Google Duo Nedir ve Nasıl Kullanılır

Google Duo Nedir ve Nasıl Kullanılır Duo, son derece basit ve kullanımı kolay olduğu için diğer görüntülü arama hizmetlerinden farklıdır. Tek yapmanız gereken uygulamada oturum açmak, aramak istediğiniz kişiyi seçmek ve Video görüşmesi düğmesine dokunmaktır. Arayüz alabildiği kadar minimal; Duo’nun yüklü olduğu kişilerin bir listesini görürsünüz ve Duo’yu kullanmayanlar için arkadaşlarınızı davet etme seçeneği vardır.

Google Duo Nedir?

Google Duo, Apple’ın FaceTime, Facebook’un WhatsApp  veya Messenger ve Microsoft’un Skype’ına benzer şekilde Google tarafından yapılan bir video ve sesli arama uygulamasıdır. Duo kullanımı ücretsizdir iOS ve  Android  cihazlar .

Uygulama son zamanlarda grup arama sınırını 12’ye çıkardı, böylece tüm aileniz ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. 

Duo telefon numaranıza güvenir, telefonunuzun kişiler listesindeki kişilere ulaşmanızı sağlar, uçtan uca şifreleme sunar ve cevap vermeden önce arayanın canlı videosunu görmenizi sağlayan Knock Knock gibi şık özelliklere sahiptir.

Google Duo Nasıl Kullanılır?

İOS veya Android için Google Duo’yu ilk kez yüklediğinizde, aşağıdakiler gibi şeyler için izin vermeniz gerekir.

 • İletişim
 • Kamera
 • Mikrofon

Ayrıca kısa mesajla bir onay kodu alırsınız, ancak tüm işlem birkaç dakikadan fazla sürmemelidir. Duo’nun ana sayfasına ulaştığınızda, uygulama kaç arkadaşınızın uygulamayı kullandığını size bildirir.

Sol alt kısımdaki Grup oluştur seçeneğine dokunarak bir grup araması oluşturarak şeylere başlayabilirsiniz . Veya, olabilir arkadaşlar davet sağa davet arkadaşlar seçeneğiyle Duo kullanmıyorsunuz.

Birine Nasıl Çağrı Yapılır

Birini aramak için önce kişiyi bulmanız gerekir. Tüm kişilerinizi görmek için uygulamanın ana sayfasından yukarı kaydırın ve aramak istediğiniz kişiye dokunun. Çağrı sadece bunu yaparak başlamaz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler göreceksiniz.

 • Bir kalp gönder
 • Görüntülü arama
 • Sesli arama
 • İleti

Google Duo’da Sesli, Görüntülü, Notlu veya Sesli Mesaj Oluşturma

Sadece bir mesajla birine merhaba demek ve onları mutlaka aramak istemiyorsanız, bu da bir seçenektir. Ana sayfadan aşağı doğru kaydırın ve seçeneklerden birini belirleyin.

Video ve resim seçenekleriyle eğlenceli filtreler ve efektler arasından seçim yapabilirsiniz. Not seçeneği, mesajınızın renk arka planını ve yazı tipi stilini seçmenizi sağlarken, sesli mesajda eğlenceli ses efektleri yoktur.

Bir hata yapmanız durumunda, hepsi için bir geri alma seçeneği vardır.

Google Duo’daki Bir Çağrıda Yapabilecekleriniz

Duo’daki bir aramayı cevaplamak için, aramayı kabul etmek için yukarı, aramayı reddetmek için aşağı doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Ekranınızın alt kısmında aşağıdakiler gibi seçenekler görürsünüz.

 • Sessiz ( sesi açmak için aynı seçeneğe dokunun )
 • Kapat düğmesi
 • Kamera değişimi
 • Otomatik çerçeveleme – Seçenek sizi ön ve ortada tutar
 • Portre modu – Seçenek arka planınızı bulanıklaştıracaktır
 • Düşük ışık
 • Efektler – Kendinizi farklı hayvanlara veya şeylere dönüştürün.

Google Duo, dikkate alınması gereken bir video konferans seçeneğidir.  Google Duo’yu kullanmaya ne kadar eğilimlisiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Google Duo Nedir ve Nasıl Kullanılır için yorumda bulun

  Google Duo Nedir ve Nasıl Kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Duo Nedir ve Nasıl Kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.