Outlook Arama Problemi

Outlook Arama Problemi Microsoft Outlook’un arama işlevini kullanmak, bu uzun süredir kaybolan e-postaları bulmayı kolaylaştırıyor, değil mi? Doğru, Outlook arama işleviniz çalıştığı sürece. Bazen, Outlook araması pes ediyor, yanıt vermiyor ve sonuç vermiyor.

Tepki vermeyen bir arama aracı işe yaramaz. Bunu göz önünde bulundurarak, Outlook aramanızı bir kez daha çalışmaya zorlamak için bu yedi yolu inceleyin.

Outlook Dizini’ni yeniden oluşturun

Başlamak için, doğrudan sorunu doğrudan kapıdan çözen bu Outlook arama düzeltmesine atlayın. Bunu yapmanın iki yolu vardır. Her ikisi de hızlı ve genellikle işe yarıyor.

Programları ve Özellikleri Kullanma

Tip kontrolü Windows 10 arama çubuğuna ve Denetim Masası’nı açmak için en iyi eşleşmeyi seçin. Şimdi Programlar> Programlar ve Özellikler’e gidin. Aşağı kaydırın ve Outlook 2016 veya Microsoft Office’i [sürümünüz] seçin.

Şimdi, aşağıdaki resimde vurgulandığı gibi, üst menüden Change’i seçin. Şimdi Hızlı Onarım veya Çevrim içi Onarım seçebilirsiniz. İnternet bağlantınızı kullanmadan Outlook endeksleme sorununu çözmek için Hızlı Onarım, ardından Onarım öğesini seçin.

İşlemi tamamlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Outlook Dizini Onarma Menüsü Seçeneğini Kullanma

İkinci bir Outlook endeksi onarım menüsü seçeneği var; sadece onu nerede bulacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Outlook’u açın, ardından Dosya> Seçenekler> Ara’yı seçin. Şimdi, Dizin Oluşturma Seçeneklerini ve ardından Gelişmiş’i seçin.

Son olarak, seçmek Yeniden ve tıklayın Tamam. Bu biraz zaman alabilir. Yeniden oluşturma tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatın.

Ayrıca: Dizin Oluşturma Durumunu İki kez kontrol edin

Outlook endeksleme durumunu kontrol etmenin hızlı bir yolu var.

Outlook’ta, arama çubuğunu seçin. Ardından, menü çubuğundan Arama sekmesini seçin. Şimdi, Arama araçları> Dizin oluşturma durumu seçeneğini belirleyin ve dizinde kaç öğenin beklediğini görün. Kalan öğeler endekslenirken Outlook aramasını kullanabilirsiniz, ancak bazı eksikliklerle karşılaşırsınız.

Outlook Dizin Konumlarını Kontrol Edin

Ardından, Outlook’un dizine alınmış konumlar listesinde olup olmadığını iki kez kontrol edin.

Outlook’u açın ve Dosya> Seçenekler> Ara> Dizin Oluşturma Seçenekleri’ne gidin. Dizin Oluşturma Seçenekleri panelinden Değiştir’i seçin. Microsoft Outlook’un yanında bir kontrol olduğundan emin olun, ardından OK ( Tamam) düğmesine basın.

Şimdi sisteminizi yeniden başlatın.

Kayıt Defteri Kullanarak Outlook Aramasını Düzeltme

Windows kayıt defterini kullanarak Outlook aramasını onarmak mümkündür.

Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows Key + R tuşlarına basın. Sonra regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisini açmak için Enter tuşuna basın. Sonra, arama menüsünü açmak için Ctrl + F tuşlarına basın, ardından aşağıdaki kayıt defteri anahtarını kopyalayıp yapıştırın.

Bulduktan sonra sağdaki paneli seçin, ardından sağ tıklayın ve Yeni Kelime (32 bit)seçeneğini seçin. Yeni Dword PreventIndexingOutlook adını ve 0 değerini atayın.

OK tuşuna basın , ardından sisteminizi yeniden başlatın.

Microsoft Office 2016 Güncelleştirmesi

Office sürümünüz en son ne zaman güncellendi? Outlook arama sorunlarınız Office’i en son sürüme güncelleyerek çözülebilir. Microsoft Office 2016’da Otomatik Güncelleştirmeler Açıklaması Microsoft Office 2016’da Otomatik Güncelleştirmeler Açıklaması Microsoft Office 2016, bir otomatik güncelleştirme özelliği ve Windows 10’a benzer bir dizi farklı hizmet şube işletiyor olacak. Office 2016 yüklemeniz için bunun ne anlama geldiğini unutmayın.

Outlook’u açın. Kafa için > Ofis Hesabı Dosya (sadece Hesap diğer Office programları için). Güncelleme Seçenekleri açılır menüsü için Ürün Bilgisi altında kontrol edin . Varsa Şimdi Güncelle’yi seçin ve işlemin tamamlanmasına izin verin.

Herhangi bir güncelleme seçeneği görmüyorsanız ve sadece bir Hakkında düğmesi varsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

 • İşyeriniz veya benzeri bir kurum tarafından verilen bir toplu lisans kullanıyor musunuz?
 • Sistem Grup Politikasında değişiklik yaptınız mı?
 • El ile yapılan güncellemeleri durdurmak için iş yeriniz veya benzeri bir Grup İlkesi kullanıyor musunuz?
 • Başka biri sisteminizde Office’in korsan versiyonunu yükledi mi?

Bir Microsoft Office güncelleştirmesini Office Güncelleştirmeleri indirme sayfasından her zaman el ile yükleyebilirsiniz.

Outlook Kişisel Klasör Dosyanızı (.PST) Onarın

Başka bir seçenek, Gelen Kutusu Onarım aracını kullanarak Outlook kişisel klasör dosyanızı (.PST) onarmaktır. Outlook kişisel klasör dosyanız bozuksa Outlook araması sorun yaşayabilir.

Öncelikle, tamir aracını bulman gerekiyor. Konumu, Outlook sürümünüze bağlıdır. Scanpst.exe için aşağıdaki konumlardan birinde arıyorsunuz.

 • 32 bit Office 2016 : C: \ Program Dosyaları \ Microsoft Office \ Office16 \
 • 64-bit Office 2016 : C: \ Program Dosyaları (x86) \ Microsoft Office \ Office16 \
 • 64-bit Outlook 2016 : C: \ Program Dosyaları \ Microsoft Office \ Office16 \
 • Office 365 (2016 paketi) : C: \ Program Dosyaları \ Microsoft Office \ root \ office16 \
 • 32 bit Office 2013: C: \ Program Dosyaları \ Microsoft Office \ Office15 \
 • 64 bit Office 2013: C: \ Program Dosyaları (x86) \ Microsoft Office \ Office15 \
 • 64-bit Outlook 2013: C: \ Program Dosyaları \ Microsoft Office \ Office15 \
 • Office 365 (2013 paketi): C: \ Program Dosyaları \ Microsoft Office \ root \ office15 \

Ayrıca .pst dosyanızın konumunu da bilmeniz gerekir. Outlook 2010, 2013 ve 2016 kullanıcılarının kişisel klasör dosyalarını şu adreste bulması gerekir.

Şimdi, scanpst.exe’ye sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçinHit atın , ardından adres çubuğuna kişisel klasör dosya konumunu kopyalayıp yapıştırın. İlgili hesabı seçin, Aç ve ardından Başlat’a basın. Bu işlem birkaç dakika sürebilir, ancak Outlook arama sorunlarını çözmeniz gerekir.

Outlook Dizin Oluşturma Grup İlkesi Ayarını kontrol edin

Bu seçenek hafif uzun bir atış; Bir şey bu ayarı özel olarak değiştirdiyse, başka sorunlarınız da vardır. Ancak, tüm Outlook arama düzeltme seçeneklerini keşfetmeye değer. Ne yazık ki, bu seçenek yalnızca Windows 10 Pro kullanıcıları tarafından kullanılabilir; çünkü Ev kullanıcıları Windows 10 Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi paneline erişemez.Grup İlkesi Düzenleyicisine Nasıl Erişilir, Windows Evinde ve Ayarlarında Denemek İçin Grup İlkesi Düzenleyicisine Nasıl Erişilir, Windows Girişinde ve hatta Grup İlkesinde Denemek İçin Gelişmiş Sistem Ayarlarına erişmenizi sağlayan güçlü bir araçtır.

Tip gpedit Başlat menüsü arama çubuğuna ve en iyi eşleşmeyi seçin.

Şimdi Kullanıcı Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Ara’ya göz atın. Kontrol Standart dışı yolları ve önle indeksleme belli yolları Microsoft Outlook ile ilgili değişiklikler için.

Politika durumu Yapılandırılmamış olarak ayarlandıysa, bunun Outlook arama sorunlarınızın kaynaklanmadığını biliyorsunuzdur.

Outlook’u yeniden yükleyin

Son çare olarak, Microsoft Outlook’u kaldırabilir ve daha sonra yeniden yükleyebilirsiniz. Tabii ki, bu zaman alıcı ve ideal bir çözüm değil. Ancak bazı kullanıcılar bu son tesisin sonunda Outlook arama sorunlarını çözdüğünü bildirdi.

Outlook Araması Devam Ediyor…

Bu yedi düzeltme, tüm Outlook arama hatalarına dikkat etmelidir. Outlook aramanız çalışmıyorsa, panik yapmayın. Sadece liste içinde yolunuzu çalışın.

Tecrübelerime göre, Outlook arama dizinini yeniden oluşturmak ve yenilemek genellikle tekrar hareket etmeyi sağlar. Ancak değilse , Outlook kişisel dosyasını onarmak başka bir güvenilir seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Outlook Arama Problemi için yorumda bulun

  Outlook Arama Problemi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Outlook Arama Problemi için ilk yorumu yapabilirsin.