Facebook, Güvenlik Kontrollerine Topluluk Yardımı ekledi

Artık Facebook’ta kendinizi güvende hissettiğinizde, yiyecek, su ve barınağı da bulabilirsiniz.

Facebook, Güvenlik Kontrolü’nü, insanlara, zararın yolundan çıktığınızı bildiren bir araç olmaktan çok daha fazlasını sunuyor.

Sosyal ağ devi, Çarşamba günü afetler ve saldırılar sırasında krize müdahale aracı itilen Güvenlik Kontrolü’ne “Topluluk Yardımı” özelliğini ekledi. Artık insanlar Facebook’ta güvenli olarak işaretlendiğinde, doğal bir felaket veya büyük bir kaza sonrasında yardıma ihtiyacı olanlara yardım edebilecekleri veya bulabilecekleri bir sayfaya gönderiliyorlar.

Yayınları, Yiyecek, Su, Barınak, Ulaşım, Bebek Gereçleri ve Ekipmanları bulunan yer ve kategorilere göre arayabilirsiniz. Şirket , geçen yıl Kasım ayında Sosyal iyi Forumu sırasında Topluluk Yardım genişleme Önizlemesi . Facebook, Güvenlik Kontrollerine Topluluk Yardımı ekledi

Cottle, forumda, Facebook kullanıcılarının birbirlerine yardım etmek için acil durumlarda bir araya geldiklerini gördükten sonra bu özelliği yaratmak için esin kaynağı olduklarını söyledi. Fakat Facebook ayrıca, Fort McMurray Wildfire yanıtını bir örnek olarak göstererek bağlantılar eksik olan konular gördü.

O zaman Topluluk Yardımı gibi araçlar bulunmadığından, yangından etkilenen insanlar barınak sağlayan yayınlarla kendi destek gruplarını kurdular. “Konulu bir yazı Birlikte Yardım, Fort McMurray Ateş ” grubu, bir anne barınak ararken bir adam, herkes yerinden için evine dört yatak odası sunulan – ve iki bağlı asla Preethi Chetan, Güvenlik Kontrolü ürün tasarımcısı söyledi .

Sorunun bir kısmı, bu geçici grupların dağınık olduğunu ve pek çok farklı sayfanın katılacağıydı. Ayrıca, bir kullanıcının gizlilik ayarlarına bağlı olarak, insanlar yardım isteyen kişilere bile erişemeyebilir.

Topluluk Yardım sayfalarında yer alan tüm mesajlar, kullanıcıların ihtiyaç duydukları yardımı almalarını sağlamak için birbirleriyle özel olarak sohbet etmelerini sağlamak için bir mesaj düğmesi ile birlikte gönderilir. Facebook, Güvenlik Kontrollerine Topluluk Yardımı ekledi

Chetan, “Topluluğunuzda arkadaş olamayacağınız kişilerle iletişime geçmek gerçekten kolay” dedi.

Topluluk Yardımı, Facebook’un 1.8 milyar kullanıcısının tamamına sunulmadan önce önce ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan ve Suudi Arabistan’da kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook, Güvenlik Kontrollerine Topluluk Yardımı ekledi için yorumda bulun

    Facebook, Güvenlik Kontrollerine Topluluk Yardımı ekledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook, Güvenlik Kontrollerine Topluluk Yardımı ekledi için ilk yorumu yapabilirsin.