blogger yazı içine reklam ekleme

blogger yazı içine reklam ekleme Google’ın Hizmet Şartları’na uyduğunuz sürece, AdSense’i herhangi bir blog veya Web sitesine ekleyebilirsiniz. AdSense’i Blogger’a eklemek aslında gözüktüğünden daha kolaydır. Bir Blogger hesabı kurmak için üç kolay adımda tamamlanır. Bir hesap oluşturun, blogunuza bir ad verin ve bir şablon seçin. Gmail gibi başka bir amaçla bir Google hesabı oluşturduğunuz sürece bu adımlardan biri zaten bitmiştir.  blogger yazı içine reklam ekleme

Aynı hesap adına sahip birden çok bloga ev sahipliği yapabilirsiniz, bu nedenle Gmail için kullandığınız Google hesabı, tüm blog’larınız için kullanabileceğiniz Google hesabıdır. Bu şekilde kişisel bloglardan gelir elde etmek için kullandığınız profesyonel bloglarınızı ayırabilirsiniz.

 

1 Blogger’a gidin . Bir bağlantıyı kullanarak tarayıcı penceresine “www.blogger.com” yazın veya yazın.

 • Tıklayın SIGN IN, pencerenin sağ üst köşesinde girmek veya Google ID tıklayın ve şifrenizi girin. Daha sonra Oturum aç’a tıklayın .

🔽 üzerine tıklayın. Pencerenin sol üst köşesindeki “Blogger” sözcüğünün altında görünen blog başlığının yanında.

Bir blog seçin. Açılır menüde, bir Adsense reklamı eklemek istediğiniz blogun başlığını tıklayın. “Son bloglar” veya “Tüm bloglar” bölümünde olacaktır.

 • Zaten bir Adsense hesabınız yoksa, AdSense reklamlarını blogunuzda kullanmaya başlamadan önce kaydolmanız ve onaylamanız

Kazançları tıklayın . Pencerenin solundaki ” $ ” yanındadır .

 • AdSense hesabınızı blogunuza bağlamadan önce blogunuz AdSense için uygun olmalıdır .

Adsense için Kaydol’a tıklayın . Pencerenin sağ bölmesinde mavi bir düğme var.

Oturum Aç’ı tıklayın . AdSense’i blogunuza bağlamak için AdSense hesabınızla ilişkili Google hesabıyla oturum açmak için ekrandaki talimatları izleyin.

 • Otomatik olarak Blogger kumanda panelinize geri dönmüyorsanız, com adresine geri dönün .

Kazançları tıklayın . Pencerenin solundaki ” $ ” yanındadır .

Yanındaki radyo düğmesini tıklayın “Evet. “ O, pencerenin üst kısmında “Blog’da reklam göster” seçeneğinin yanındaki bu. Mavi olmalı.

Blogunuz için bir reklam ayarı seçin. Bunu, reklam ayarları seçeneklerinden birinin yanındaki radyo düğmesini tıklayarak yapın:

 • “Reklamları yayınımın altındaki ve yan çubukta göster”
 • “Reklamları yalnızca yayınlarımın altında göster”
 • “Reklamları yalnızca yan çubukta görüntüleme”
 • Blogunuza özel reklam yerleşimi oluşturmak için “Blog için Reklam Ayarları” bölümünün altındaki Gelişmiş Reklam Ayarlarındaki Ayrıntıları özelleştir’i tıklayın .

10 Ayarları kaydet ‘ i tıklayın . Pencerenin sağ üst kısmında turuncu bir düğme var. Bu, reklam ayarlarınızı kaydeder ve AdSense reklamlarının blogunuzda görünmesini sağlar. blogger yazı içine reklam ekleme

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. blogger yazı içine reklam ekleme için yorumda bulun

  blogger yazı içine reklam ekleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak blogger yazı içine reklam ekleme için ilk yorumu yapabilirsin.