İphone ve ipad ios 11 güncelleme sorunu ve çözümleri

6 dk okuma süresi

İphone ve ipad ios 11 güncelleme sorunu ve çözümleri İOS’un güncellenmesi genellikle kolay, ancak yanlış olabilecek birkaç küçük şey var. Belki de arkadaşınız ios’un en yeni sürümünü kurmuştur ancak bunu Yazılım Güncelleme ‘de bir seçenek olarak görmüyorsunuzdur, belki de ios’u güncellemeye çalıştınız, ancak yüklemeyi reddettiniz, iphone çökmesi veya orta kurulumda güçlük çekmesi olabilir veya veri kaybedebilir veya güncelleme gerçekleştirildikten sonra ayarlarınızın değiştiğini fark edebilirsiniz.

Bu makalede, insanların iPhone ve iPad güncellerken karşılaştıkları en yaygın sorunlara bakacağız.

ios 11 desteklediği cihazlar

Apple ilk kez yeni bir ios sürümünü başlattığında, güncellemenin kullanıma sunulması biraz zaman alabilir. Bazen arkadaşınız sizden önce bir uyarı alabilir. Veya iphone yazılımı çalıştırma yeteneğine sahip olmayabilir, bu durumda hiç bir uyarı görmeyeceksiniz.

İOS 11’i çalıştırmak için aşağıdakilerden birine ihtiyacınız olacaktır:

iPhone X iPad Pro 12,9 inç (2017) iPad 4. nesil
iphone 8 veya iphone 8 Plus iPad Pro 12,9 inç (2015) iPad mini 4
iphone 7 veya iphone 7 Plus iPad Pro 10,5 inç iPad mini 3
iphone 6s veya iphone 6s Plus iPad Pro 9.7-inç iPad mini 2
iphone 6 veya iphone 6 Plus iPad Air 2 iPod Touch 6. nesil
iphone SE iPad Air
iphone 5s iPad 5. Nesil

 

Bir iphone 5C ve iphone 5 ya da daha eski bir telefonunuz varsa, iOS 11, çalışmaz. Buradan daha fazla bilgi edinin:

İOS 11 güncellemesi çok uzun sürüyor

2013’te İOS 7’yi yükleyen eksik bir kâbusuz – bütün gece bizi aldı. 2014’te iOS 8’in piyasaya sürülmesiyle işlerin biraz daha pürüzsüz olmasını umuyorduk, ancak ne yazık ki değil. Yine, birçok kişi kurulum dramıyla yüzleşti çünkü Apple’ın sunucuları indirmeyi sağlamak için onlara erişmeye çalışan çok sayıda insanla baş edemiyor gibi görünüyordu. Bu sizin deneyiminiz olsaydı, bu büyük bir sürpriz değil ve yalnızmış gibi hissetmemelisin.

Bir şey kesin: iOS’un yeni bir sürümü piyasaya çıktığında siz de güncelleme yapmayı seçerseniz, muhtemelen uzun süre beklersiniz çünkü ilk birkaç saatlik güncelleme her zaman Apple’ın sunucularında en yoğun saatidir.

Yeni bir ios yinelemesi çıktığında, tıkanıklığın ölmesine ve herhangi bir hatanın cihazınıza koymadan önce tıkılmasına izin vermek için birkaç gün süre vermenizi öneririz.

Güncellemeyi başlattıktan birkaç ay sonra yüklüyorsanız, meşgul sunucularla veya uzun gecikmelerle ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır. Bu durumda, indirme süresinde sorun yaşıyorsanız, WiFi ağınızın performans göstermiyor olabileceğini unutmayın.

ios 11 indirilmez

İOS 11 Yazılım Güncelleme ‘de bulunuyorsa, ancak iphone veya iPad indirilmiyor ya da asılı görünüyor gibi görünüyor, Ayarlama Uygulamasından çıkıp işlemi tekrar başlatmaya çalışmanız önerilir.

Bunu yapmak için, uygulama değiştirici görünecek şekilde Ana Ekran Düğmesine iki kez basın ve Ayarlar uygulamasında yukarı doğru hızlıca kaydırın.

Ardından, Ayarları tekrar açın ve yazılımı tekrar indirmeyi deneyin.

ios donuyor ( ios donma sorunu ve çözümü )

İphone’unuz indirilirken yanıt vermezse, asılı kalmış olabilir. Telefonun çöktüğüne ikna olduysanız, bir süre beklemeye değer, ancak bir süre beklemek durumunda kalırsanız, sıfırlayabilirsiniz.

İphone sıfırlama süreci sahip olduğunuz modele göre değişir.

Bir iphone 7’ye sahipseniz:

  1. İphone veya iPad’ yanındaki açma / kapama düğmesini diğer taraftaki alt ses kontrol anahtarı aynı anda basılı tutun.
  2. İphone dönerken iki düğmeyi de basılı tutun.
  3. Düğmeleri bırakmadan önce yeniden başlatılmasını bekleyin.

Daha eski bir iphone veya bir iPad varsa:

  1. İphone veya iPad üstündeki veya yanındaki açma-kapama düğmesini ve Ev Düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun.
  2. İphone dönerken iki düğmeyi de basılı tutun.
  3. Düğmeleri bırakmadan önce yeniden başlatılmasını bekleyin.

Şimdi indirme işlemini tekrar başlatmayı deneyin.

Doğrulama Güncellemesinde Karar Vermedi

İOS 11 cihazınıza indirildiğinde Apple tarafından doğrulanacaktır. Cihazınız bu ekranda sıkışırsa, WiFi bağlantınız düşmüş olabilir, bu nedenle internet bağlantınızı kontrol edin.

Bu kupa değilse yukarıdaki adımları uygulayarak cihazınızı sıfırlamayı deneyin.

İphone veya iPad yeterli alan yok

Başlamak için iphone’unuzda yeterli alana sahip olduğunuz varsayımının tümü. İOS sürümünüzü güncellerken karşılaşılan sık karşılaşılan bir sorun, cihazınızda kurulum dosyası için yer bulunmadığını bulmaktır. Bir çözüm, iphone’unuzdan çok sayıda dosyayı silmek ve yer açmaktır, daha sonra bunları geri koymaktır. Başka bir seçenek, Mac’inizdeki iTunes vasıtasıyla ios’u güncellemektir.

Boş alan açmanıza gerek yoksa birkaç fotoğrafı Kamera Roll’ınızdan veya bazı müziklerinizden silmekten memnuniyet duyabilirsiniz.

Bu nispeten acısız işlemi ayrı bir makalede açıklıyoruz: Mac’inizde iTunes kullanarak iOS’u nasıl güncelleyeceğiz.

iOS güncelleme sorunları ve düzeltmeleri

Ayrıca, bir ios güncellemesinden sonra bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bize bildirin.

Güncelleme sonrasında alarm çalışmıyor

Apple, daha fazla sayıda kullanıcıya, düzeltmeler ve küçük iyileştirmeler sağlayan artan ios güncellemeleri yüklemeye heveslidir. Bunu teşvik etmenin bir yolu, onları uyurken bir gece boyunca sizin için kurma şansı sunmaktır. İphone’unuzu kullanırken iphone’unuzu güncellemeniz istenirse, Apple artık ‘Daha Sonra’ seçeneğini seçmenizi sağlar; daha sonra iphone’unuzu iphone’unuza taktıysanız sizin için otomatik olarak güncelleneceği bir süre belirtir. Bir güç kaynağı, çoğu insan gece gündüz zaten yapar.

Kullanıcılar sosyal medyaya ve forumlara böcek olduklarını düşündüğümüz konuyla duydukları sıkıntıyı ifade ettiler ve birçoğu önemli toplantılara ve okullara geç oldu.

Bu nedenle, yalnızca sabahları belirli bir saatte uyanmanız gerekmiyorsa veya farklı bir cihazda başka bir alarm ayarlayabiliyorsanız sonraki seçeneği seçmenizi öneririz.

Pilim çok hızlı boşalıyor!

ios 11’e yükseltirken beri size pil gerçekten çabuk bitiyorsa düşünüyorsanız sadece (henüz biz gerçi pil ile ilgili herhangi bir spesifik problemlerin habersiz gibi) Elma yazılımı için bir güncelleme vermek için beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Bununla birlikte, bir İOS güncellemesinin ardından kişilerin pil ömrünün azalması konusunda şikâyette bulunduğu sıklıkla görülür durumdur. Backgroud App Yenile ve bazı Mail ayarları gibi, batarya ömrünü koruyan bazı ayarların değiştirilmiş olabileceğini düşündüğünüzde bunun farkındasınızdır.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x