Microsoft Mac’leri yenebilen PC’leri yapma planıdır

Apple ile Microsoft arasındaki büyük rekabet şimdide bilgisayarlara sıçradı Apple’nin yeni işlemci gelişiyor olması ve piyasada tek firma olası yönündeki dedikodular Microsoft harekete geçirdi. Bir dizi önlem almaya karar veren firma bunu bir konferansta duyurdu

Microsoft’un bilgisayar pazarındaki vizyonu her zaman biraz daha fazla karmaşık hale geldi Windows bilgisayarları geleneksel olarak pek çok şekil veya boyuta sahipti; Windows yüklü üreticilerin, istedikleri her şeyi yapmaları için ürettiği donanımları açıktı. Buna rağmen Microsoft, OEM’lere yardımcı olmasını ve şirketin genel hedeflerine uygun aygıtlar oluşturmaya ikna etmesini bekleniyor. Çin’de yapılan son konferansta Microsoft, nadiren konuşulan bir şey yapmıştı – bu da üreticilere başarılı olmak için yapmaları gerekenleir Windows 10 aygıtları için oldukça katı ölçütler verdi.

Microsoft bir video yayınladı bazı çok özel kurallar üreticileri ve tasarımcılar için ark arkda sıraladı şirketin sahneye çıkma zamanı. Peki, Microsoft ne istiyor? Çeşitli özelliklere ve kriterlere sahip üç kategoriyi altında istediklerini listeliyor:

İyi Tasarımlar

All-in-one, ultraslims ve dönüştürülebilir dizüstü / tablet melezleri. Tam HD çözünürlük, bu nedenle minimum 1080p ve IPS ekran teknolojisi veya daha iyisi. Windows 10’a yerleştirilmiş gezinme özelliklerini tam olarak kullanmak için “hassas” dokunmatik yüzeyler olarak nitelendirilen klavyeler ve dokunmatik yüzeyler. Microsoft, “OEM Yenilikçiliği” olarak adlandırdıklarını listeler ve sonra da kenarlıksız ekranlar ve yeni menteşe tasarımları gibi belirli özellikler.

Yeni Deneyimler

– Microsoft dokunmatik ekran ve kalem ile yüz tanıma ya da (elbette) parmak izi taraması, Cortana ve uyumluluk ile Windows Hello gibi “iki veya daha fazla özellikleri” olarak tanımladı.

İyi Performans

– Bu oldukça belirsiz, ancak uygulama sabitleme ve varsayılan uygulamaları gibi 10 saatlik pil ömrü veya daha fazla, hızlı başlatma, yüksek görüntü kalitesi ve uygulama yönetimi özellikleri içeriyor.

Microsoft, bu yönergelerin, üreticilerin şirketin “yeni nesil” Windows aygıtlarını ne derlemesi için yardımcı olmasını umuyor. Şirketin OEM’lerin cihazlarını piyasaya sürdüğü konusunda, Microsoft, “Yeni Windows PC’leri, Mac’lerin (eski bilgisayarlarınızın) ne yapmadığını” gösteren bir mesajlaşma önererek Apple’ı hedef alıyor.

Apple göz önüne alındığında sadece bildirilen en son kazanç raporunda bazı ciddi etkileyici Mac satış rakamlarını, biz önümüzdeki yıl PC rekabet vs yenilenmiş Mac için olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft Mac’leri yenebilen PC’leri yapma planıdır için yorumda bulun

    Microsoft Mac’leri yenebilen PC’leri yapma planıdır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Mac’leri yenebilen PC’leri yapma planıdır için ilk yorumu yapabilirsin.