instagram hesabın geçici olarak kilitlendi

instagram hesabın geçici olarak kilitlendi Şu anda bu yazıyı okuyorsanız, çok hızlı ve çok fazla yorum yapmak veya yorumlamak için instagram tarafından geçici olarak engellendiğiniz çok muhtemeldir. Oldukça korkutucu, ha. Eğer “Geçici olarak kilitlendi” mesajını aldıysanız. Bu özelliği çok hızlı ilerleyerek yanlış yönlendiriyor gibisiniz. ”,instagram a hoş geldiniz. Bu özellikle blog dünyasında son zamanlarda sık görülen bir sorundur. İnan bana, bu mesajı ilk kez aldığımda süper korktum, hesabımın bir uyarı olmadan olduğu gibi yakında devre dışı bırakılacağını, ancak bazı araştırmalardan sonra nasıl çalıştığını ve hesabınızı almaktan kaçınmak için neler yapabileceğinizi daha iyi anladığımı hissediyorum.

Her şeyden önce, yalnız değilsin. Aynı soruna sahip bazı blog yazarlarını biliyorum, çünkü temelde internet üzerindeki tüm bu mesajlar blogunuzu oluşturmak için yapmanız gereken şeydir – etkileşim. Bu yüzden nişlerimizde mutlu bir şekilde yorum ve beğeniriz ve aniden bu mesajı alırız ve geçici bir blok halinde oluruz. Gerçek bir düşüş gibi hissettim – etkileşimde bulunmak için kısıtlandığınız zaman nasıl bir izleyici oluşturmalısınız?

Öyleyse Hesabınız “geçici olarak kilitlendi” mesajını aldıktan sonra ne yapmalısınız?

  • İletiyi aldıktan sonra en az iki gün boyunca TÜM eylemi durdurun. Sadece riske atma. Instagram bu mesajları gönderdikten sonra en az 7 gün boyunca çok sıkı bir tasma üzerinde olacaksınız. Yasaktan sonraki ilk gün, sadece 4 resim beğendim ve TEKRAR yasaklamaya başladım, bu yüzden lütfen yalnız bırakın.
  • Yasağından üç gün sonra: Bir spam yapan olmadığınızı bildirin.  Yorum yapmaya ve 4-10 fotoğrafı beğenmeye, belki de normal olarak bir fotoğraf yükleyebilmeye başla, böylece bir spam kullanıcısı değil normal bir kullanıcı olduğunu biliyorlar.
  • Kalp “normale” döndüğünde sevmeyi bırak. Bu, instagram tarafından çok hoş bir uyarıdır. Hemen dur ve dinlensin. İnsanların dikkatini çekmek için çok etkili bir yol olduğunu biliyorum, ancak ne yazık ki çok sayıda bot ve spam kullanıcısı sayesinde instagram sizi spam olarak görüp hesabınızı işaretleyecektir.
  • Sabırlı ol. Zaman geçtikçe, “şiddetli” kurallarını nasıl incittiğinize bağlı olarak Instagram’in size daha iyi olacağını göreceksiniz. Yasaktan sonraki ilk gün 5 resim yapmayı beceremedim, şimdi normalde normal (ama yavaş) gibi bir şey yapabilirim.
  • Eylemleriniz arasında en az 10-15 saniye bırakın. Eyleminize bir ritim almak için, spam olarak işaretlenmez, “like – comment – like” ritmini kullanmaya başladım, yavaş ama istikrarlı bir şekilde, daha fazla zaman harcıyor ama sonunda para ödeyecek.

İyi haber şu ki, tekrar daha iyi olabilir, Instagram seni rahatlatacak. Kötü haber ise, Instagram’ınızı daha önce yaptığınız şekilde geri dönemezsiniz, yeni bir yaklaşım geliştirmelisiniz. Ve dürüst olmak gerekirse, kitle-spam benzeri bir şeyden daha fazla kitle yaratmak ve zamanınızı harcamak için daha birçok yol var. Yasağımdan sonra takipçilerinin katılımını yeniden kazanmak ve dikkatimi büyütmek için, hızlıca günlük bir büyüme rutini oluşturdum . Güzel içerikler yaratın ve öne çıkmayı hedefleyin, bir kitle oluşturmak için Instagram’dan daha fazlasını kullanın, orada birçok platform var! 

GÜNCELLEME: Yasağından bir ay sonra, her şey normale döndü. Yani sadece sabırlı ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. instagram hesabın geçici olarak kilitlendi için yorumda bulun

    instagram hesabın geçici olarak kilitlendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak instagram hesabın geçici olarak kilitlendi için ilk yorumu yapabilirsin.