Kategoriler Genel

Instagram’da Nasıl Influencer Olunur?

Instagram’da Nasıl Influencer Olunur? Sosyal medya platformunda en iyi zamanı yaşıyor gibi görünen ve birkaç marka ve ürünü burada ve orada tanıtarak ciddi bir gelir elde edebilen bu influencer’ları hepimiz Instagram’da gördük. Bu, yapmak ve olmak isteyeceğiniz bir şeye benziyorsa, o zaman doğru yerdesiniz.

Bunun nedeni, bu seviyelere ulaşmak için yapmanız gereken bazı şeyleri aşağıda listeledik. Bunların hepsi kendi kendinize yapabileceğiniz şeylerdir, ancak hepsinin karşılığını almanız biraz zaman alabilir. Oraya daha hızlı ulaşmak ve hedef kitlenizi organik olarak büyütmek istiyorsanız, Social Meep’teki adamlar size bu konuda yardımcı olabilir.

Nişinizi Seçin

Bir sonraki büyük Instagram influencer’ı olma yolculuğunuza başlamadan önce, hesabınızdaki tüm konuları kapsayamayacağınız için ilk olarak hangi alanda olmak istediğinizi seçmelisiniz. Bunu yapmak için çok zaman harcayacağınız için, gerçekten ilgilendiğiniz ve aslında hakkında bir şeyler bildiğiniz bir şey seçmelisiniz.

Dahil olabileceğiniz en popüler nişlerden bazıları fotoğrafçılık, güzellik, yemek, seyahat ve zindeliktir.

Bir İşletme Hesabı Açın

Nişinize karar verdikten sonra, şimdi platformda bir iş hesabı açmanız gerekiyor. Bu tür bir hesapla, takipçilerinizin kim olduğu ve içeriğinizin ne kadar iyi performans gösterdiğiyle ilgili bilgileri görebileceğiniz ‘Insights’ adlı bir özelliğe erişim elde edersiniz.

Ayrıca, platformda reklam yayınlama seçeneğini de açar. Bu, nihayetinde çizginin altındaki markalarla işbirliği yapmaya başladığınızda harika.

Estetiğe Odaklanma

En iyi etkileyicilerin Instagram hesabına bakın ve hepsinin estetik açıdan hoş göründüğünü göreceksiniz. İyi görünümlü bir ızgara elde edebilmek için önce nasıl iyi fotoğraflar çekeceğinizi öğrenmeniz gerekir.

Kullandığınız fotoğrafların tarzı ve tercih ettiğiniz renkler, kişiliğinizi ve olmak istediğiniz influencer tipini doğrudan yansıtmalıdır.

Sıklıkla İçerik Gönderin

Sürekli olarak yeni içerik yayınlamak, bir etkileyicinin temel işidir. En iyi sonuçları elde etmek için, bu günde en az iki kez yapılmalıdır. Bununla birlikte, sinir bozucu hale gelebileceği ve spam gibi hissetmeye başlayabileceği için fazla gönderi yapmamaya da dikkat etmelisiniz.

En sevdiğiniz etkileyiciler hakkında biraz araştırma yapmalı ve ne yapmanız gerektiği konusunda iyi bir fikir edinmek için ne sıklıkta ve ne zaman gönderi paylaştıklarını görmelisiniz.

Markalarla İletişime Geçin

Etkileyenler, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için markalarla çalışarak para kazanıyor. Aklınızda bulunan ve çalışmak istediğiniz belirli bir şirket varsa, onların size gelmesini beklemek yerine onlarla doğrudan iletişime geçmelisiniz.

BESIR KURT

Yorum Yap
Tarafından yayınlandı
BESIR KURT

yakın zamanda Gönderilenler

Windows 10’da bir VHD dosyası nasıl açılır, çıkarılır veya kalıcı olarak eklenir

Windows 10'da bir VHD dosyası nasıl açılır, çıkarılır veya kalıcı olarak eklenir Windows 10, disklerinizi…

1 saat önce

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü Bu makalede, Outlook 2019, 2016, 2013, 2010 veya…

1 saat önce

Windows 10’da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır Bilgisayarınızın güvenliği için, aktif olarak kullanmıyorken…

2 saat önce

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir Yakın zamanda macOS Big Sur'a güncelledikten sonra Mac'inizde…

2 saat önce

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma Windows PC'nizde iPhone'da dinlemek istediğiniz müzik var mı? Herkes bir Apple Music…

1 gün önce

Windows 10’u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Windows 10'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmasından sonra sıfırlamak istiyorsanız veya satmak için temizlemek…

3 gün önce