Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır? Herkese merhaba! Bir kez daha yardım etmek için buradayız. Bugün sizin için sahip olduğum ipucu, WhatsApp’ta güvenliğinizi artırmak için iki adımlı doğrulamalarını etkinleştirilmesiyle ilgili. Bu kılavuz, hem Android hem de iPhone cihazı olanlara yardımcı olacaktır.

WhatsApp aracılığıyla iki adımlı doğrulamayı biliyor musunuz? Bu bilgileri canlı olarak kaydetmek için bir dakikanızı ayırın. Bu özellik, uygulamayı kimin kullandığını doğrulamak için ek bir adım ekleyerek WhatsApp kullanımını daha güvenli hale getirir.

 İki adımlı doğrulama nasıl çalışıyor?

Bunu size söyleyerek başlayabilirim. Bu güvenlik önleminin etkinleştirilmesi, telefon numaranızla oturum açan herkesin izin verilmeden önce 6 haneli gizli bir kod girmesini zorunlu kılarak hesabınıza yetkisiz erişimi önler.

Şimdi, bu uygulandığında, telefon numaranız dışında ve oluşturduğunuz gizli şifreyi girerek kimse sizin bilginiz olmadan WhatsApp hesabınıza erişemez. Gizliliğinizi korumanın harika bir yolu gibi görünüyor, değil mi?

Diyelim bir örnek düşünün edelim söz o size sadakatsiz olmuştur ve sahip oldum konuşmaları gözetlemek için kendi telefon (ya da bilgisayardan) ile WhatsApp hesabınıza giriş istiyorum eşiniz şüpheliler:.

Korkutucu, değil mi? Neyse ki, iki aşamalı kimlik doğrulaması nedeniyle, geceleri biraz daha kolay dinlenebilirsiniz. Bu özelliği kullandığınızda, gizli kodunuzu bilmedikçe hesabınıza giriş yapmalarını imkansız hale getirir.

Bu makalede şunları öğrenebilirsiniz:

 • İPhone’ları veya Android cihazlarını kullanarak iki adımlı doğrulama özelliğini etkinleştirin.
 • Gerektiğinde WhatsApp hesabınızdaki bu özelliği kapatın
 • WhatsApp’ta güvenliğinizi ve gizliliğinizi artırın

İPHONE VE ANDROİD İÇİN WHATSAPP’TA İKİ ADIMLI DOĞRULAMA AYARLAMA

Bu özelliği bir iPhone kullanarak WhatsApp’ta etkinleştirmek karmaşık bir işlem değildir . Bunu yapmak için şunları yapmalısınız:

 1. WhatsApp’ı aç
 2. Ayarlar > Hesap > İki Adım Doğrulama > etkinleştir
 3. Bir altı basamaklı bir PIN oluşturun, aynı zamanda bir e-posta adresi ekleyin

Android cihazınız varsa, izlemeniz gereken adımlar şunlardır

 1. WhatsApp uygulamasını açın
 2. Sağ üst köşede daha fazla seçeneği tıklayın, ardından (üç dikey nokta) Ayarlar
 3. Hesap > İki Adımlı Doğrulama > Etkinleştir
 4. Altı basamaklı PIN’inizi seçin ve bir e-posta adresi ekleyin.

Bekle – PIN’i unutursam ve hesapla bir e-posta ayarlamadıysam ne olur?

Maalesef kötü haberlerim var. Doğrulama özelliğine bağlamanız istenen e-posta adresi, kodu unutmanız durumunda sizi korumaktır.Kod veya ikincil e-posta adresi olmadan, artık hesabınıza erişemezsiniz. Hatırlayabileceğiniz bir şey olduğundan emin olun.

Kullanıcıları kodlarını hatırlamaya teşvik etmek ve ayrıca zihninizi taze tutmanın önemi konusunda farkındalığı artırmak için WhatsApp düzenli olarak kullanıcılardan kodu girmelerini ister. 

Kodu bir yere de yazmanızı öneririm, ancak kodu çok erişilebilir bırakmadığınızdan veya iki adımlı doğrulamanın değersiz olduğundan emin olun.

Kullanıcıların kullandığı tüm telefonlarda (Android veya iPhone) her zaman iki adımlı doğrulamanın hayranı oldum. Bunu yapmak insanların hesabınızı görmesini engeller ve WhatsApp konuşmalarına casusluk yapmayı neredeyse imkansız hale getirebilir.

WHATSAPP’TA İKİ ADIMLI DOĞRULAMAYI KAPATMA

Bu özelliği etkinleştirdikten sonra kapatma işlemi, ilk etapta açmak için yaptığınız işlemle aynıdır. Tek fark adımların sonunda, devre dışı bırakmayı seçmelisiniz.

Bu yüzden süreci aşırı gevezelikle aşırı karmaşıklaştırmak yerine, size doğrudan adımlar dizisi verebilirim.

İPhone’da : WhatsApp > Ayarlar > Hesap > İki Adımlı Doğrulama > Devre Dışı Bırak’ı açın

Android : WhatsApp’ı açın > Diğer Seçenekler (3 dikey nokta)> Ayarlar > Hesap > İki Adımlı Doğrulama > Devre Dışı Bırak

Kişisel görüşüme göre, bir kez açıldığında neden bu özelliği kapatacağından emin değilim. Bu bir sıkıntı haline gelmez ve hesabınızı daha güvenli tutabilir.

SONUÇ

Bu makaleyi okuyarak, WhatsApp kullanarak iki adımlı kimlik doğrulamasını ve doğrulamayı ayarlama hakkında daha fazla bilgi edindiniz.

Hesabınızı görüşmelerinize casusluk yapmak isteyen herkesten korumak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Telefonunuzu gözetimsiz bırakmadığınız sürece kimse mesajlarınızı göremez.

WHATSAPP GÜVENLİK SEVİYELERİNİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARMA ADIMLARI

İki adımlı doğrulama, hesabınızı korumak için harika bir sistemdir, ancak profilinizle% 100 güvenliğe yaklaşmanızı sağlayacak başka ek adımlar da vardır.

Dikkate alınması gereken bazı seçenekler şunlardır:

 • Mesaj önizlemelerini gizle
 • WhatsApp’ta ileti dizilerini (veya ödün veren iletileri) kalıcı olarak sil
 • WhatsApp’tan fotoğrafları, videoları ve sesi silme
 • Veri trafiğini temizle (bu özellik en çok sohbet ettiğiniz ayrıntılar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır? için yorumda bulun

  Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.