Facebook Profilinize kim bakmış

Facebook Profilinize kim bakmış Facebook, Facebook uygulamasını veya web sitesini kullanarak profillerini görüntüleyen kullanıcıları gösteren bir özelliğe sahip değildir. Ancak, bu soru çok sık sorulduğundan, tıklama tuzağı ve sahte sayfalar, bir dizi adımı takip ederek veya bir uygulamayı indirerek mümkün olduğunu iddia ediyor.

Bu iddialarda bulunan web siteleri veya bloglar, ziyaretçileri çekmek veya casus yazılımların veya diğer kötü amaçlı yazılımların yayılmasına yardımcı olmak için kullanıcıları aldatıyor . Aşağıdaki bölümler, birinin profilinize bakıp bakmadığını nasıl görebileceğinizle ilgili yanlış anlamaları gidermeye yardımcı olacak bilgiler içerir.

Profilinize kimlerin baktığını kaynak koddan görüntüleyebilirsiniz.

Hayır yapamazsın. Çok sayıda gönderi , Facebook kimliklerine bakarak kullanıcıları tanımlamak için bir anahtar sözcük (örneğin, InitialChatFriendsList) arayarak profilinizi kimin görüntülediğini kaynak kodda görüntüleyebileceğinizi iddia ediyor . Bu Facebook kimlikleri Facebook arkadaşlarınızla ilgilidir ve Facebook profilinizi görüntüledikleri anlamına gelmez, sadece arkadaşlarınızın bir parçası oldukları anlamına gelir.

Birinin bir gönderiyi beğendiği için profilimi görüntülediğini söyleyebilirim

Facebook’ta bir gönderi oluşturduğunuzda veya bir şey paylaştığınızda, Facebook’un algoritmasına bağlı olarak arkadaşınızın zaman çizelgesinde gösterilebilir veya gösterilmeyebilir. O gönderiyi görmüş olsalar da bu, Facebook profilinizi görüntüledikleri anlamına gelmez. Çoğu insan Facebook’u bu şekilde kullandığından, zaman çizelgesinden görüntülemiş olmaları daha olasıdır.

Facebook algoritması, gönderinizi arkadaşınızın zaman çizelgesinde göstermediyse, gönderiyi profiliniz üzerinden görüntülemişlerdir. Bununla birlikte, Facebook algoritmasının birinin zaman çizelgesinde ne gösterdiğini veya göstermediğini bilmenin bir yolu yoktur.

Özel bir tarayıcı uzantıları kullanırsanız mümkündür

Hayır. Bir tarayıcı uzantısı veya eklenti, Facebook’ta sizinle aynı erişime sahiptir. Dahası, var olmayan bilgileri bulmak için özel bir yöntem kullanamaz. Bu özelliğe sahip olduğunu iddia eden bir şey indirmenizi gerektiren herhangi bir tarayıcı uzantısı, eklenti veya diğer yazılımlar büyük olasılıkla casus yazılım veya başka şekilde kötü amaçlıdır.İpucu

Facebook, bunu bildirme yeteneğine sahip olduğunu iddia eden bir tarayıcı uzantısı, eklenti veya başka bir indirme bulup bulmadığınızı sorar, böylece kaldırılabilir.

Sayfamı kimlerin görüntülediğini göstermek için özel JavaScript kodu kullanabilirim

Facebook profilinizi kimin görüntülediğini gösterebileceğini iddia eden JavaScript kodu içeren bazı gönderiler var. Çalışan birkaç kod örneği için, tek yaptıkları profilinizin kaynak koduna bakmak ve bulunan herhangi bir Facebook kimliğini almaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, bu kimlikler profilinizi görüntülemiş olan veya olmayan arkadaşlarınızın kimlikleridir.

Görüntüleyenleri başka bir web sitesine veya videoya bağlantı kullanarak izliyorum

Arkadaşlarınızdan biri paylaştığınız başka bir web sitesine veya videonun bağlantısını açarsa, onları başka bir web sitesi aracılığıyla izlemek mümkün olabilir. Ancak, bu yine de profilinizi görüntüleyip görüntülemediklerini size söylemez, çünkü gönderiyi profiliniz aracılığıyla değil, zaman çizelgesinde görmüş olmaları daha olasıdır.

Facebook profilinizi kimin görüntülediğini görmenize neden izin vermiyor?

LinkedIn gibi diğer sosyal ağ siteleri, profilinizi kimlerin görüntülediğini size gösterebilir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi Facebook bunu yapmaz. Nedenini resmen asla belirtmediler, ancak Facebook muhtemelen daha az kullanıcı katılımı görecek, çünkü kullanıcılar izlendiklerini bildiklerinde eylemleri konusunda daha temkinli olma eğilimindeler. Daha az tıklama daha az trafik ve reklam geliri sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook Profilinize kim bakmış için yorumda bulun

    Facebook Profilinize kim bakmış için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook Profilinize kim bakmış için ilk yorumu yapabilirsin.