Kategoriler Genel

Instagram Hesabı Nasıl Doğrulanır?

Instagram Hesabı Nasıl Doğrulanır? Sosyal ağlarda doğrulanmak, takipçilerini büyütmeyi ve profesyonel yaşamlarında sosyal medyayı kullanmayı uman biri için harika olabilir. Tüm büyük ağların artık kendi doğrulama işaretleri var. Bu, Facebook ve Twitter’da mavi arka planda beyaz bir onay işareti, Snapchat’ta özel bir emoji ve TikTok’ta bir taç simgesidir. İnstagram’da doğrulama rozeti, kullanıcı adınızın yanında görüntülenen mavi bir onay işaretine benzer.

Ancak Instagram’da doğrulanmak kolay bir süreç değildir. Aslında, doğrulanma seçeneği herkes tarafından kullanılamaz. O mavi onay işaretini almaya kararlıysanız, Instagram’da doğrulanma şansınızı artırmak için neler yapabileceğinizi öğrenin. 

Neden Instagram’da Doğrulanmalı?

Birçok kişi Instagram adınızın yanındaki mavi tik işaretini bir durum işareti olarak görür. Sanki bu, diğer kullanıcılara “başardığınızı” söyleyecek bir şeymiş gibi. Ancak, herhangi bir sosyal ağda doğrulamanın asıl amacı, diğer kullanıcıların kimliğinizi çalmasını engellemekti. 

Belirli bir hesap doğrulanırsa, Instagram hesabın arkasındaki kişinin söylediği kişi olduğundan emin olmak için zaman ayırdığı anlamına gelir. Doğrulama, diğer kullanıcıların bir hayran veya sahte Instagram hesabı yerine aradıkları hesabı bulmalarına da yardımcı olur. 

Hesabınız doğrulandıktan sonra profilinizde, DM’lerde, aramada ve yorumlar bölümünde adınızın yanında mavi bir onay işareti görünecektir. Instagram’da doğrulama sürecinden geçmenin buna değip değmeyeceğinden emin değilseniz, doğrulama rozetini alarak elde edebileceğiniz birkaç ek avantajı burada bulabilirsiniz.

Yeni Instagram Özelliklerini İlk Deneyen Siz Olun

Doğrulama sürecini geçtikten sonra Instagram’dan biraz özel muamele görebilirsiniz. Doğrulanmış kullanıcılar, çoğu Instagram kullanıcılarının geri kalanına sunulmadan önce yeni özellikleri deneyen ve test eden ilk kişilerdir. 

Aramada Daha Yüksek Sıra 

Instagram, arama sonuçlarında her zaman önce doğrulanmış hesapları gösterir. Bu nedenle, biri Instagram’da arama yaptığında ve hesabınız arama kriterleriyle eşleştiğinde, en üstte görünecek ve diğer hesapları listede daha aşağıda bırakacaktır. 

Doğrulanmış hesapların Sizin İçin Öneriler listelerinde ve Keşfedin sayfasında görünme şansı da daha yüksektir  

Düşünce Lideri Olun

Kullanıcılar doğrulanmış bir hesabınız olduğunu gördüklerinde, gönderdiğiniz içeriğin gerçek olduğuna otomatik olarak güvenirler. Yüzlerce benzer Instagram hesabı olsa bile, ilk gittikleri sizinki olacak. Bunun da ötesinde, doğrulanmış rozeti aldıktan sonra Instagram’da takipçi sayısında ve katılımda artış göreceksiniz. 

Sponsorluk Teklifleri Alın

Birçok marka, Instagram’ı ana pazarlama kanalı olarak kullanıyor. Doğrulanmış bir kullanıcı olarak, Instagram etkileyicileriyle ortaklık kurmak isteyen büyük markalardan daha iyi sponsorluk teklifleri almanız muhtemeldir.

Instagram’da Kimler Onaylanabilir?

Instagram herhangi bir kullanıcıyı doğrulamaz. Yalnızca haberlerde ve medyada görünen ve Instagram’da çokça aranan, tanınmış bir kişiyi, ünlüyü veya markayı temsil eden hesaplara doğrulama rozetleri verirler. Bunun da ötesinde, Instagram doğrulamasına uygun olmak için yerine getirmeniz gereken bir dizi gereksinim var.

  • Instagram’ın Kullanım Koşullarına ve Topluluk Kurallarına uymanız gerekir.
  • Hesabınızın, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz ve gerçek bir varlığı olması gerekir.
  • Hesap herkese açık olmalı ve eksiksiz bir biyografi, profil fotoğrafı ve Instagram’da en az bir gönderi içermelidir. 

Instagram, popüler Mizah veya komik köpek resimleri içerenler gibi herhangi bir genel ilgi hesabını doğrulamaz. 

Instagram’da Nasıl Doğrulanır?

Instagram doğrulama rozetine başvurmaya karar verirseniz aşağıdaki adımları takip edin. 

  1. Akıllı telefonunuzdan Instagram’da oturum açın. Instagram web’den doğrulama başvurusu yapamazsınız  
  1. Profil sayfanıza gidin.
  1. Ayarları açmak için Menü öğesini seçin.
  1. Ayarlar’ı seçin.
  1. Ayarlar menüsünden Hesap’ı seçin.
  1. Aşağı kaydırın ve Doğrulama İste öğesini seçin. 
  1. Uygulamayı doldurun, kimliğinizin bir fotoğrafını ekleyin ve Gönder’i seçin. 

Instagram’dan haber almayı beklemeniz gereken kesin bir zaman dilimi yok. Ancak, başvurunuz reddedilirse, doğrulama için 30 gün içinde yeniden başvurabilirsiniz. 

Instagram’da Doğrulanmak için İpuçları ve Püf Noktaları

Instagram’da doğrulama rozeti almak için tek bir strateji olmasa da, doğrulanma şansınızı artırmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu ve püf noktası var. 

Gönderilerinizi Kişiselleştirin

Hesabınıza daha fazla kişilik katmak, içeriğinizi diğer benzer hesapların gönderdiklerinden ayırt etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca markanızı kişiselleştirmenize ve onu diğer kullanıcılar için daha ilişkilendirilebilir hale getirmenize yardımcı olacaktır. 

Takipçilerinizi ve Katılımınızı Artırın

Instagram’da doğrulanmak için ünlü olmanıza gerek yok, ancak ağda oldukça fazla takipçiye sahip olmalısınız. Çok sayıda takipçiye sahip yüksek profilli bir hesap, arama sonuçlarında daha sık görünür. Bu, Instagram’a, sizin hesabınızın, insanların sıklıkla aradığı bir hesap olduğunu söyleyecektir. 

Instagram’da etkileşimi artırmanın kesin bir yolu, popüler hashtag’leri kullanmaktır. Bunu bir adım öteye taşıyabilir ve kişisel markanız için bir hashtag oluşturabilirsiniz. Markanızla ilgili olarak başkalarının onu kullanmasını sağladıkça, Instagram’da daha fazla görünürlük elde edersiniz. 

Instagram Dışında Bir Varlık Oluşturun

Blogunuz veya başka bir sosyal medya sitesi olsun, zaten yerleşik bir varlığınız ve / veya başka bir platformda büyük bir takipçiniz varsa Instagram’da doğrulanma olasılığınız daha yüksektir. 

Başka bir sosyal medya platformunda zaten doğrulanmış bir hesabınız varsa ekstra puanlar. Instagram doğrulaması için temel uygunluk şartlarından biri medyada ve haberlerde bahsediliyor. Instagram, markanızla ilgili herhangi bir içerik için kesinlikle web’i kontrol edecektir. 

Instagram Doğrulama Onay İşareti için Onay Alın

Doğrulama rozetini almak zaman ve çaba gerektirir, ancak markanızı Instagram’da geliştirmeye devam etmek istiyorsanız buna değer. Doğrulanırken, genellikle gelir için Instagram’a bağlı olan büyüyen markaları ve etkileyicileri hedefleyen sahtekarlara ve bilgisayar korsanlarına karşı dikkatli olmalısınız.

Instagram’da doğrulanmayı denediniz mi? Yaptıysanız, aldığınız yanıt neydi? Instagram doğrulama süreciyle ilgili deneyiminizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşa bilirsiniz. 

BESIR KURT

Yorum Yap

yakın zamanda Gönderilenler

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü Bu makalede, Outlook 2019, 2016, 2013, 2010 veya…

7 dakika önce

Windows 10’da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır Bilgisayarınızın güvenliği için, aktif olarak kullanmıyorken…

29 dakika önce

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir Yakın zamanda macOS Big Sur'a güncelledikten sonra Mac'inizde…

40 dakika önce

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma Windows PC'nizde iPhone'da dinlemek istediğiniz müzik var mı? Herkes bir Apple Music…

1 gün önce

Windows 10’u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Windows 10'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmasından sonra sıfırlamak istiyorsanız veya satmak için temizlemek…

3 gün önce

Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir

Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir Muhtemelen, akıllı telefonunuzdaki internet hızının doğru bir analizini…

3 gün önce