Google ve Coursera, işletmeler için Cloud Platform eğitim kursları başlattı

Google, çevrimiçi eğitim platformu Coursera‘ya talepte bulunarak, Google Cloud Platform‘u temel alan bir avuç eğitim kursu başlattı.

2012 yılında Kaliforniya’da kurulan Coursera, iş dünyası, teknoloji, bilim ve diğer alanlarda 20 milyondan fazla çevrimiçi öğrenciye çeşitli dersler sunabilmek için işletmeler ve eğitim kurumlarıyla ortaklık kuruyor.

Son yıllarda güçlenmek için sözde MOOC’lerden biri olan devasa açık çevrimiçi kurslar ve VC yatırımında yaklaşık 150 milyon dolarlık kaynak harcamıştır. Geri Eylül ayında, Google, duyurdu esasen kamu bulut altyapısı, Google Apps for Work ve çeşitli kurumsal uygulamalar da dâhil olmak üzere bulut hizmetlerinin yeniden paketleme oldu.

Bulutun giderek kendi işlemleri için kucaklaşan şirketleri ile Google, veri analitiği ve operasyonları ile makine öğrenimi ve yapılandırma yönetimine kadar her konuda firmaları okutmak istiyor. Her şey, beceri boşluğunu doldurmak ve işletmelere buluta geçiş güvenini kazandırmaktır.

Bilişim teknolojisi, veri analizi ve makine öğreniminin işletmelerinde ne gibi olanaklardan yararlanabileceğini giderek daha fazla şirket istediğinden, buluta geçmek için gerekli bilgi ile bu tür becerilere olan talep arasındaki uçurum büyüdü” dedi Louise Byrne, Google’da bulut eğitiminin başında. “Uzmanlık ve bulut becerilerinin eksikliği, genellikle işlerini buluta taşımak isteyen şirketler için en büyük zorluk olarak gösteriliyor”. Google ve Coursera, işletmeler için Cloud Platform eğitim kursları başlattı

Dersler, konunun öğretmen tarafında da yer alan bir blog yayın postasına göre “Google uzmanları” tarafından geliştirildi.

Google’ın genel bulut altyapısı hizmetleri hakkında bilgi edinmek için insanlar için eğitim kursları konusunda uzmanlaşmış bir başlangıç ​​olan Google’ın Qwiklabs’ı çıldırdıktan dört gün sonra bugünün lansmanı geliyor. Ve bu satın alma, görünüşe göre, Coursera ile olan bu yeni ilişkinin doğuşuydu. Google ve Coursera, işletmeler için Cloud Platform eğitim kursları başlattı

Google, çevrimiçi eğitimle ilgili yeni başlayanlarla iş birliği yapmaktan yabancı değildir. Bu ders başlatmak için Coursera rakip Udacity ile takım daha önce olan sanal gerçeklik kapsayan, Android Temelleri, bulut temelleri,  teknoloji girişimciliği, derin öğrenme ve daha fazlası. Google ve Coursera, işletmeler için Cloud Platform eğitim kursları başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google ve Coursera, işletmeler için Cloud Platform eğitim kursları başlattı için yorumda bulun

    Google ve Coursera, işletmeler için Cloud Platform eğitim kursları başlattı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google ve Coursera, işletmeler için Cloud Platform eğitim kursları başlattı için ilk yorumu yapabilirsin.