En İyi 10 Resim Sıkıştırma Yazılımı

5 dk okuma süresi

En İyi 10 Resim Sıkıştırma Yazılımı Görüntü sıkıştırma yazılımı, görüntüleri sıkıştırmak için kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Bir görüntüyü sıkıştırarak depolama boyutunu azaltın. Görüntünün iletimini kolaylaştırır ve bir görüntünün yüklenmesi için gereken zamandan tasarruf sağlar. Görüntüleri sıkıştırmak için çeşitli araçlar mevcuttur. Görüntü sıkıştırma, kayıplı ve kayıpsız olmak üzere iki türdendir.

1. JPEG Optimizer


JPEG Optimizer, görüntüleri sıkıştırmaya ve yeniden boyutlandırmaya yardımcı olur. Bu yazılımı kullanarak aynı anda birden fazla fotoğrafı sıkıştırmak ve yeniden boyutlandırmak mümkündür. Yazılımı kullanarak sıkıştırılmış görüntülerin kalitesini ayarlayın. Görüntüleri kolayca paylaşın ve ayrı bir JPEG dosyasına kaydedin. Bir ZIP dosyasında birçok JPEG resmi paylaşın. Bu uygulamanın benzersiz özelliği, kaliteyi artırarak dosya boyutunu azaltmaya yardımcı olan ISO Gürültü Optimizasyonu algoritmasıdır.

2. Optimizilla

Optimizilla, güçlü bir ara yüze sahip bir görüntü sıkıştırma yazılımıdır. Kullanıcılar, bunları optimize etmek için bir seferde yirmi adede kadar görüntü kullanabilir. Bu yazılımı kullanarak görüntülerin kalite seviyesini ayarlayın. Sıkıştırılmış görüntüyü ön izleyin ve bu yazılımı kullanarak orijinal görüntü ile karşılaştırın. JPG görüntülerini %23’e ve PNG görüntülerini %64’e kadar optimize edin.

3. Kraken.io


Kraken, bant genişliğinden ve depolama alanından tasarruf etmenizi sağlayacak algoritmalar içeren bir görüntü iyileştirici yazılımdır. Bir resmi optimize etmek, bir web sitesinin yükleme süresinden tasarruf etmenizi sağlar. Tasarımcılar, sayfalarını bu yazılım üzerinden çalıştırarak bu yazılımı kullanabilirler. Geliştiriciler bu yazılımı kullanarak uygulamalarındaki görüntüleri optimize edebilir. WordPress ve Magneto’da optimizasyon sürecini hızlandırmak için eklentiler edinin.

4. ImageRecycle


ImageRecycle, web siteleriniz için kullanabileceğiniz bir görüntü sıkıştırma yazılımıdır. İstediğiniz görüntüyü sıkıştırabilmeniz için web sitesinin ücretsiz bir analizini ve raporunu alın. Optimize etmek için PDF görüntülerini sürükleyip bırakın. Bu yazılımı kullanırken yardıma ihtiyacınız olursa mevcut video demosunu izleyin. Bu yazılım mağazaları, bir ay boyunca orijinal görüntülerin yedeğini saklar. Orijinal ve optimize edilmiş görüntüyü geçmişte bulabilirsiniz. Görüntü optimizasyonu için sundukları tüm araçları kullanmak üzere bu yazılıma üye olmak için ödeme yapmanız gerekir.

5. CompressNow


Orijinal görüntüleri CompressNow’a sürükleyip bırakın ve sıkıştırılmış görüntünüzü elde etmek için sıkıştırma seviyesini seçin. Bu yazılımda kullanmak için masaüstünüzden on adede kadar görüntü seçin. Görüntüleri birer birer veya hepsini bir ZIP dosyası olarak indirin. 9mb’ye kadar olan resimleri yükleyin ve JPG, GIF, PNG veya JPEG gibi herhangi bir formatta sıkıştırılmış bir resim elde edin. Bu yazılım, görüntüleri her 30 dakikada bir siler.

6. Trimage


Trimage, PDF ve JPG dosyalarının kayıpsız görüntü optimizasyonunu gerçekleştiren bir görüntü sıkıştırma yazılımıdır. Görüntüleri sıkıştırmak için bu yazılıma sürükleyip bırakın. Bu yazılımı kullanarak görüntüleri yeniden sıkıştırabilirsiniz. İyileştirici, görüntülerin eski boyutunu ve yeni boyutunu görüntüler ve sıkıştırılmış yüzdeyi gösterir. Bu yazılımı kullanmak için çeşitli komut satırı seçenekleri mevcuttur.

7. Tiny PNG


Tiny PNG, dosya boyutunu küçültmek için kayıplı bir sıkıştırma tekniği kullanır. Bu yazılım, kapladığı depolama alanını azaltmak için bir görüntüdeki renk sayısını azaltmaya yardımcı olur. Resimlerinizde benzer renkleri birleştirmek için kullanılan teknik nicemlemedir. Bu yazılım daha az bant genişliği kullanır ve daha hızlı yüklenebilir. Bu yazılıma bir seferde 20 görüntü sürükleyip bırakabilirsiniz. Cep telefonlarında bile her yerde sıkıştırılmış görüntüleri görüntüleyin.

8. GiftOfSpeed


GiftOfSpeed, birçok dosya türünü sıkıştırabilen bir sıkıştırıcıdır. Bu yazılım, web sitenizin görüntü dağıtımını nasıl iyileştirebileceğinizi görmek için bir görüntü optimizasyon testi gerçekleştirir. Dosya boyutunu küçültmek ve görüntünün kalitesini korumak için PNG sıkıştırıcı mevcuttur. JPEG sıkıştırıcı, JPEG görüntülerini sıkıştırmaya ve kalitesiyle oynatmaya yardımcı olur.

9. Compressor.io


Compresssor.io, hızlı ve verimli bir görüntü sıkıştırıcıdır. JPEG, PNG ve GIF formatlarındaki görüntüleri optimize etmeye yardımcı olur. Tercih ettiğiniz görüntünün kalitesini elde etmek için kayıplı ve kayıpsız sıkıştırma arasında seçim yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz dosya boyutunu alın ve sıkıştırmayı buna göre dengeleyin. Arama motoru optimizasyonunda daha iyi sonuçlar elde etmek için görsellerinizi sıkıştırın. Bu yazılımı kullanmak için yüksek kalitede sıkıştırılmış bir görüntü elde edin.

10. JPEGmini


JPEGmini, görüntünün kalitesini düşürmeden dosya boyutunu küçülten bir görüntü sıkıştırma yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak görüntüleri daha hızlı yükleyin ve indirin. Optimize edilmiş görsellere sahip web siteleri daha hızlı yüklenecek ve kullanıcı deneyimini iyileştirecektir. Bu yazılımı kullanarak görüntü depolama ve teslimat maliyetlerini azaltın. Fotoğrafları bir bulut depolama hesabında kolayca saklayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x