Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’

Yeni 5G silikon tabanlı Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’milimetre dalga aşamalı bir dizi, geliştiriciler Ericsson ve IBM Research tarafından 5G ağ teknolojisinde bir atılım olarak karşıladı.

 

Ericsson ve IBM Research, yeni bir silikon tabanlı milimetreWave (mmWave) aşamalı dizi entegre devrenin 5G alımı hızlandıracağını söyleyerek, 5G ağ teknolojisinde “araştırma atılımı” olarak nitelendirdiklerini açıkladı.

5G’deki iki yıllık işbirliğinin bir parçası olarak Ericsson ve IBM, 5G baz istasyonlarında kullanılmak üzere 28GHz spektrum bandında çalışan faz dizi anten modülü ile bir entegre devre geliştirdiler. Elektromanyetik spektrumun bölümleri olan mm Dalga bantları, mobil cihazlar için şu anda kullanılan frekanslardan 10 kat daha hızlı olan hızları sağlar. Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’

 

Ericsson, boyutu, ağırlığı, maliyeti ve performansı sayesinde ticari açıdan uygun modüller geliştirmeye yönelik “önemli bir adım” olduğunu belirtti.

Şirket, kompakt ve düşük maliyetli bir çözüm geliştirirken, mobil iletişim devresi ve sistem tasarımı konusunda Ericsson’un uzmanlığını ve IBM’in yüksek düzeyde entegre fazlı dizi mmWave ve paketlenmiş anten çözümleri hakkındaki uzmanlığını kullandı.

“Geçtiğimiz yıl, canlı saha denemelerinin başlangıcı da dahil olmak üzere, geçen yıl 5G standardizasyonunda cesaretlendirici ilerleme kaydedildi. Araştırma ve geliştirme alanındaki büyük çabalar bunun anahtarı ve IBM Arayüzlü dizi antenler ile olan işbirliğimiz operatörlerin etkin bir şekilde konuşlandırmalarına yardımcı olabilir. Radyo erişim altyapısı, 5G geleceğini desteklemek için gerekli “dedi. Ericsson Ağ Ürünleri iş biriminin kıdemli danışmanı Thomas Noren.

“İnsan makine etkileşimi, sanal gerçeklik, akıllı ev cihazları ve bağlı otomobilleri kapsayan yeni kullanım örnekleri ve uygulamalar, daha hızlı veri hızları, daha geniş bant genişliği ve daha uzun pil ömrü gerçekliği vaat edebilir yenilikçi teknolojilere bağlı olacaktır.”

2,8×2,8 inçlik cihaz, yoğun alanlarda ve kapalı alanda konuşlandırılmasına olanak tanıyan dört monolitik entegre devreler ve 64 çift polarize anten içerir.

Ericsson ve IBM, sinyallerini almak ve aktarmak için eşzamanlı çift kutuplaşmanın başarılı bir şekilde gösterildiğini açıkladılar ve bu sayede fazlı dizi anten modüllerinden birinin aynı anda iki ışın oluşturması sağlanarak son kullanıcıların iki katına çıkabiliyordu.

 

Şirketler, 28GHz’deki antenlerin küçük olmasına rağmen, çoklu antenlerin birleşimi, bağlantının aralığını artırdığı gibi ışın yönlendirmesini de mümkün kıldığını belirtti. Ericsson ve IBM’in cihazı, 1,4 dereceden daha az bir ışık hızında çözünürlük sağlar.

Ericsson, aktif 5G ağ teknolojisi üzerinde çalışıyor, ve bu hafta başlarında elde veri aktarım hızları bağlı araçlarda 3.6Gbps 170km / h Seyahat, hızlı hızları SK Telecom ve BMW ile işbirliği içinde, bir 28GHz tabanlı 5G pilotu ulaştı.Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’

Geçen yıl, Ericsson, aynı zamanda sırasında 18Gbps ve 22Gbps arasında indirme hızlarını elde Avustralya’da 5G ilk canlı deneme Ericsson’un 5G radyo test yatağı kullanılarak gerçek dünya dış ortamda yapılan çalışmalar ile, Telstra ile.

20Gbps hızları, her biri birden fazla veri kanalı gönderen Massive Multiple-Input, Multiple Output (MIMO) sayesinde, her biri 10Gbps indirme hızına ulaşan iki mobil cihaz arasında bölünmüş; En üst performansları aynı anda.

Buna ek olarak, hareketli bir araç, anten dizilerinin bir kullanıcının bulunduğu yere bir kiriş yönlendirdiği beamforming teknolojisinin kullanılması sayesinde 1Gbps ile 6Gbps arasında indirme hızları elde etti.Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’

Şubat ayında Telstra ve Ericsson onlar yürütecek açıkladı Telstra’nın 5G ağının deneme geçici anlaşmanın bir parçası olarak Ericsson’un İsveç merkezli araştırma laboratuvarı transfer ağ mühendisleri Telstra’nın ekibi ile Gold Coast 2018 Commonwealth Oyunları’nda sırasında.

2015 yılında iki şirket açıkladı 5G ağını daha sonra onun teyit 2020 yılına kadar piyasaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’ için yorumda bulun

    Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ericsson ve IBM, 5G ‘atılımı’ için ilk yorumu yapabilirsin.