iphone ekran görüntüsü kaydetme

iphone ekran görüntüsü kaydetme iphone iOS 11 ile üçüncü parti ekran kaydedici uygulamalarına son veriyor. En yeni yazılım sürümünü güncellemediyseniz telefonunuzu hemen güncelleyerek iphone ekranını dahili bir ekran kaydedici kullanarak erkan görüntüsünü kaydedebilirsiniz. Bu, Apple’ın ios 11 ürün yazılımına eklediği yeni özelliklerden biridir.

ios 11’in ekran kaydı hala Clash Royale gibi bir oyunu kaydedemez ve doğal ekran kayıt özelliğini kullanarak bir kerede canlı olarak yayınlayamazsınız.

Bu, AirShou ve BB Rec gibi ekran kaydedicilerinin konumlarını korumasına izin verir.

Bu makale aşağıdaki kullanıcılarımız için yazılmıştır.

 • İOS 11’deki ekran kaydedicisinin çalışma biçiminden memnun olmayan kullanıcılar.
 • Hâlâ ios 10 ve altı sürümlerde çalışan kullanıcılar.

Aşağıdaki uygulamalar, iPhone ve iPad için en iyi ekran kaydedicileri değilse de, iOS 11’in ekran kayıt özelliğine alternatif olan seçenekler.

AirShou

Şüphesiz, AirShou kalbimde özel bir yere sahiptir. İlk olarak iOS ekranımı kaydetmek için kullandım. Öğreticiler ve oyun oynamak için. Shou.tv uygulamasıyla entegrasyonla, iphone’unuzu kaydedebilir ve canlı yayınını izleyicilerinize paylaşabilirsiniz.

AirShou’u en çok oyuncular tarafından kullanıldığını görüyorum çünkü ios 10’da canlı akan oyunları desteklemek için Apple’ın ReplayKit’iyle çalışıyor.

Uyumluluk: AirShou şu anda iOS 9, 10 ve kısmen 11 çalıştıran iphone ve iPad’de çalışmaktadır.

Normal görevi yapan daha basit bir ekran kaydedici için aşağıdaki başka bir uygulamaları gelin birlikte inceliyelim.

EveryCord

EveryCord sizin için yeni olabilir, ancak bu zan edildiği gibi değil. daha önceden IRec adlı iOS için eski bir ekran kaydedici uygulamasından yeniden markalandırıldı. INoCydia’nın arkasındaki ekip tarafından geliştirildi. EveryCord hala aynı özellikleri sağlıyor. Program adının değişikliğinin yanı sıra, iOS 10 ve 11 içinde destekği yayınlandı.

Canlı akış özelliği yoktur. Ayarlar sayfasında değişiklikler yapabilirsiniz. İphone ekranınızı kaydetmeyi bitirdiğinizde, doğrudan iphone Kayıtlarına kaydedebilirsiniz.

EveryCord herkesin kullanması üzere tasarlandı. Arayüz kullanımı basit ve kullanımı çok kolaydır.

Uyumluluk: EveryCord artık tamamen ios 11’i ve alt sürümlerle çalışmaktadır

Vidyo

Bu, App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir ekran kayıt uygulamasıdır.  Uygulama, arka ve ön kamerayı kullanarak kayıt yapmanıza olanak tanır. Mikrofon, çözünürlükler, vb. Gibi diğer standart işlevler dâhildir.

Uyumluluk: Vidyo, ios 9 ve 10 ile uyumludur. Henüz ios 11’de test etmedik.

BB Rec

AirShou’da olduğu gibi BB Rec, ios için bağımsız bir ekran kayıt uygulaması olarak birden fazla özellik sunuyor. Kullanıcılar iPhone sunucularını kaydetme ve yayın sunucusu üzerinden canlı yayın yapma olanağına sahiptir.

Her şey doğrudan uygulamanın içine inşa edilmiştir. Arayüzü kullanmak çok kolay olduğundan BB Rec en sevdiğim ekran kaydedici uygulamalarından biri haline geldi.

Ana ekran dört düğmeden oluşur: Kayıt Ekranı, Canlı Kayıt Ekranı, Kamera ve Videolarım. Tüm kayıtlar son seçenekte sunulacak.

Uyumluluk: BB Rec, ios 9 ve 10’a yüklenebilir.

Bonus: QuickTime Player

Mac bilgisayarınız varsa, cihazınızın hangi ios sürümünü çalıştırdığından bağımsız olarak herhangi bir ekran kaydedici yüklemenize gerek yoktur. QuickTime Player, doğrudan MacBook veya iMac’inizden açılabilen yerel bir özelliktir.

İphone’unuzu veya iPad’inizi bir Mac bilgisayarına bağlayabilir ve QuickTime Player uygulamasını kullanarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz.

QuickTime ile iphone Ekranınızı Kaydetme

 1. Bir tanesi ios cihazınız bir Mac’e bağlı, QuickTime’ı çalıştırın.
 2. Dosya (üst menüde) tıklayın.
 3. Yeni Film Kaydı öğesini seçin.
 4. Bir ekran kaydı açılır. İphone ekranınızı görmüyorsanız, Kayıt düğmesine yanındaki açı düğmesine basın.
 5. Cihazınızın adına tıklayın ve QuickTime penceresinde kaynak pop-upunu göreceksiniz.

Bir QuickTime kaydını durdurmak için duraklat düğmesine tıklayın ve dosyanızı kaydedin. QuickTime ile bir ekran kaydı sesli sesi ve orijinal ekran görüntüsünü içerecektir.

ios 11’de Ekran Kaydı

Yukarıdaki ekran kaydedicilerinin hiçbiri sizin için uygun değilse, başka bir çözüm daha var. İphone veya iPad’inizi iOS 11’e yükseltebilir ve varsayılan ekran kaydı uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Bunu makalenin başında söylemiştim.

Aşağıdaki kısa rehbere bir göz atın.

iOS 11’de ekran kaydını nasıl kullanabilirim?

 1. Ayarlar uygulamasını açın
 2. Kontrol Merkezi’ne dokunun (Bildirimler sekmesinin altında)
 3. Daha Fazla Kontrol Arayın
 4. Bu menüde  Screen Recording
 5. Yanındaki yeşil simgeye dokunun
 6. Bunu yaparken, ekran kayıt fonksiyonunu Kontrol Merkezinize eklersiniz

Ekran Kaydı Etkin listeye eklendikten sonra, ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Bu, Kontrol Merkezi’ni açacaktır. Ekran kaydı simgesini seçin. Hepsi bu kadar

İphone ekranımı kaydettirip kaydetmediğimi nasıl anlayabilirim?

İOS ekranınızın kaydedildiğini bildiren birden çok gösterge vardır. Kontrol Merkezi’ndeki simge kırmızıya dönecek ve durum çubuğunun altında “Kayıt [saat]” yazan mavi bir çubuk olacaktır.

İphone ekranınızı kaydetmeyi durdurmak için Kontrol Merkezi’ni başlatmak için hızlıca hızlıca kaydırın ve Tekrar Ekran Kaydı simgesine dokunun. “Ekran Kaydı video Fotoğraflara kaydedildi.” Yazan bir bildirim alacaksınız.

Tüm kayıtlarınızı almak ve yönetmek  için Fotoğraf uygulamasını açın ve Kamera Rulonunuzda görünmesi gerekir.

Üçüncü taraf uygulamalarını ve yerel ekran kayıtlarını iOS 11’de kullanmanın avantaj ve dezavantajları vardır. Bir taraftan, istikrarlı bir ekran kaydediciye sahip olabilirsiniz, ancak pek çok özellik yoktur. AirShou, BB Rec ve EveryCord gibi uygulamalar daha esnek ancak bunları yükleme konusunda karmaşık bir yol sunuyor.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksiz veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iphone ekran görüntüsü kaydetme için yorumda bulun

  iphone ekran görüntüsü kaydetme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone ekran görüntüsü kaydetme için ilk yorumu yapabilirsin.