Windows İçin En İyi 10 Ekran Kayıt Yazılımı

Windows İçin En İyi 10 Ekran Kayıt Yazılımı Ekran kayıt yazılımı, bilgisayarınızdaki etkinlikleri kaydeden bir yazılımdır. Ekranınızda çalışan uygulamalar, klavye girişleri, sistem sesi, mikrofon ve web kamerası, fare hareketlerini kaydedebilir. Bu yazılım oyuncular, eğitmenler, vb. İçin çok yararlıdır. Oyuncular oyunlarını kaydedebilir, düzenleyebilir ve YouTube, Twitch, vb. Üzerine yükleyebilir. Eğitmenler derslerini kaydedebilir, düzenleyebilir ve öğrencilerin öğrenmesi için yükleyebilir. Sizin için çok faydalı olabilecek birçok ekran kayıt yazılımı var. İşte mevcut en iyi on ekran kaydedici

1. Movavi screen recorder


Movavi ekran kaydedici, Movavi Software Limited tarafından geliştirilmiş, kullanımı kolay bir ekran kaydedicidir. Web seminerlerinizi, çevrimiçi akışlarınızı, derslerinizi, eğitimlerinizi, canlı etkinliklerinizi vb. Kolayca yakalayabilirsiniz. Movavi ekran kaydedici sistem sesini, mikrofonu ve web kamerasını kaydedebilir. Ekrandaki web kamerası beslemesinin konumunu ve çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz. Fare tıklamaları ve klavye girişleri de kaydedilebilir. Fare imleci farklı renklerde vurgulanabilir. Kaydedilen video ayrıca dahili ekran kaydedicide de düzenlenebilir. Tüm basit özellikleri ile web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. Ücretli sürüm, bazı ekstra özelliklerle birlikte 27$’dir.

2. Open Broadcasting Software (OBS)


OBS, içeriğinizi YouTube, Twitch, Facebook vb. Gibi çeşitli çevrimiçi platformlarda yayınlamanıza olanak tanıyan bir akış yazılımıdır. OBS açık kaynaklı bir yazılımdır ve kullanımı tamamen ücretsizdir. Ekranı, sistem sesini, web kamerasını ve mikrofonu kaydedebilirsiniz. Fare imlecini farklı renklerle vurgulayarak fare ve klavye girişlerini de kaydedebilirsiniz. OBS, resim, fx vb. Ekleyebileceğiniz gibi daha birçok özelliğe sahiptir. OBS, Linux, Windows OS ve macOS için mevcuttur. Renk derecelendirme ve diğer birçok özellikle ekran kaydınızın daha profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.

3. NCH Debut Video Capture


NCH ​​Debut video yakalama, NCH Software tarafından sağlanan bir ekran kayıt cihazı uygulamasıdır. Ekranınızı, web kameranızı, mikrofonunuzu veya herhangi bir harici cihazı, sistem sesini vb. Kaydedebilirsiniz. Videoları AVI, WMV, FLV, MPG gibi farklı formatlarda kaydedebilir, kayıt alanını ayarlayabilir, fare ve klavye vuruşlarını kaydedebilirsiniz. Tıklayın ve fare imlecini farklı renklerle vurgulayın. Videoya zaman damgaları ve metin de eklenebilir. Sınırlı özellik ve süre ile web sitesinden indirilebilir. Ücretli sürüm 85$’dir.

4. Camtasia


TechSmith tarafından geliştirilmiş, profesyonel benzeri videolar yapma özelliğine sahip, kullanımı kolay bir ekran kayıt yazılımıdır. Camtasia’nın öğrenmesi de kolaydır ve öğrenmesi fazla zaman almaz. Biraz öğrenip pratik yaparak videolar oluşturmaya ve efektler eklemeye başlayabilirsiniz. Ekran kaydı, şablonlar, temalar, kısayollar, sık kullanılanlar ve hazır ayarlar, basitleştirilmiş düzenleme, önceden oluşturulmuş varlık, PowerPoint entegrasyonu, medya içe aktarma, ek açıklamalar, imleç FX ve daha pek çok özellik sunar. Ücretsiz deneme edinebilirsiniz. Lisansı daha fazla kullanım için satın almanız gerekir, bu da bir kez 300$’a mal olur.

5. Flashback Express


Flashback Express, Windows işletim sistemi için bir ekran kayıt yazılımıdır. Flashback express’i web sitesinden ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Ücretsiz sürüm, ekran ve ses kaydı, web kamerası çekimi, mikrofon kaydı ve zaman sınırı olmaması gibi özellikler sunar. Bu sürüm işinizin çoğunu yapabilir, ancak metinler, resimler, sesler eklemek, görsel efektler eklemek, videonuzu düzenlemek istiyorsanız, profesyonel sürümü satın almanız gerekir. Pro sürümün maliyeti bir PC için 47$ ve iki PC için. 70$’dir.

6. Bandicam


Bandicam ayrıca pencereler için bir ekran kayıt yazılımıdır. Ücretsiz sürümle ekran, sistem sesi, web kamerası kaydedebilirsiniz. Bandicam’ın kullanımı ücretsizdir ve doğrudan web sitesinden indirilebilir. Bandicam ile 480FPS’ye kadar 4K UHD oyunları kaydedebilirsiniz. Ayrıca kayıtlarınız için bir program ekleyebilir, fare tıklamaları ekleyebilir, mikrofon kaydedebilir, yeşil ekran efektleri için renk tuşları ve gerçek zamanlı olarak çizim yapabilirsiniz. Kullanımı ücretsiz ancak sınırlı özelliklere sahip olsa da daha fazla özellik için lisansı satın almanız gerekir. Bir PC için 40$ ve 2 PC için 55$.

7. Screencast-o-Matic


Web seminerinizi, video görüşmenizi, dersinizi, öğreticinizi, oynayışınızı ve daha pek çoğunu, kullanımı ücretsiz ekran kayıt yazılımıyla kaydedin. Screencast-o-Matic, kullanımı kolay bir UI ile ekran kayıt yazılımını kullanmakta serbesttir. Ekran kaydı, sistem ses kaydı, mikrofon kaydı ve video paylaşımı gibi özellikler sağlar. Video düzenleyici için videoyu düzenleyebilirsiniz (ayrıca satın alınır). Screencast-o-Matic’i indirmek için, web sitesine kaydolmanız gerekir ve ardından yazılımı indirebilirsiniz.

8. Xsplit


Xsplit, ekran kaydedici olarak da kullanılabilen en iyi video akış yazılımıdır. Ekran kaydı, sistem ses kaydı, web kamerası kaydı, fare ve klavye kaydı gibi tüm özellikleri sağlar. Ayrıca kaydınıza gerçek zamanlı olarak efektler de ekleyebilirsiniz. Daha heyecan verici görünmesi için kaydın rengini ayarlayın. Yazılımın kullanımı çok sağlam ve kolaydır. Sadece birkaç adımda videonuzu eksiksiz ve kullanıma hazır hale getireceksiniz. Xsplit’in resmî web sitesinden indirebilirsiniz. Kullanmak için lisansı satın almanız gerekir. Ömür boyu lisans 200$ mal olur.

9. ShareX


Güçlü, kullanımı kolay ve işi kusursuz bir şekilde yapabilecek özelliklere sahip açık kaynaklı bir ekran kayıt yazılımıdır. Tam ekran kayıt, aktif pencere, aktif monitör, pencere menüsü, metin yakalama, kaydırma yakalama, özel bölge kaydı, otomatik yakalama vb. Gibi özellikler sağlar. Video kaydettikten sonra, görüntü efektleri ve filigran ekleme, yazdırma gibi görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Görüntüler, görüntüyü dosya taramak QR kodu vb. olarak kaydedin. Bu açık kaynaklı ekran kaydedicide web sitesinde kontrol edebileceğiniz birçok özellik vardır.

10. Free Cam


Free cam, pencereler için kullanımı kolay bir ekran kayıt yazılımıdır. Ayarlanabilir bir ekran kayıt alanı, mikrofon kaydı ve sistem ses kaydı gibi özellikler sağlar. Ayrıca tıklama sesiyle birlikte fare hareketlerini de kaydedebilirsiniz. Videonuzda istenmeyen ses olmaması için kaydedilen sesi de düzenleyebilirsiniz. Sesinize efektler ekleyin ve arka plan seslerini kaldırın. Videonuzu doğrudan yazılımın kendisinden paylaşabilirsiniz. Daha fazla özellik için premium sürümü satın almanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ekran kaydedici Windows İçin En İyi 10 Ekran Kayıt Yazılımı için yorumda bulun

    Windows İçin En İyi 10 Ekran Kayıt Yazılımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows İçin En İyi 10 Ekran Kayıt Yazılımı için ilk yorumu yapabilirsin.