WhatsApp Bu Video Gönderilemedi Hatası

WhatsApp Bu Video Gönderilemedi Hatası Kişilerinize WhatsApp aracılığıyla video dosyaları göndermeye çalışıyorsanız, ancak ‘ Bu videoyu gönderemiyorum ‘ hata mesajını almaya devam ediyorsanız. Farklı bir video seçin ve tekrar deneyin’, sorunu çözmek için bu sorun giderme kılavuzunu kullanabilirsiniz.

Bu sorun esas olarak WhatsApp’ın Android sürümünü etkiler.

WhatsApp Görüntü Hatalarını Gönderemiyor Sorunlarını Giderme

1. Bir kablosuz bağlantı kullanın

Video göndermek bant genişliği kullanımını artırır veya video dosyasının boyutuna bağlı olarak çok fazla bant genişliği gerektirir. Bu yüzden güçlü ve istikrarlı bir ağ bağlantısına ihtiyacınız var.

Videolarınızı daha hızlı göndermek için kablosuz bir bağlantıya geçmenizi öneririz. Videolarınızı hücresel veri bağlantısı kullanarak göndermek daha uzun sürer. Bağlantı zayıfsa, süreç tamamen durabilir.

Daha da fazla bant genişliğine erişmek için, video dosyalarını aktarırken Wi-Fi modeminizi yeniden başlatın ve ağı kullanan diğer cihazların bağlantısını kesin.

2. Video uyumluluk sorunlarını düzeltin

WhatsApp, oradaki tüm video formatlarını desteklemiyor. Aslında, platform şu anda yalnızca MP4, MKV, AVI, 3GP ve MOV dosyalarını desteklemektedir.

Elbette, videolarınızı MP4, MKV, AVI, 3GP ve MOV dosyaları olarak kaydetmek veya kodlama sınırlamalarını aşmak için bir video dönüştürücü aracı kullanabilirsiniz. Bazen, bir MP4 videosunu bir MP4 videosuna yeniden dönüştürmek hile yapar ve kodlama sorunlarını düzeltir.

WhatsApp’ın 4K çekim kodekini kaldıramayacağını belirtmekte fayda var. Çözüm olarak, çözünürlüğünüzü düşürebilir veya videolarınızı dönüştürmek için bir video dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp aracılığıyla video gönderirken 16 MB dosya boyutu sınırı olduğunu unutmayın. Kabaca, bu 3 veya 4 dakikadan uzun videoları gönderemeyeceğiniz anlamına gelir.

3. Doğru saat ayarlarını kullanın

Uygulama, sunucularına bağlanmak için cihazınızın zaman ayarlarına güvenir. Doğru tarih ve saat ayarlarını kullanmıyorsanız, WhatsApp sunucularına bağlanamaz ve kişilerinize video gönderemezsiniz.

Ayarlar → Sistem → Tarih ve saat’e ve otomatik şekilde saat dilimini ayarlayın.

zamanı otomatik olarak ayarla android

4. WhatsApp’ı güncelleyin veya yeniden yükleyin

En son WhatsApp sürümünü yüklemek, bu da dahil olmak üzere birçok sorunu çözebilir.

whatsapp android'i güncelle

Daha yeni bir WhatsApp sürümü olup olmadığını kontrol etmek için Google Play Store’a gidin, whatsapp’ı arayın ve Güncelle düğmesine dokunun .

Bu işe yaramadıysa, Kaldır seçeneği görünene kadar telefonunuzun ekranındaki WhatsApp simgesine dokunun ve basılı tutun . Uygulamayı silmek için üzerine dokunun.

Ardından en son WhatsApp sürümünü indirmek için Google Play Store’a dönün.

5. Sorunun Sebebi SD kartınız olabilir

Yukarıda listelenen tüm talimatları izlediyseniz, ancak yine de WhatsApp aracılığıyla video gönderemiyorsanız, bu, SD kartınızın desteklenmediğini veya bozulduğunu gösterebilir.

Biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz, ancak bu yöntem nadiren işe yarar. Kullandığınız format türünden bağımsız olarak, SD kartınız desteklenmiyorsa veya onarılamayacak şekilde bozulmuşsa, çalışmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp Bu Video Gönderilemedi Hatası için yorumda bulun

    WhatsApp Bu Video Gönderilemedi Hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp Bu Video Gönderilemedi Hatası için ilk yorumu yapabilirsin.