Apple Watch için Dual SIM veya eSIM Nasıl Kurulur

Apple Watch için Dual SIM veya eSIM Nasıl Kurulur İkili SIM ve eSIM sayesinde artık iPhone operatörünüzden (veya başka birinden) ikinci bir hücresel planı etkinleştirebilirsiniz. Bunu yaparken, sesli arama yapmak ve SMS ve MMS göndermek / almak için cihazınızda ki iki numarayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

GPS + Hücreli bir Apple Watch Serisi 3 veya Apple Watch Serisi 4’e sahipseniz, bu servisi giyilebilir cihazınızda da kullanabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Uyumluluk ve ilk iPhone kurulumu

Bir eSIM’li çift SIM iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’de mevcuttur. Kilidi açılmış cihazlarda, her hesapla farklı taşıyıcılar kullanabilirsiniz. İPhone’unuzdan aylık ödeme yapıyorsanız, operatörünüz muhtemelen cihazınızı kilitlemiş durumdadır. Bu durumda, yalnızca aynı taşıyıcıdan gelen eSIM’leri kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, bazı taşıyıcılar (Verizon gibi) artık SIM’lerini kilitlememektedir, bu nedenle hala bir ödeme planı altında olan bir Verizon iPhone’daki başka bir operatörden bir eSIM’ye sahip olabilirsiniz. En iyi seçeneğiniz, cep telefonu operatörünüzü aramak ve eSIM desteği hakkında soru sormak.  Bir eSIM planını başka bir operatörden sipariş etmeden önce bunu yapın .

İPhone’unuzda ikinci bir hücresel plan oluşturduktan sonra, onu Apple Watch Series 3 veya Apple Watch Series 4’te GPS + Cellular ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dual SIM ve eSIM Arasındaki Fark

Müşteri açısından bakıldığında, çift SIM ve eSIM arasında pek bir fark yoktur. Her ikisi de iPhone XS, iPhone XS Max veya iPhone XR’inizde iki ayrı plan yapmanıza izin veriyor. Bunu yaparken, her ikisi de size iki ayrı numaradan arama yapma ve metin mesajı alma imkanı sunar.

Bir eSIM, fiziksel olanın aksine gömülü bir yazılım çözümüdür. Bu nedenle, iPhone’unuza aynı anda birden fazla eSIM eklemek mümkündür. Ancak, aynı anda sadece biri kullanılabilir. eSIM’ler Apple için yeni değil. 2018 modelleri ve GPS + Hücresel özellikli Apple Watch Serisi 3 ve Apple Watch Serisi 4 dahil olmak üzere birçok iPad Pro modelinde eSIM’leri bulacaksınız.

Çin ve bölgeleri dışındaki her yerde, ikinci bir hat oluşturmak için eSIM’leri kullanacaksınız. Bu konumlarda, çift SIM gereklidir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu iki fiziksel nano-SIM kart kullanılarak elde edilir.

Önemli Bir Not

Lütfen ikinci bir hücresel plan eklemenin ücretsiz olmadığını unutmayın. İkinci satırı satın almanız ve saklamak için tüm aylık masrafları ödemeniz gerekecektir. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu planları ay bazında satın alabilirsiniz.

Çift SIM veya eSIM kullanmanın bazı temel avantajları vardır. Özellikle, bu tür bir özellik, iş için bir numara, kişisel kullanım için bir numara isteyenler için idealdir. Seyahat ederken de faydalıdır ve yerel bir veri planına ihtiyacınız vardır. Bu özellik ayrıca, ayrı ses ve veri planları yapmak istemeniz durumunda da çalışır.

Güncel uyumluluk için Apple’ın destek sayfasını ziyaret edin.

Apple Watch Kurulumu

Apple Watch’ınıza ikinci bir hücresel plan oluşturmak için, ilk kurulumunuz sırasında birincisini oluşturmanız gerekecektir.

 1. İPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. İzleme sekmesine dokunun, ardından Hücresel öğesini seçin.
 3. Hücre Ayarla’ya dokunun.
 4. Taşıyıcınızın talimatlarını izleyin.

İPhone’unuzda ikinci bir mobil hesap oluşturduktan sonra, Apple Watch’unuzdaki her iki hizmeti de GPS + Hücresel ile kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. İPhone’unuzdan Apple Watch uygulamasına dokunun.
 2. Saatim sekmesinde Hücresel öğesine dokunun.
 3. Ardından, Hücresel Ayarla’yı veya Yeni Bir Plan Ekle’yi seçin.
 4. Başka bir plan eklemek için adımları izleyin.
 5. İşlemi tamamladığınızda, ikinci hücresel numarayı Apple Saatinizden kullanabilirsiniz.

Apple Watch’ta Hesap Değiştirme

Giyilebilir cihazınızdaki hesaplar arasında geçiş yapmak için:

Apple Watch’ta

 • Ayarlar> Hücresel öğesine gidin, ardından saatinizin hücresel olarak bağlandığında kullanmasını istediğiniz planı seçin.

İPhone’da

 • İPhone’unuzdaki İzle sekmesine ve Hücresel’ye dokunun. Kullanmak istediğiniz planı seçin.

Apple Watch’taki Aramalara veya Mesajlara Yanıt Verme

ESIM’i Apple Watch’ta kullanmak, Apple Watch GPS + Cellular’in iPhone’unuza bağlı olup olmamasına bağlı olarak biraz farklıdır.

Apple Watch ve iPhone Bağlandı

Cihazlar bağlandığında, her iki plandan doğrudan Apple Watch’ınızda arama ve mesaj alabilirsiniz. Bir arama veya mesaj bildirimi aldığınızda, hangi planın kullanıldığını belirten bir rozet görürsünüz. Bu durumda, Apple Watch’unuz aynı hücresel planı kullanarak otomatik olarak cevap verir.

Apple Watch ve iPhone Bağlanmadı

İPhone’unuzu evde bıraktığınızda, her iki plandan da gelen aramaları ve mesajları alıp almadığınız telefonun o andaki durumuna bağlı olacaktır.

İPhone’unuz açıksa, ancak Apple Watch’ınızdan uzaktaysa, her iki plandan da çağrılar ve mesajlar alabilirsiniz. Yanıtladığınızda, saatiniz arama veya mesajın alındığı planı otomatik olarak kullanır.

Telefonunuz kapalıyken, yalnızca etkin olan plandan yalnızca Apple Watch’unuzdaki aramaları ve mesajları alırsınız. Bununla birlikte, saatinizdeki Hücresel altındaki Ayarlar uygulamasına girerek hangi planın etkin olduğunu değiştirebilirsiniz.

Genel Olarak

İPhone ve Apple Watch’ınızda eSIM veya dual SIM kullanmak Apple’dan yeni bir ürün. Bu nedenle, dünyadaki pek çok taşıyıcı tarafından henüz desteklenmemektedir. Cihazlarınızda ikinci bir hücresel planı etkinleştirmekle ilgileniyorsanız, en iyi seçeneğiniz, operatörünüzle iletişim kurmak ve hangi güncel adımların gerekli olduğunu görmek.

Bu adımlar taşıyıcıya göre değişme eğilimindedir ve özellik daha fazla kişi tarafından benimsendikçe aylık olarak değişiyor gibi görünmektedir. Umarım, gelecekte, süreç çok daha düzgün hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Apple Watch için Dual SIM veya eSIM Nasıl Kurulur için yorumda bulun

  Apple Watch için Dual SIM veya eSIM Nasıl Kurulur için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple Watch için Dual SIM veya eSIM Nasıl Kurulur için ilk yorumu yapabilirsin.