Fotoğrafları Kameradan / SD Kartta iPhone’a Nasıl Aktarılır

Fotoğrafları Kameradan / SD Kartta iPhone’a Nasıl Aktarılır Fotoğrafları dijital kameradan iPhone’a aktarmak ister misiniz? Uygun bir adaptör ve süper basit iOS Photos içe aktarma prosedürü ile dijital kamera veya SD karttan bir iPhone’a kolayca fotoğraf ve video aktarabilirsiniz. Bu makalemizde, görüntüleri ve medyayı bir SD karttan veya kameradan bir iOS cihazına kopyalama adımlarını açıklayacağız.


Fotoğrafları bir dijital kamera veya SD karttan iPhone’a başarıyla aktarabilmek ve içe aktarabilmek için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

Bu önkoşulları sağladığınızı varsayarsak, görüntüleri dijital kameradan veya SD karttan iPhone’a kopyalayabilirsiniz. Merak ediyorsanız, evet, tüm bunlar iPhone’daki iPod touch ve iPad’deki ile aynı, iOS cihazı Lightning portuna sahip olduğu sürece yapabilirsiniz.

Fotoğrafları Kameradan / SD Kartta iPhone’a Nasıl Aktarılır

Fotoğrafları SD karttan / kameradan iPhone’a aktarmaya ve kopyalamaya hazır mısınız? 

  1. Apple Lightning’i SD Kart Kamera Okuyucu adaptörünü telefonun altındaki iPhone yıldırım bağlantı noktasına takın
  2. SD Kartı Apple Lightning’e SD Kart Kamera Okuyucusuna takın
  3. Bir dakika bekleyin; Fotoğraflar uygulaması otomatik olarak iPhone’da başlayacak *
  4. Fotoğraflar uygulamasının içe aktarma ekranının köşesindeki “Tümünü İçe Aktar” düğmesine dokunun **
  5. “Import Complete” ekranı göründüğünde, SD karttaki / kameradaki fotoğrafları “tut” seçeneğini seçin, aksi takdirde ekli SD karttan kalıcı olarak kaldırmak istiyorsanız Sil’i seçin.

SD karttan kopyalanan ve alınan tüm fotoğraflar artık iPhone’daki Fotoğraflar uygulamasında görünecek. Bunları genel Fotoğraf Rulosu bölümünde veya Fotoğraflar bölümünde bulabilirsiniz, ancak varsayılan Fotoğraf sıralama görünümünün tarihe göre olduğunu unutmayın; bu nedenle görüntüler farklı tarihlerden geliyorsa, Fotoğraflar uygulaması ekranının en altında görünmeyebilirler.

Ayrıca, Fotoğraflar uygulaması “Albümler” görünümüne gidip ardından “İçe Aktarmalar” albümünü seçerek içe aktarılan fotoğraflara göz atmayı da seçebilirsiniz.

Imports Photos albümü iPhone'a aktarılan görüntüler içeriyor

* Bazen, SD kart veya dijital kamera iPhone’a bağlıyken Fotoğraflar uygulaması otomatik olarak açılmaz, bu durumda Fotoğraflar uygulamasını manuel olarak açın ve “İçe Aktar” sekmesini seçin.

** İsteğe bağlı olarak, İçe Aktar ekranına tek tek dokunarak içe aktarmak üzere belirli fotoğrafları manuel olarak seçebilirsiniz, böylece üzerlerinde yeşil bir onay işareti görünür, ancak çoğu kullanıcı için SD karttan tüm fotoğrafları almak isterler.

SD kart yerine farklı türde bir hafıza kartı kullanan bir dijital kameranız varsa, adaptör kullanmak veya bunun yerine iPhone için USB adaptörünü kullanmak istersiniz. Neyse ki çoğu dijital kamera SD kartın etrafında standartlaştı ve bu yüzden bir kameradan veya SD karttan iPhone’una resim almak isteyen çoğu kullanıcı için geçerli olacak.

Bu adım açık bir şekilde iPhone’a odaklanmış, ancak her şey temelde bir Lightning portuna sahip olduklarını varsayarak iPod touch ve iPad’de aynı. Mac bilgisayar kullanıyorsanız , iPhone, kamera veya hafıza kartından görüntüleri Mac’teki Photos uygulamasına da aktarabilirsiniz .

Bir kameradan veya SD karttan iPhone’a resim içe aktarma ve kopyalama yöntemleri hakkında başka yararlı ipuçları, püf noktaları veya yöntemleri biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fotoğraflar SD Karta Nasıl Aktarılır? Fotoğrafları Kameradan / SD Kartta iPhone’a Nasıl Aktarılır için yorumda bulun

    Fotoğrafları Kameradan / SD Kartta iPhone’a Nasıl Aktarılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fotoğrafları Kameradan / SD Kartta iPhone’a Nasıl Aktarılır için ilk yorumu yapabilirsin.