Exabeam, Cisco ve Lightspeed’in liderliğinde 30 milyon dolar kazandı

San Mateo, California merkezli işletme, gerek bina içinde, gerekse bulutta konuşlandırılan bir siber güvenlik yazılımı geliştirdi; yazılımı, Amazon Web Hizmetleri’nin (AWS) üstünde yazılımı çalıştıran müşteriler var. Yazılım üç düzeyde çalışır: veri toplama, saldırı tespit etme ve onlara cevap verme.

Exabeam başlangıçta Gelişmiş Analitik yazılımını 2013’te başlattı ve geçen sene Tehdit Avcısı’na eklendi. Geçtiğimiz hafta, başlangıçta üç yeni ürün başlattı: Bir veri yönetim sistemi olan Log Manager; Olay Yanıtlayıcı, bir siber saldırı / ihlal destek aracı; Ve Cloud Connection, bulut için bir veri toplama sistemi.


Üç yeni ürün Exabeam’i, ArcSight, FireEye, IBM gibi büyük güvenlik bilgi ve olay yönetimi (SIEM) sağlayıcılarına karşı geldiği için yeni bir rekabet sınıfına girdi, bir sözcüsü VentureBeat’e bir e-postayla söyledi.

Başlangıç ​​ücreti, her yıl kaç kişinin yazılımı kullandığına bağlı olarak ücretlendirilir. Sözcüsü, yaklaşık 100 ödeme yapan müşteriye ve 75 sürmekte olan pilota sahip olduğunu söyledi. Müşteriler arasında ADP, Hulu, Safeway ve Birlik Bankası bulunmaktadır.

Norwest Venture Partners, Aspect Ventures, Icon Ventures ve Shlomo Kramer, Cisco ve Lightspeed’in yanısıra bu tura katıldı. Lightspeed’den Ravi Mhatre, Exabeam yönetim kuruluna katılacak. “Siber saldırılar büyümeye devam ederken, kuruluşların kendilerini tespit edebilmesi ve onlara cevap vermesi için bir çözüm bulması gerekiyor. Exabeam, güvenlik istihbarat pazarında lider olmak için iyi konumlandırılmış, “dedi.

2013’te kurulan Exabeam bugüne kadar toplam 68 milyon dolar kazandı ve halen 110 çalışanı var. Sözcü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni fonlar, daha fazla insanı işe almak ve başlangıçtaki pazarlama erişimini artırmak için kullanılacak.

 

ilginizi çekebilir  Kablosuz Ağ Bağlantı Sorunları ve Nedenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Exabeam, Cisco ve Lightspeed’in liderliğinde 30 milyon dolar kazandı için yorumda bulun

    Exabeam, Cisco ve Lightspeed’in liderliğinde 30 milyon dolar kazandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Exabeam, Cisco ve Lightspeed’in liderliğinde 30 milyon dolar kazandı için ilk yorumu yapabilirsin.