Kategoriler Windows

Windows Geri dönüşüm kutusu Bozuk hatası

Windows Geri dönüşüm kutusu Bozuk hatası Geri Dönüşüm Kutusunun silinen dosyaları göstermemesi gibi sorunları gidermek için Geri Dönüşüm Kutusu saklama klasörünü sıfırlamanız gereken durumlar vardır. Bazı durumlarda, Geri Dönüşüm Kutusu ‘nu tamamen boşaltamayabilirsiniz. Her sürücünün $ Recycle.bin adında gizli ve korumalı bir klasörü vardır, burada Geri Dönüşüm Kutusu sizin ve bilgisayardaki diğer kullanıcıların sildiği dosyaları depolar. Windows, sıfırladıktan sonra otomatik olarak yeni bir $ Recycle.bin klasörü oluşturur.

Komut İstemini kullanarak Geri Dönüşüm Kutusu deposu klasörünün dizinine geçerseniz, bazı şifreli dosya adları görürsünüz. Bir dosyayı sildiğinizde, Geri Dönüşüm Kutusu silinen öğeye belirsiz bir dosya adı atar ve onu depolar. Dosya adı eşlemelerini yalnızca Windows bilir.

Komut İstemini kullanarak Geri Dönüşüm Kutusu deposu klasörünün dizinine geçerseniz, bazı şifreli dosya adları görürsünüz. Bir dosyayı sildiğinizde, Geri Dönüşüm Kutusu silinen öğeye belirsiz bir dosya adı atar ve onu depolar. Dosya adı eşlemelerini yalnızca Windows bilir.

Mağaza klasörünün bozulması nedeniyle, ara sıra bazı garip şeyler olabilir. Mağazayı sıfırlamak çoğu durumda Geri Dönüşüm Kutusu ’nu bozar.

Windows’ta bozuk bir Geri Dönüşüm Kutusunu düzeltme

ÖNEMLİ: Aşağıdaki prosedür, halihazırda Geri Dönüşüm Kutusunda bulunan (sistemdeki tüm kullanıcı hesaplarından) tüm dosya ve klasörleri kalıcı olarak siler ve kurtarılamaz.

1. Yükseltilmiş bir Komut İstemi penceresi (Win+ XTuşuna basın veya Başlat düğmesine sağ tıklayın. Komut İstemi ’ne (Yönetici) tıklayın) açın.

2. Aşağıdaki komutu yazın ve tuşuna basın ENTER

rd / s / q C: \ $ Recycle.bin

Bu $Recycle.bin, C: \ sürücüsündeki klasörü temizler. Bunu sisteminizdeki her bir sabit disk bölümü için yapmanız gerekir.

3. Komut İstemi penceresini kapatmak için EXIT yazıp enter tuşuna basabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntem Geri Dönüşüm Kutusu deposu klasörünün bozulmasını düzeltirken, Geri Dönüşüm Kutusu ile herhangi bir kozmetik sorunu (örneğin, yanlış simge gösteren Geri Dönüşüm Kutusu) düzeltmeye yardımcı olmaz.

BESIR KURT

Yorum Yap

yakın zamanda Gönderilenler

Windows 10’da bir VHD dosyası nasıl açılır, çıkarılır veya kalıcı olarak eklenir

Windows 10'da bir VHD dosyası nasıl açılır, çıkarılır veya kalıcı olarak eklenir Windows 10, disklerinizi…

25 dakika önce

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü Bu makalede, Outlook 2019, 2016, 2013, 2010 veya…

39 dakika önce

Windows 10’da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır Bilgisayarınızın güvenliği için, aktif olarak kullanmıyorken…

1 saat önce

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir Yakın zamanda macOS Big Sur'a güncelledikten sonra Mac'inizde…

1 saat önce

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma Windows PC'nizde iPhone'da dinlemek istediğiniz müzik var mı? Herkes bir Apple Music…

1 gün önce

Windows 10’u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Windows 10'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmasından sonra sıfırlamak istiyorsanız veya satmak için temizlemek…

3 gün önce