Apple podcast için yeni özellikler üzerinde çalışıyor

Eddy Cue’nun Code Media konferansındaki röportajında ​​VR donanımı ve Apple’ın kablolu şirketlerle müzakere etme girişimleri gibi yeni Apple ürünleri ile ilgili her zamanki gibi kaçmalar vardı ancak Apple’ın podcast alanındaki ilgisini şaşırtıcı derecede köreltti.

Cue, şirketin “podcast’ler için yeni özellikler üzerinde çalışıyor” dedi. Geçen yıl ilkbaharda, Apple’ın seçilen podcast oyuncularından iOS / iTunes ekosistemindeki podcast’leri iyileştirmenin yolları hakkında geri bildirim talep ettiği bildirildi.


Ev sahibi Peter Kafka, Apple’ın podcast’lerin gelişmesine yardımcı olmak için Cue’ye Apple’ın neler yapabileceğini sordu. Apple’ın kanalları ile sınırlı olsa bile Apple’ın müşterilerle ilgili bilgileri yayıncılar ile paylaşması için endüstrisinin örneğini verdi. Apple podcast için yeni özellikler üzerinde çalışıyor

Şu an Apple, iTunes dizinini barındırmaktan ve yönetmekten başka podcast alanına müdahale etmek için çok az şey yapıyor. İçeriğin teslim edilmesi ve teslim edilmesi, Apple’ın menfaatinin dışında olur. Bazıları Apple’a daha etkin bir rol üstlenmesini, belki de iTunes’a ücretli bir abonelik özelliği ekleyerek dinleyicilerin en sevdikleri şovları doğrudan destekleyebilmelerini istediler. Apple podcast için yeni özellikler üzerinde çalışıyor

Cue, podcast alanında bir yeniden canlanmanın olduğunu ve müşterilerin “istediğiniz zaman bir şeyler dinlemesini” çok sevdiğini belirtti. Ayrıca, Apple’ın podcast alanında daha fazla şey yapacağını ve izleyiciye ayarlanmaya devam etmesini söyleyerek çok doğrudan söz verdi. Yeni özellikler için. Apple podcast için yeni özellikler üzerinde çalışıyor

Cue, Apple’ın “kesinlikle” podcasting ile daha fazla şey yapabileceğini ve yapması gerektiğini söyledi ancak Apple’ın hangi yönden katkıda bulunacağını söylemedi.

ilginizi çekebilir  Apple, iPhone ve iPad için iOS 10,3 beta 3 uygulamasını yayınladı

Mac’te, Apple Podcasts iTunes’a bütünleşmiş ve değişmeden kaldı. IOS’da, Podcast’ler varsayılan olarak önceden kurulmuş bir birinci taraf uygulamasıdır ancak bir süre önemli güncellemeler almadı ve modern iOS 10 Apple Müzik tasarımını kullanmıyor.

En podcasting hakkında Cue konuşmasını izliye bilirsini  bu video yaklaşık 42 dakika:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple podcast için yeni özellikler üzerinde çalışıyor için yorumda bulun

    Apple podcast için yeni özellikler üzerinde çalışıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple podcast için yeni özellikler üzerinde çalışıyor için ilk yorumu yapabilirsin.