibi hemen hemen her fotoğraf görüntüleyici ve düzenleyici tarafından açılabilen diğer fotoğraf biçimlerinin aksine PSD yalnızca Photoshop gibi belirli uygulamalar tarafından açılabilir. Ancak, Adobe Photoshop oldukça pahalı bir programdır. PSD dosyalarını düzenlemeniz ve PSD resimlerine bir göz atmanız gerekmiyorsa, PSD dosyasını bir bilgisayarda Photoshop olmadan ve hatta Android veya iPhone’da açmanıza yardımcı olabilecek PSD dosya açıcılar.

Google Drive ile PDS Belgesi Açma

Evet, kulağa basit gelebilir, ancak bir PSD belgesi açmanın en basit yollarından biridir. PSD belgesini Google Drive’da önizleyebilir ve önizlemenin ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu yöntem, görüntü kalitesinden bağımsız olarak ihtiyacınız olan tek şey PSD dosyasının anlık görüntüsü olduğunda faydalı olacaktır.

XnView ile PDS Belgesi Açma

XnView, genel amaçlı bir resim düzenleyici veya daha fazla dosya yöneticisi kullanmak için ücretsizdir. Araç ayrıca raster görüntülerin görüntülenmesine, dönüştürülmesine ve düzenlenmesine yardımcı olur. Bu aracın en önemli özelliği 400 PSD, GIF, PNG, JPEG vb. Dosya türlerini okuyabilmesidir.

PSD dosyasını XnView’da açmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Bilgisayarınıza XnView indirin ve yükleyin
 • Aracı başlatın, dosyaya gidin
 • İstediğiniz PSD dosyasını seçin
 • Aç’ı tıklayın

GIMP ile PDS Belgesi Açma

GIMP, Photoshop dosyasını düzenleme amacıyla açmak istiyorsanız kullanışlı olan başka bir raster grafik dosya editörüdür. Araç PSD dosyalarını ücretsiz olarak düzenlemenizi sağlar ve daha da önemlisi araç PSD dosyalarının katmanlarını bile düzenlemenizi sağlar.

PSD dosyalarını GIMP ile nasıl açacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • GIMP’yi bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza indirin ve yükleyin
 • Aracı başlatın, dosyayı tıklayın
 • Açmak veya düzenlemek istediğiniz PSD dosyasını seçin

IrfanView ile PDS Belgesi Açma

IrfanView XnView gibi görüntülemenizi, dönüştürmenizi, organize etmenizi vb. Sağlayan başka bir araçtır. Araçların başlıca işlevleri bir dosya yöneticisi gibi olmasına rağmen, PSD dosyasını Photoshop yazılımı olmadan açmanıza yardımcı olur. IrfanView ile bir Photoshop dosyasını nasıl açacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Bilgisayarınıza IrfanView’ı indirin ve yükleyin
 • Dosyaya tıklayın
 • Aç’ı seçin ve açmanız gereken PSD dosyasını bulun

Photopea Online ile PDS Belgesi Açma

Bilgisayarınıza yazılım indirme konusunda şüpheleriniz varsa veya hareket halindeyseniz ve kişisel bir bilgisayara erişiminiz yoksa, ihtiyacınız olan tek şey Photopea çevrimiçi Photoshop düzenleyicisidir.

Photopea çevrimiçi Photoshop Editor, PSD dosyalarını düzenlemek için tamamen ücretsiz bir web uygulamasıdır. Bu web uygulamasının en önemli özelliği, PSD dosyasının katmanlarını bile düzenleyebilmenizdir.

Photopea Online PSD Editor’ı kullanarak Photoshop dosyasını nasıl açacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Tarayıcınızda Photopea Online PSD Editör’ü açın
 • Düzenlemek istediğiniz PSD dosyasını yükleyin
 • Dosyayı seçin ve düzenlemeye başlayın

Android / iPhone’da PSD Dosyalarını Açma

PSD dosyasını Android telefonda veya iPhone’da nasıl açacağınızı biliyor musunuz? Adobe Photoshop Mix, Adobe’nin çok pratik bir uygulamasıdır. İşte bu uygulamanın bazı yararlı işlevleri.

 • Telefonunuzda PSD dosyalarını açın.
 • Görüntüleri kesmek, farklı katmanları birleştirmek, renkleri değiştirmek de dahil olmak üzere düzenleme aracı sağlamak.
 • Daha fazla fotoğraf düzenleme için görüntüleri masaüstünüzdeki Photoshop CC’ye gönderin.

Önemli Not

Her zaman yukarıda belirtilen araçlardan herhangi biriyle düzenleyeceğiniz PSD dosyasının yedeğine sahip olun. Yukarıda belirtilen tüm araçlarla uğraşmak zor olabilir ve PSD dosyasına zarar verme şansı olabilir.

Genel olarak

Adobe Photoshop, güçlü bir araç olsa da, herkesin göze alamayacağı ve aracı kullanmak için gerekli beceri setlerine sahip olamayacağı güçlü bir araçtır. Photoshop’un benzer özelliklerini isteyenler ve Adobe Photoshop aboneliği olmayanlar için, yukarıda belirtilen tüm araçlar kullanışlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Photoshop Dosyaları Photoshop olmadan nasıl açılır? için yorumda bulun

  Photoshop Dosyaları Photoshop olmadan nasıl açılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Photoshop Dosyaları Photoshop olmadan nasıl açılır? için ilk yorumu yapabilirsin.