App Store Uygulamaları İndiremiyorum

3 dk okuma süresi

App Store Uygulamaları İndiremiyorum App Store’da bir milyondan fazla uygulama var ve mümkün olduğunca çok sayıda uygulama denemeye istekliyiz ve zaten yüklü olan uygulamaları güncellemek istiyoruz – Peki iPhone telefonumuz uygulama indirmese veya güncellenmezse? Oldukça az sayıda kullanıcı, yalnızca zaten sahip oldukları uygulamaları güncelleyemediklerini değil, yenilerini de indiremediklerini söyleyerek şikayet ediyorlar. Bu sizi de rahatsız ediyorsa ve App Store servisi şu anda kapalı değilse, sorunu kolayca çözmek için aşağıdaki çözümleri izleyin.

App Store’da İnternet erişiminizin olduğundan emin olun

Sorun gidermeden önce, App store’un uygulamaları indirmesi için hücresel verilerinizin veya Wi-Fi erişiminizin olup olmadığını kontrol etmek ve emin olmak isteyebilirsiniz.

Uygulamaları indirmek için hücresel veri mi yoksa WiFi mi kullandığınıza bağlı olarak, iPhonr’ınızın (App Store dahil) uygun İnternet erişimine sahip olduğundan emin olmalısınız.

Hücresel veri kullanıyorum

Hücresel veri kullanıyorsanız, App Store’un hücresel verilere erişimine izin verdiğinizden emin olun. Böyle yaparak:

  1. İPhone’unuzda, Ayarlar > Hücresel öğesine dokunun. Hücresel Verinin açık olduğundan emin olun.
  2. Uygulamaları tekrar App Store’dan indirmeyi deneyin ve bu sefer çalışıp çalışmadığını bakın. Lütfen indireceğiniz uygulama 150 MB’den (veya iOS için iOS 11’den daha düşük 100MB) daha büyükse, bir WiFi ağına geçmek zorunda kalacağınızı unutmayın.

WiFi kullanıyorum

Wi-Fi ağı kullanıyorsanız ve App Store herhangi bir uygulama indirmiyorsa, İnternet bağlantınızda bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

kontrol etmek için, diğer uygulamalara atlayın ve İnternet’in iyi çalışıp çalışmadığını görün. Sorunu çözülüp çözmediğini görmek için ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. 

  1. İPhone / iPad’inizde, Ayarlar > Genel > Sıfırla >  Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesine dokunun.
  2. İnternet’in cihazınızda düzgün çalıştığından emin olun ve APP Store’un uygulamaları indiremediğinden sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, aşağıdaki çözümleri deneyin

Kısıtlamaları Kontrol Edin

İTunes Store, Uygulama Yükleme, Uygulama Silme, Uygulama İçi Satın Alma İşlemleri vb. İle ilgili kısıtlamalar koyduysanız, Uygulama Mağazasından herhangi bir içerik indiremezsiniz.

Erişime izin verdiğinizden emin olmak için

  1. Cihazınızda, Ayarlar > Genel öğesine dokunun.
  2. Kısıtlamalar seçeneğine ilerleyin ve Açık veya Kapalı olup olmadığını kontrol edin
  3. App Store’u kontrol edin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Eğer öyleyse, o zaman harika! Ancak sorun devam ederse, endişelenmeyin, işte size denemeniz için 2 yöntem daha var.

Uygulama önbelleğini temizleyin ve iPhone’u yeniden başlatın

  1. İPhone’unuzda App Store > Güncelle’ye dokunun. Ardından sayfayı yenilemek için içeriğin üst kısmından çekin (aka, yenilemek için çekin).
  2. App Store’u bir kez daha kontrol edin ve uygulamaları düzgün indirip indirmediğini kontrol edin. Değilse, iPhone’unuzu yeniden başlatmalısınız.
  3. İPhone’unuz yeniden başlatıldığında, App Store’un beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hala herhangi bir uygulama indirmiyorsa, aşağıdaki adımları izleyin

iPhone alanını boşaltın

Uygulama Mağazasında uygulama indirilmemesi, cihazınızın depolama alanı azalıyorsa da olabilir. Bu yüzden, durumun böyle olup olmadığını görmek için iPhone / iPad depolama alanınızı kontrol etmelisiniz. Bundan sonra iPhone’unuzdaki yeni uygulamalar için yeterli alana sahip olmanız ve umarım sorunun çözülmüş olması gerekir.

Hepsi başarısız olursa, daha fazla destek için Apple desteğine başvurmanız gerekebilir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x