Gmail Profil Resmini Değiştirme

Gmail Profil Resmini Değiştirme her zaman herhangi bir profile mümkün olan en iyi resmi koymaya çalışırsınız. Muhtemelen hemen hemen her şey için Gmail kullandığınızdan, harika bir profil resmi eklemek için zaman ayırdınız.

Ancak, bir süre sonra bu profil resmi biraz modası geçmiş görünmeye başlayabilir. Belki gözlük takmaya başladın ya da saçlarını kestirdin. Her iki durumda da, cihazınızı veya bilgisayarınızı kullansanız da bu profil resmini güncelleme zamanı.

Gmail Profil Resmini Değiştirme – Gmail Uygulaması

Gmail profil resminizi güncellemek için uygulamayı açın ve sağ üstteki profil resmine dokunun. Profil resmine dokunarak birden fazla hesabınız varsa, profil resmini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda diğer hesaplarınızı da görebilirsiniz.

Başka bir hesabın profil resmini değiştirmek istiyorsanız, hesaba dokunun. Şimdi farklı bir hesapta olacaksınız ve şimdi aşağıdaki talimatlara devam edebilirsiniz.

Bir kez daha sağ üst taraftaki profil resmine, ardından Google Hesabınızı Yönet seçeneğine dokunun. Profil resminize ve ardından Profil Fotoğrafını Ayarla seçeneğine dokunun.

Yeni profil resminizin cihazınızın galerisinden eklenip eklenmeyeceğini veya yeni bir resim çekip çekmeyeceğinizi seçin. Profil resminizin ne kadar büyük olabileceğini gösteren kareyi ayarlayın ve değişikliklerinizi kaydetmek için Kabul et üzerine dokunun.

Profil resmi anında değişmezse panik yapmayın. Devam edin ve e-postanızı kontrol edin. Yeni profil resminizi ne kadar kısa bir süre sonra göreceksiniz.

Gmail Profil Resmini Değiştirme – Masaüstü

Gmail profil resminizi değiştirme adımları çok kolaydır. Bilgisayarınızda Gmail’e gidin ve sağ üst taraftaki profil resmini tıklayın.

Hesap değiştirmeniz gerekiyorsa, altta geçmek istediğiniz hesaba tıklayın. Zaten doğru hesapdaysanız Google Hesabınızı Yönetin’i tıklayın.

Google Hesabı ana sayfanıza geldiğinizde, fare imlecini profil resminizin üzerine getirin. Geçerli profil resminizin alt kısmında kamera simgesinin nasıl göründüğünü göreceksiniz.

Resme tıklayın ve yeni profil resminizin Google Fotoğraflar’dan çekilmesini mi yoksa bilgisayarınızdan mı yüklemek istediğinizi seçin.

Profil resminizi seçtikten sonra, mavi renkli Profil resmi olarak ayarla düğmesini tıklamayı unutmayın.

Bir süre sonra harika olduğunu düşündüğünüz resim bile eskimiş olabilir. Gmail profil resminizi değiştirmenin hızlı ve kolay olması iyi bir şey. Bu sizi profil resminizi daha sık güncellemeye motive edecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. e-posta profil resmi değiştirme Gmail Profil Resmini Değiştirme için yorumda bulun

    Gmail Profil Resmini Değiştirme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gmail Profil Resmini Değiştirme için ilk yorumu yapabilirsin.