Whatsapp Grup Eklemelerini Nasıl Kapatabilirim?

Whatsapp Grup Eklemelerini Nasıl Kapatabilirim? WhatsApp, uzun zamandır en popüler mesajlaşma platformu olmuştur. Çok çaba sarf etmesine rağmen, Facebook Messenger hala çok geride kaldı. Bu, WhatsApp’ın bazı sinir bozucu yönlerine rağmen. Bunlardan biri, birinin sizi olmak istemediğiniz sayıda gruba nasıl ekleyebileceğidir.

WhatsApp olsa da değişiklik yaptı ve insanların sizi WhatsApp gruplarına eklemesini engelleyebilirsiniz. Bu, WhatsApp grupları Gizlilik Ayarları aracılığıyla yapılabilir. 

İnsanların sizi WhatsApp Gruplarına Eklemesini Durdurun

Birçok kişi fark etmemiş gibi görünse de, gruplar için yeni WhatsApp gizlilik ayarları birkaç aydır orada. Bu hafta, WhatsApp bu konuda küçük bir şey değiştirdi. Önceden, kişilerim dışında.  sadece kimse yoktu . İnsanların sizi WhatsApp Gruplarına eklemesini önlemek için yapmanız gereken yalnızca birkaç adım vardır.

 1. Telefonunuzda WhatsApp’i açın.
 2. Üç noktalı taşma menü düğmesine dokunun.
 3. Ayarları seçin. 
 4. Hesaplar ve ardından Gizlilik üzerine dokunun.
 5. Bir sonraki WhatsApp sayfasında, alt yarıda bir yerde  Gruplar  bulacaksını , üzerine dokunun.
 6. Daha sonra üç seçeneğiniz olacak.
  1. Herkes : Herkes sizi gruplara ekleyebilir
  2. Kişilerim : Rehber listenizdeki herkes sizi gruplara ekleyebilir
  3. Kişilerim hariç… : Sizi gruplara ekleyemeyen kişileri seçmenize olanak sağlar.
 7. Herkesin sizi WhatsApp gruplarına eklemesini engellemek istiyorsanız, … dışında Kişilerim’i seçin ve sonra tüm kişileri seçin.

Bu iki şeyi garanti eder: Birincisi, bağlantılarınız da bulunmayan hiç kimsenin sizi bir WhatsApp grubuna ekleyemeyeceği ve iki tanesini, bağlantılarınızdan hiçbirinin sizi gruba ekleyemeyeceği anlamına gelir. Bu hiçbir şekilde gruplara eklenemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Sizi WhatsApp gruplarına ekleyemeyen yöneticilerin size özel sohbet yoluyla davet göndermesine izin verilir. Davete yanıt vermek için süresi dolmak üzere 3 gününüz var. Bu, rasgele gruplar oluşturmaya devam edenleri ve tanıdıklarını ekleyenleri durduracak kadar iyidir.

Özel Sohbet ile WhatsApp Grup İfadesi

Ancak arkadaşınız veya aileniz gibi birinden bir davet almayı kabul etmiyorsanız, yakın olduğunuz ancak hala WhatsApp grubunun bir parçası olmak istemiyorsanız, işlerin nasıl garipleşebileceğini hayal etmek zor değildir. 

Gruplar İçin Yeni Gizlilik Ayarları

Eğer bir kullanıcıysanız, parçası olmak istemediğiniz rastgele gruplara eklenmeye kesinlikle yabancı değilsinizdir. Bir aile grubu olabilir, bir cinsiyetçi arkadaş grubu olabilir, ya da tanımadığınız bir ton insanla rastgele bir grup olabilir. Her sinir bozucu WhatsApp olayı gibi, Facebook şirketi de nihayet uzun bir bekleyişin ardından sorunu çözmeye karar verdi. WhatsApp’ta gruplara özgü bazı yeni gizlilik ayarları başlattılar.

Bu yeni değişiklik, sizi hangi gruplara tam olarak eklemekten vazgeçmek istediğiniz konusunda daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Bu yeni değişiklik aynı zamanda WhatsApp gruplarını Facebook gruplarına daha çok benzetiyor. Artık sadece yöneticiler grupları üzerinde daha fazla kontrole sahip değil, aynı zamanda hangi gruplara eklenmesini istediğinizi daha fazla kontrol edebileceksiniz. 

Yeni gizlilik ayarları sizin için yeterli mi? WhatsApp’ın daha fazlasını yapabileceğini düşünüyor musun?  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Whatsapp Grup Eklemelerini Nasıl Kapatabilirim? için yorumda bulun

  Whatsapp Grup Eklemelerini Nasıl Kapatabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Whatsapp Grup Eklemelerini Nasıl Kapatabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.