MSİ Gaming App Açılmıyor

MSİ Gaming App Açılmıyor MSI Oyun Uygulaması, belirli ayarları değiştirerek oyun performansınızı ve kalitenizi arttırmak için kullanabileceğiniz MSI kullanıcıları için kullanışlı bir araçtır. Bununla birlikte, çeşitli kullanıcılar yakın zamanda yapılan bir Windows 10 güncellemesinin veya benzeri bir nedenin, bir şekilde artık düzgün bir şekilde başlatılamadığından uygulamayı bir şekilde bozduğunu bildirmiştir.

Son zamanlarda çeşitli forumlarda birkaç farklı yöntem önerilmiş ancak makalemize yalnızca yararlı yöntemleri eklemeye karar verdik. Talimatları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun ve umarım bu sorunu çözersiniz!

MSI Oyun Uygulamasının Açılmamasına Neden Olan Nedir?

Düzgün başlatmayı reddeden MSI Oyun Uygulaması için olası nedenlerin bir listesi:

 • Bir yeni sürümü aracının sorunu giderip hangi başlatıldı ancak araç otomatik güncellemek için başarısız olur ve güncel sürümünü kaldırdıktan ve kurulum için uygun sürümünü bularak el kapalı başlayan yapmak zorunda kalacaktır.
 • Sen var güncellenmiş işletim sistemi ve çeşitli uyumsuzluk problemleri oluşmaya başladı.
 • Orada olan sorunlardır izinleri ve yönetici erişim sağlamak isteyebilirsiniz.
 • Uygulama, bir hata iletisinde güncelleme ihtiyacı olan bir sürücüyü önerebilir, bu nedenle onu dinlediğinizden emin olun!

Uygulamanın Son Sürümünü Yükleyin

Sorunlu Windows 10 güncellemesi yayınlandıktan sonra, aracın birçok yeni sürümü mevcuttu. Araç hatalı çalıştığından ve düzgün şekilde başlatılmadığından, yapabileceğiniz en iyi şey, bilgisayarınızdan kaldırarak ve siteden en son sürümü yükleyerek en son sürümü el ile yüklemektir!

 1. Başlat menüsüne tıklayın ve kontrol panelini arayarak açın. Alternatif olarak, eğer Windows 10 kullanıyorsanız ayarları açmak için dişli simgesine tıklayabilirsiniz.
 2. Denetim Masasında sağ üst köşedeki Farklı Görüntüle: Kategoriyi seçin ve Programlar bölümünün altındaki Program Kaldır’ı tıklayın.
 1. Ayarlar uygulamasını kullanıyorsanız, tıklayarak Apps hemen PC’nizdeki tüm yüklü programların listesini açılmalıdır.
 2. Denetim Masası’nda veya Ayarlar’da MSI Oyun Merkezi aracını bulun ve Kaldır’ı tıklayın.
 3. Kaldırma sihirbazı açılmalıdır, bu yüzden kaldırmak için talimatları izleyin.
 4. Kaldırıcı işlemi tamamladığında Son’u tıklatıp en son sürümü yüklemeye devam etmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Dizüstü bilgisayarınızı veya Masaüstü bilgisayarınızı aramak için bu bağlantıyı ziyaret edin ve Ürününüzü Seçin ekranında gezin. MSI’nın resmi destek sitesinden Ürününüzü Seçin
 5. Cihazınız için destek sayfasına ulaşana kadar kurulumunuz la ilgili tüm bilgileri girin. Soldaki menüden İndir düğmesini tıklayın ve MSI Oyun Uygulaması  girişine ulaşana kadar Yardımcı Program Aşağıya kaydırın.
 6. İndirme işlemini başlatmak için adının yanındaki kırmızı indirme simgesine tıklayın. Dosyayı İndirilenler klasöründe bulun, üzerine sağ tıklayın ve Çıkar’ı seçin. Yükleyiciyi çalıştırın ve ekrandaki talimatları izleyin. Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

Bazı kullanıcılar, uygulamanın yönetici hesaplarını kullanarak her giriş yaptıklarında gerçekten işe yaradığını fark etmişlerdir. Bu bize araçla ilgili asıl sorunun uygun izinlerin eksikliği olduğuna inanmamızı sağlamıştır.

Rastgele programları yönetici olarak çalıştırmak her zaman en iyi fikir değildir, ancak MSI doğrulanmış bir yayındır ve çeşitli kullanıcılar MSI Gaming App uygulamasını yönetici olarak çalıştırmanın gerçekte kendileri için sorunu çözdüğünü bildirmiştir!

 1. MSI Oyun Uygulamasını bulun ve masa üstünde, Başlat menüsünde veya Arama sonuçları penceresinde girişini sağ tıklatarak özelliklerini değiştirin ve Özellikler’i seçin. Özellikler penceresindeki Uyumluluk sekmesine gidin ve değişiklikleri uygulamadan önce Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
 2. Yönetici ayrıcalıklarıyla onaylamanız için görünen tüm iletişim kutularını onayladığınız dan emin olun ve MSI Gaming App bundan sonra yönetici ayrıcalıklarıyla başlatılmalıdır. Simgesini çift tıklatarak açın ve hatanın hala görünüp görünmediğini kontrol edin.

Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir Kodunu Yeniden Yükleyin

Bu sorunla ilgili olarak Windows güncellemesini sık sık suçlayabileceğim izden, oyunla birlikte yüklenen Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir sürümünün yalnızca geçerli olmadığı ve MSI Gaming App uygulamasını kaldırdıktan sonra elle yüklemeyi isteyebilirsiniz. Kaldırmak için Çözüm 1’deki adımları uygulayın ve aşağıdaki talimatları izleyin!

 1. Başlat menü düğmesini tıklayın ve açılır Denetim Masası tarafından arama orada için. Ayrıca, işletim sisteminiz Windows 10 ise, Ayarlar uygulamasını açmak için dişli şeklindeki simgeye tıklayabilirsiniz.
 2. Denetim Masasındaki Görünüm seçeneğini seçeneğini sağ üst köşedeki Kategori’ye getirin ve Denetim Masası penceresinin altındaki Programlar bölümünün altındaki Program Kaldır’ı tıklayın.
 3. Windows 10 Ayarlar uygulamasını kullanıyorsanız, sadece tıklayarak Apps hemen PC’nizdeki tüm yüklü programların listesini açılmalıdır.
 4. Denetim Masasında veya Ayarlarda Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir Paketini bulun ve bir kez tıkladıktan sonra Kaldır’ı tıklayın. Yardımcı programın birkaç farklı sürümü olduğunu fark edebilirsiniz. Bunları not etmeniz ve her biri için kaldırma işlemini tekrar etmeniz gerekir.
 5. Bazı iletişim kutularını onaylamanız ve kaldırma sihirbazı ile birlikte görüntülenecek talimatları izlemeniz gerekebilir.
 6. Kaldırıcı işlemi bitirdiğinde Son’u tıklayın ve kaldırma işlemini Visual C ++ Paketinin tüm sürümleri için tekrarlayın. Şimdi, burada bularak Visual C ++ ‘ı yeniden yüklemeniz gerekecek . İndirmek istediğiniz sürümü seçin ve işletim sistemine göre indirme işlemini seçin (32 bit veya 64 bit).
 7. Yeni indirdiğiniz dosyayı Windows klasöründe bulun, çalıştırın ve Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir Paketi’ni yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. MSI Gaming App uygulamasını yeniden yüklemek için Çözüm 1’deki talimatları izleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Gerekli Sürücüyü Yükleyin

Bu son yöntem, uygulamayı başlatmaya çalıştıktan sonra “Lütfen _____ sürücüsünü kurun veya güncelleyin” iletisiyle karşılaşan kişiler için süper yararlıdır. Aygıt Yöneticisi’nde aygıtı bulun ve sürücüyü güncelleyin!

 1. Başlattı tıklayın ve Çalıştır’ı yazın. Çalıştır’ı seçin, Çalıştır iletişim kutusu görünecektir.
 2. “ Devmgmt. Çalıştır iletişim kutusunda msc ”ve Tamam düğmesine tıklayın. Bu hemen Aygıt Yöneticisini açar.
 3. Aygıt Yöneticisinde, soruna neden olan sürücünün veya aygıtın bulunduğunu düşündüğünüz kategoriyi genişletin. Eksik olan sürücünün adını not ettiğinizden emin olun. Yanlış cihazı kaldırmak istemeyeceğinizden şüphe yok.
 4. Aygıtı bulduğunuzda, üzerine sağ tıklayın ve içerik menüsünden Aygıtı kaldır seçeneğini seçin.
 5. Kaldırma işlemini onaylamanız gerekebilir. “ Bu cihaz için sürücü yazılımını sil ” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin ve Tamam düğmesini tıklayın.
 6. Değişikliğin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra, Windows sürücüyü yeniden yüklemeyi ve üreticinin sürücüsüyle değiştirmeyi dener.
 7. Windows sürücüyü otomatik olarak değiştirmezse, Aygıt Yöneticisini tekrar açın, Eylem menüsünü seçin ve Donanım değişikliklerini tara’yı tıklayın. Windows 10’un en yeni sürümlerinde, Menü çubuğunun altındaki en soldaki mavi düğme olacaktır. Hata mesajının hala görünüp görünmediğini kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. MSİ Gaming App Açılmıyor için yorumda bulun

  MSİ Gaming App Açılmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MSİ Gaming App Açılmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.