Windows 11 ISO Nasıl İndirilir

3 dk okuma süresi

Windows 11 ISO Nasıl İndirilir Bilgisayarınıza temiz bir Windows 11 yüklemesi yapmak istiyor musunuz? Windows 11 ISO’yu nereden indireceğinizden emin değil misiniz? Bu kılavuz size Windows 11 ISO’yu Microsoft’tan indirmenin iki kolay yolunu gösterecektir.

Windows 11 ISO’yu indirmek için bir ürün anahtarına ihtiyacım var mı?

Windows 11 ISO’yu indirmek için bir ürün anahtarına ihtiyacınız yoktur. Ancak, daha önce Windows 11’in etkinleştirildiği bir bilgisayarınız yoksa, Windows 11’i etkinleştirmek için orijinal bir ürün anahtarına ihtiyacınız olacaktır.

Windows 11 ISO’yu doğrudan Microsoft’tan indirin

Windows 10 kullanıcıları, Windows 10 ISO’yu indirmek için Medya Oluşturma Aracını kullanmak zorunda kaldı. Neyse ki, Windows 11 ISO’yu indirmek için Medya Oluşturma Aracına ihtiyacınız yok. Bunun yerine, doğrudan Microsoft web sitesinden indirebilirsiniz.

1. Microsoft’un bu sayfasını ziyaret edinWindows 11 Disk Görüntüsü (ISO) bölümünü görmek için sayfayı aşağı kaydırın.

2. Açılır menüden Windows 11’i seçin ve ardından İndir düğmesine tıklayın

NOT: ISO, Home ve Pro dahil olmak üzere tüm Windows 11 sürümlerini içerir.

3: İndir düğmesine tıkladıktan sonra Ürün dilini seçin bölümünü göreceksiniz. Burada istediğiniz dili seçin. Açılır menüden bir dil seçtikten sonra, İndir düğmesini görmek için Onayla düğmesine tıklayın.

4. Son olarak, Windows 11 ISO’yu indirmeye başlamak için 64-bit İndir düğmesini tıklayın. ISO boyutu yaklaşık 5.1 GB’dir. Bağlantının yalnızca 24 saat geçerli olduğunu unutmayın. Bu yüzden indirmeyi önümüzdeki 24 saat içinde bitirmeniz gerekiyor.

Windows 11’in yalnızca 64 bit biçiminde sağlandığı için Windows 11 32 bit ISO’nun sunulmadığını unutmayın.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, önyükleyebilir USB’yi hazırlamak için Rufus gibi araçları kullanabilirsiniz.

Windows 11 ISO’yu indirmek için Medya Oluşturma Aracını kullanın

1. Microsoft’un bu sayfasına gidin. Windows 11 Kurulum Ortamı Oluştur bölümünü görmek için aşağı kaydırın. Medya Oluşturma Aracını indirmek için İndir düğmesine tıklayın.

2. Medya Oluşturma Aracını başlatın. Kullanıcı Hesabı Denetimi istemini gördüğünüzde Evet düğmesine tıklayın.

3. Lisans sözleşmesi ekranını alacaksınız. Devam etmek için Kabul Et düğmesine tıklayın.

4. Aşağıdaki ekranı aldığınızda, seçilen varsayılan dilden memnunsanız İleri düğmesine tıklayabilirsiniz. Değilse, Bu bilgisayar için önerileni kullan seçeneğinin işaretini kaldırın ve ardından Windows 11 ISO’yu indirmek istediğiniz dili seçin. Sonra ileri düğmesine tıklayın

5. Ardından, “Kullanılacak medyayı seçin ” ekranını göreceksiniz. Burada, ISO dosyasını indirmek için buradayken ISO radyo düğmesini seçin.

Windows 11’in önyüklenebilir USB’sini Media Creation Tool kullanarak hazırlamak istiyorsanız, bunun yerine USB flash sürücü seçeneğini seçin.

Bu makalede Windows 11 ISO’yu indirmek için olduğundan, ISO seçiyoruz. Ardından İleri düğmesine tıklayın.

6. İleri düğmesine tıkladıktan sonra, ISO dosyasını kaydetmek için bir konum seçmeniz gereken bir Yol Seç iletişim kutusu görünecektir. ISO dosyasının ~5,2 GB olacağını unutmayın. Bu nedenle, yeterli boş disk alanınız olduğundan emin olun. Bir konum seçtikten sonra Kaydet düğmesine tıklayın.

7. Medya Oluşturma Aracı şimdi dosyaları indirmeye başlayacaktır. Gördüğünüz gibi, ilerleme gösteriyor.

8. İndirme işlemi tamamlandığında, ISO dosyasını bir DVD’ye yazdır ekranını göreceksiniz. Burada, Medya Oluşturma Aracından çıkmak için Bitir düğmesine tıklayın.

Artık önyüklenebilir medyayı hazırlamak için Rufus veya başka bir yazılımı kullanabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x