İPhone Arama Bekletmeyi Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

İPhone Arama Bekletmeyi Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma Devam eden aramalar sırasında sizi rahatsız etmek yerine, VoiceMail’e giden veya başka bir Telefon Numarasına yönlendirilen cevapsız Aramaları tercih ederseniz iPhone’da Arama Bekletmeyi Devre Dışı Bırakmak kolaydır.

iPhone Çağrı Bekletme Özelliği

İPhone’daki Çağrı Bekletme özelliği, devam eden çağrılara bağlıyken sizi gelen çağrılar hakkında bilgilendirmek üzere tasarlanmıştır.

Bu, önemli iş veya kişisel çağrılara, bekleyen çağrıya hemen geçerek veya devam eden çağrıyı sonlandırarak ve arayan kişiyle iletişime geçerek yanıt vermenizi sağlar.

Bununla birlikte, önemli bir çağrı ile zaten meşgulseniz ve cihazınızı diğer gelen çağrılar hakkında uyaran bir cihaz bulursanız, Çağrı Bekletme rahatsız edici olabilir.

İPhone, Çağrı Bekletmeyi desteklese de, yalnızca Servis Sağlayıcınız tarafından destekleniyorsa ve Mobil Planınıza dahil edilmişse cihazınızda çalışır.

1. iPhone’da Çağrı Bekletmeyi Etkinleştir

Cep Telefonu Planınızda Arama Bekletme varsa, iPhone’unuzda Arama Bekletme özelliğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Ayarları açın > aşağı kaydırın ve Telefona dokunun.

İPhone'da Telefon Ayarları Seçeneği

2. Bir sonraki ekranda, Çağrı Bekletme diyalog kutusuna dokunun.

İPhone'da Çağrı Bekletme Ayarı Seçeneği

3. Çağrı Bekletme ekranında, Çağrı Bekletme seçeneğinin yanındaki düğmeyi AÇIK konuma getirin.

İPhone'da Çağrı Bekletmeyi Açma

2. iPhone’da Çağrı Bekletmeyi Devre Dışı Bırakma

Devam eden bir çağrı sırasında dikkatinizin dağılmasını istemiyorsanız, iPhone’unuzdaki Çağrı Bekletmeyi kapatabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

1.Ayarlar > Telefon  > Çağrı Bekletme gidin.

2. Bir sonraki ekranda, Arama Bekletme öğesinin yanındaki düğmeyi KAPALI konumuna getirin.

İPhone'da Arama Bekletmeyi KAPATMA

Bundan sonra, iPhone’unuz artık önemli bir konuşmada meşgulken sizi bip sesi çıkarmayacak veya sizi arayan kişiler hakkında uyarmayacaktır.

Arama Bekletme devre dışı bırakıldığında, katılamadığınız aramalar otomatik olarak Sesli Posta’ya yönlendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İPhone Arama Bekletmeyi Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma için yorumda bulun

    İPhone Arama Bekletmeyi Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İPhone Arama Bekletmeyi Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma için ilk yorumu yapabilirsin.