Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir

2 dk okuma süresi

Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir Muhtemelen, akıllı telefonunuzdaki internet hızının doğru bir analizini istiyorsunuz, ancak bunu ölçemiyorsunuz. Üzülmeyin! Bu makalede, veri hızınızın bir örneğini saniyeler içinde almanıza olanak tanıyan farklı yollarla sizi keşfedeceğiz. Bu ayrıca size veri planlarınızda sunulan hız seviyeleri hakkında bir fikir verecektir.

Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir

Bu araçlar özellikle mobil cihazlarda internet hızını kontrol etmek ve arka planda herhangi bir araç çalıştırmamak içindir. İşte tam olarak yapmak istedikleri şeyi yapan sizin için en iyi üç seçim.  Öyleyse başlayalım!

İnternet hızını şu yolla kontrol edin

Speedtest by Ookla

Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir

Speedtest, mobil cihazlarda internet hızını kontrol etmenin en uygun yoludur. Size bir dizi test seçeneği sunmak için dünya çapında 11.000’den fazla barındırılan sunucudan oluşan bir ağ sunar. İnternet bağlantınızın maksimum potansiyelini ölçmek için hızlı bir ping sonucuna sahip yakındaki bir sunucuyu seçerek otomatik olarak çalışır.  

Fast.com

Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir

Netflix tarafından sunulan hızlı, hareket halindeyken hücresel verilerinizi ölçmenize yardımcı olan harika bir araçtır. Kullanımı çok basittir – web sitesine gidin ve İnternet bağlantınızın hızını otomatik olarak ölçecektir. Web sitesi ayrıca, farklı ISS’lerin performansını analiz eden bir ISP Hız İndeksi bulundurur.

Google’dan Speedtest

Mobil Cihazda İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir

Bu, Google tarafından, Measurement Lab ile işbirliği içinde, tipik faaliyetlerinize göre İnternet hızlarınızı gösterir. İnternet hızınızı analiz etmek için, daha sonra M-Lab tarafından işlenen IP adresinizi kullanır. Tüm bağlantı süreci yalnızca yaklaşık 30 saniye sürer ve ayrıca indirme ve yükleme hızları hakkında bilgi sağlar. 

Aklınsa takılanlar.

Speedtest bir internet servis sağlayıcısına mı ait? 

Hayır, Ziff Davis’in faal bir yan kuruluşuna aittir. 

Google Speedtest güvenilir mi?

Google tarafından olduğu için kullanımı oldukça güvenilirdir. 

En güvenilir İnternet hız testi nedir?

Size en doğru İnternet hızı performanslarını sağlayan İnternet hız testi ölçümlerinin üçü de son derece güvenilirdir. 

Bu, en güvenilir üç İnternet hız testini kullanarak mobil cihazlarda internet hızının nasıl kontrol edileceğine dair kılavuzumuzdu. Ortalama hız değerlerini kolaylıkla ölçmenize kesinlikle yardımcı olacaklar. Böylece, internet hızınız belirli bir seviyenin altına düştüğünde, cihazınızda hızlı bir hız kontrolü gerçekleştirmek için doğrudan bu araçlara ulaşabilirsiniz. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x