Google Play Müzik, tüm dünyadaki Samsung cihazlarındaki varsayılan müzik uygulaması olacak

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonunun  – Galaxy S8 ve S8 + – ABD satışlarını resmen başlattığı gün aynı tarihte Google, Google Play Müzik’in tüm dünyadaki varsayılan müzik çalar ve hizmet olmasını sağlayacak bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Samsung cihazları dünya çapında varsayılan müzik uygulaması olacak.

Sözleşme bugün sözü geçen Galaxy akıllı telefon ikilisi ile yürürlüğe girdi ve Google Play Müzik ana müzik hizmeti olarak öne ve arkaya itildi. Bu, Google’ın kullanıcılara kendi müzik dosyalarını akışına yüklemelerine izin verdiği için herkesin bir Google Play Müzik akış aboneliğine kaydolmaya zorlanması anlamına gelmiyor (bunun nihai amacı da budur).

Normalde, Google kullanıcıların kendi müzik dosyalarının 50.000’ini yüklemesine izin veriyor ancak Samsung’la yeni sevimli ilişkisi sayesinde, bunu 100.000 parçaya iki katına çıkardılar.

Google, Google Home‘da kendi akıllı dijital asistanına sahip olsa da, kısa bir süre önce, kitlelerin kullanıma girdiği andan itibaren Google Play Müzik ile çalışacak olan Bixby adlı enkarnasyonunu da açıkladı.

Aboneler sevdikleri şarkı veya müzik çalmak için Bixby’i sormaları yeterli olacak ve Google anında Play Müzik’te istediğiniz parça çalmaya başlayacak.

Spotify net olarak önde gittiği müzik abonelik alanında Google en büyük rakibi için bazı zemin kazanmak için dünyanın en büyük Android cihazı üreticilerinden biri ile anlaştı. Samsung müşterilerine Google Play Müzik için bir aylık ücretsiz deneme yapmak yerine üç aylık deneme hizmeti verilecek.

Google, kendi müzik uygulama hizmetini milyonlarca kullanıcıya ulaştırmak için Samsung‘un erişimine sunuyor.

  • Ana Sayfa
  • Android
  • Google Play Müzik, tüm dünyadaki Samsung cihazlarındaki varsayılan müzik uygulaması olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Play Müzik, tüm dünyadaki Samsung cihazlarındaki varsayılan müzik uygulaması olacak için yorumda bulun

    Google Play Müzik, tüm dünyadaki Samsung cihazlarındaki varsayılan müzik uygulaması olacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Play Müzik, tüm dünyadaki Samsung cihazlarındaki varsayılan müzik uygulaması olacak için ilk yorumu yapabilirsin.