Bilgisayardan instagram DM Gönderme

3 dk okuma süresi

Bilgisayardan instagram DM Gönderme Bu günlerde, popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı daha fazla insan kullanıyor. Dikkat çekici bir şekilde, bu insanlar sadece yakalanan anlarını paylaşmak için sosyal medya platformunu kullanmıyorlar. Aynı zamanda yeni ürünler keşfedebilecekleri, fikirlerini paylaşabilecekleri ve diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilecekleri ve önemli doğrudan mesajlar gönderebilecekleri ve alabilecekleri bir yer haline geldi.

Instagram’da Doğrudan Mesaj veya DM Nedir

Ayrıca sadece DM olarak bilinen Doğrudan Mesaj, belirli bir Instagram kullanıcıya veya bir grup özel mesajlar göndermenizi sağlayan Instagram bir seçenektir Instagram kullanıcıları. Sadece özel sohbetler göndermekle kalmaz, aynı zamanda fotoğraf ve video, bağlantı, ek gibi kaybolan mesajlar, konumlar, hashtag’ler ve daha fazlasını göndermek için DM’yi kullanabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayarınızı Kullanarak Instagram’da Doğrudan Mesajları Kontrol Etmek İçin Adımlar

Cep telefonları günümüzün iletişimi için vazgeçilmez bir araç olarak hizmet vermiştir. Nispeten küçük ve taşıması kolay oldukları için sevdiklerimizle iletişim halinde kalmamıza izin vermek için uygun bir yol sunarlar. Ve akıllı telefonların doğuşuyla iletişim sadece kısa mesajlar ve çağrılar yoluyla değil, aynı zamanda akıllı telefonlarımıza kolayca yükleyebileceğimiz sosyal medya uygulamaları aracılığıyla da mümkün oluyor. Basitçe söylemek gerekirse, akıllı telefonlar artık sadece metin ve çağrılarla sınırlı değil, artık masaüstü bilgisayarlarımızla neredeyse aynı şekilde çalışıyorlar.

Akıllı telefonların sunduğu rahatlığa rağmen, masaüstü bilgisayarları kullanmak daha büyük ekran ve tam klavye gibi bir dizi avantaj sunuyor. Akıllı telefonlarımızdaki uygulamalar genellikle işleri kolaylaştırırken, bunun yerine bir PC kullandığınızda bunların imkansız olacağı anlamına gelmez.

Bilgisayardan Instagram Doğrudan Mesajları nasıl kontrol edilir?

Diyelim, Instagram’daki doğrudan mesajlarınızı kontrol etmek için bilgisayarınızı kullanmak istiyorsunuz. PC’nizde Instagram’ı kullanmak için web tarayıcınızı kullanabilmenize rağmen, Doğrudan Mesaj hizmetini kullanma seçeneği bulamazsınız. Ve Instagram’ın DM hizmetini bilgisayarınızda nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, aslında oldukça kolaydır ve aşağıda izleyebileceğiniz adımlar şunlardır:

Windows bilgisayarda instagram DM Gönderme

 1. Windows uygulama mağazasından Instagram uygulamasını indirin.
 2. Programı bilgisayarınıza yükleyin ve çalıştırın.
 3. Birisine özel mesaj göndermek için Doğrudan Mesaj simgesini tıklayın.
 4. Mesajlarınızı kontrol etmek için ok simgesini tıklayın ve mesajları görüntülemek için konuşma bölümüne gidin.

Mac bilgisayarda instagram DM Gönderme

 1. BlueStacks PC için popüler bir Android uygulama emülatörüdür ( Macbook’u da destekler ) ve en iyi tarafı ise ücretsiz olmasıdır BlueStacks ile Android uygulamaları Bilgisayarınızda çalışabilir. BlueStacks’ı kullanmak için yazılımı Windows Bilgisayara veya Mac bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.
 2. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra ‘Finish’e tıklayın.
 3. Karşılama ekranına girer girmez Sağ Ok düğmesini tıklayın.
 4. Ardından, Google hesabı kimlik bilgilerinizi girmeniz istenir.
 5. Gerekli kurulumu tamamlayın ve ‘Ara’yı tıklayın.
 6. Arama çubuğuna Instagram yazın ve ygulama simgesine tıklayın. Bu sizi Instagram uygulamasını indireceğiniz Play Store’a adresine yönlendirecektir.
 7. Instagram uygulamasını yükleyin.
 8. Uygulamayı başlatın ve istendiğinde Instagram kimlik bilgilerinizi girin.
 9. Instagram daha sonra bilgisayarınızda açılacaktır. Artık Instagram’daki DM hizmetinin keyfini Bilgisayarınızda çıkarabileceksiniz. 
 10. Mesajlarınızı kontrol etmek için ok simgesini tıklayın ve mesajları görüntülemek için konuşma bölümüne gidin. Hepsi bu kadar
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x