WhatsApp Silinmiş Mesajları Okuma

WhatsApp Silinmiş Mesajları Okuma Bugün, dünya çapında tüm WhatsApp kullanıcıları için ilginç bir konu sunuyoruz. Whatsapp, zamanla, tüm dünyada çok sayıda kullanıcı topladı. Ve şimdi, neredeyse herkes akıllı telefonlarında kullanıyor. WhatsApp’ta silinmiş mesajların nasıl okunacağını, görüntüleneceğini veya görülebileceğini öğrenelim.

WhatsApp güncellemeleri ile kullanıcılar artık yeni yükseltmelerde yeni özellikler edinebilir. Şu anda, WhatsApp Inc., sadece sizin tarafınızdan silindiğinizde “Benim için sil” olarak bilinen alıcıda ve gönderenin her iki ucunda yanlış gönderilen bir mesajı veya mesajları silebileceğiniz bir Silme özelliğini ekledi. alıcının mesajı almasına izin verdiğinde, gönderenin her iki taraftan da mesajı sildiği “Herkes için Sil”, yani hem gönderenin telefonundan hem de gönderilenin alıcısına gelmemesi için gönderilmiş olan telefon. Bu özellik, WhatsApp geliştiricilerinden, özel mesajların yanlışlıkla istemediğiniz kişilere yanlışlıkla gönderilmesini engellediğinden, harika bir fikirdir. 

Bunu bir düşünün: Patronunuza göndermek istediğiniz, kesinlikle gizli ve gizli olan çok önemli bilgiler var. Sonra bir şey kaza ile olur, patronunuza göndermek yerine, kazara,  WhatsApp grubuna gönderdin. Ancak şimdi, artık alıcı tarafından okunmadan önce yanlış gönderilen metni silebilirsiniz. Bu iyi haber değil mi? Kesinlikle evet!

WhatsApp üzerinde ya yukarıda belirtilenlerle aynı ya da sadece normal seçim ve silme yolunu kullanarak mesajlarınızı sildiğiniz takdirde, WhatsApp üzerinde silinen mesajları okumak, görüntülemek ya da görmek için bir yol vardır. Eğer yanlışlıkla WhatsApp ile ilgili çok önemli bir mesajı sildiyseniz, bu silinen mesajları nasıl görebileceğinizi görmemize izin verin.

Whatsapp’ta Silinen Mesajları Okuyabilmeniz için Yollar

Bunun gerçekleştirilebileceği çeşitli yollar vardır. Onlara bakıp bunun arkasındaki hileyi anlamaya çalışalım.

WhatsApp iletilerinizi birkaç gün veya bazen geri sildiyseniz, büyük olasılıkla WhatsApp uygulamanız bunları sildikten sonra yedeklemiş olabilir. Whatsapp, daha önce bir yedekleme yapmak için ayarlamış olsaydınız, gece yarısında her gün bir yedekleme yapacak şekilde ayarlandı. Bu mesajları görmek için önce uygulamayı kaldırabilirsiniz. Sonra yeniden yükleyin ve kurulum sırasında, istendiğinde bir yedek indirmeyi kabul edin. Yedeklenen verilerinizi geri almayı kabul ettikten sonra, günlük yedeklemeden sonra sildikleriniz olan mesajları görüntüleyebileceksiniz. Bu yöntemle, bu mesajları alabileceğiniz olasılığı vardır. Yapabilirseniz, bu diğer yöntemi deneyin.

Okumalısınız:   Bir Fake WhatsApp Sohbet veya Konuşma Nasıl Oluşturulur

İkinci yöntem, telefonunuza üçüncü taraf bir uygulama indirmektir. Bu uygulama, bildirim geçmişini ve WhatsApp mesaj günlüklerini görmenize yardımcı olacaktır. Google Play’de ” Bildirim Geçmişi ” adlı uygulamayı indirin ve yükleme adımlarını kolayca izleyin. Bu işlem tamamlandıktan sonra, Android bildirim günlüğünde iletiyi arayabilirsiniz. Bildirim günlüğünü almak için ana ekrana uzunca basın. “Widget’ları” ve ardından “Etkinlikler” öğesini, ardından “ayarlar” ve ardından “bildirim kaydı” nı seçin. Bu yöntem etkili olduğunu kanıtlamıştır, ancak daha önce bildirimler çubuğunda görülen bildirimlerle sınırlıdır. Ayrıca, yalnızca silinen mesajın 100 karakterden az bildirimi görüntülenebilir. Bir başka gevşek sonuç ise, bu yöntemin yalnızca Android Nougat ve üstünü çalıştıran cihazlarda çalıştığıdır.

Android Sürümünde daha az kısıtlamaya sahip benzer bir uygulama, Bildirimler Günlüğü’dür . Android’in daha düşük bir sürümünü çalıştırıyorsanız bunu kullanın. Alternatif olarak, Android Telefonunuzu Android 7.0 Nougat sürümüne yükseltebilir ve Bildirim Geçmişi Uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp Silinmiş Mesajları Okuma için yorumda bulun

    WhatsApp Silinmiş Mesajları Okuma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp Silinmiş Mesajları Okuma için ilk yorumu yapabilirsin.