Wi-Fi Şifre Paylaşımı Çalışmıyor

3 dk okuma süresi

Wi-Fi Şifre Paylaşımı Çalışmıyor Birkaç kullanıcı, kablosuz Wi-Fi şifre paylaşma özelliğinin beklendiği gibi çalışmadığını söyledi. Bu makalemizde Wi-Fi Şifre Paylaşımı Çalışmıyor sorununa yapılacak çözümleri paylaşacağız

 • Bir şifre paylaşmaya çalışıldığında, “Şifre Paylaşılmadı” diyen bir hata mesajı çıkıyor. Wi-Fi şifrenizi paylaşırken bir sorun oluştu.”
 • Parolayı Paylaş açılır penceresi (kurma animasyonu) görünmüyor.
 • Parolayı Paylaş düğmesine dokunmak çalışmıyor.

Wi-Fi parolanızı Mac, iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı kullanarak yakındaki başka bir iPhone, iPad veya macOS Sierra veya sonraki bir sürümüne sahip herhangi bir Mac bilgisayarla paylaşmanız mümkündür. Ancak bu özellik her zaman istediğiniz gibi çalışmayabilir. Bu makalede, bir Wi-Fi parolasını paylaşamıyor veya alamıyorsanız düzeltmek için neler yapabileceğiniz açıklanmaktadır.

Apple, Wi-Fi şifrelerini iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler arasında paylaşmayı çok kolaylaştırır. Her şeyi doğru bir şekilde ayarlamış olduğunuz sürece Wi-Fi şifrenizi arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle kablosuz olarak paylaşabilirsiniz. Bu, başkalarının parolayı gerçekten manuel olarak girmeden ağınıza bağlanmasına izin verecektir. Bu şekilde, gerçek şifreyi ifşa etmek zorunda kalmazsınız.

Önce bunları kontrol edin

 1. Her aygıtın en son iOS, iPadOS veya macOS sürümüne sahip olduğundan emin olun. Kolayca mevcut bir güncelleme varsa güncellemeleri kontrol edebilir ve cihazınızı güncelleyebilirsiniz:
  • iOS veya iPadOS: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme.
  • macOS: Sistem Tercihleri ​​> Yazılım Güncelleme.
 2. Her cihazda Wi-Fi ve Bluetooth’un etkinleştirildiğinden emin olun:
  • iPhone veya ipad: Ayarlar > Wi-Fi veya Bluetooth
  • Mac: Wi-Fi simgesini tıklayın ve “Wi-Fi’yi aç”ı seçin. kapalıysa. Bu simgeyi görmüyorsanız, Sistem Tercihleri ​​> Ağ’a gidin ve “Menü çubuğunda Wi-Fi durumunu göster”i seçin. Ayrıca, kapalıysa Bluetooth’u açmak için Bluetooth durum simgesine tıklayın. Simgeyi görmüyorsanız Apple menüsü > Sistem Tercihleri ​​> Bluetooth’a gidin ve “Bluetooth’u menü çubuğunda göster”i seçin. Kutu.
 3. Her iki cihazda da Kişisel Erişim Noktası açıksa kapatın (Ayarlar > Kişisel Erişim Noktası).
 4. Apple cihazlarının birbirine yakın olduğundan emin olun. Değilse, cihazları yaklaştırın.
 5. Her iki cihazın da kilidinin açık olduğundan emin olun.
 6. Paylaşım cihazının Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.
 7. Apple aygıtınızda Apple Kimliğinizle oturum açtığınızdan emin olun.
 8. Alıcının Apple Kimliğinin Kişilerinize kaydedildiğinden emin olun. Ayrıca, Apple Kimliğinizin alıcı kişinin Rehberinde kayıtlı olduğundan emin olun.
 9. Alıcının cihazında Wi-Fi ağını seçtiğinizden emin olun.

Hala çalışmıyorsa

Wi-Fi şifrenizi hala paylaşamıyorsanız veya arkadaşınızın Wi-Fi şifresini alamıyorsanız, şunları deneyin:

 • iPhone veya iPad’inizde Uçak Modu’nu açın ve 30 saniye bekleyin ve ardından kapatın. Mac’inizde Wi-Fi ve Bluetooth’u kapatın ve 30 saniye bekleyin ve ardından tekrar açın.
 • Her iki cihazı, paylaşım sağlayan cihazı ve Wi-Fi ağına bağlanması gereken diğer cihazı yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra Wi-Fi şifrenizi tekrar paylaşmayı deneyin. Ben de birkaç kez bu sorunu yaşadım. Ve şifreyi alması gereken Apple cihazını yeniden başlattığımda sorun düzeliyor. Bu sizin için işe yaramazsa, diğer cihazı da yeniden başlatın.
 • Cihazınızın adını değiştirin ve ardından tekrar deneyin. Bunu iPhone veya iPad’inizde Ayarlar > Genel > Hakkında’ya giderek yapabilirsiniz. Mac’inizde Apple menüsü > Sistem Tercihleri ​​> Paylaşım’a gidin.
 • Paylaşım cihazında ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Lütfen bunun tüm ağ ayarlarınızı sileceğini unutmayın. Örneğin, kayıtlı Wi-Fi şifreleriniz silinecektir. iPhone veya iPad’de Ayarlar > Genel > Sıfırla ‘ya gidin ve ardından Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x