Kategoriler Mobil

Telefon Neden Yavaş Şarj Ediliyor?

Telefon Neden Yavaş Şarj Ediliyor? Günümüzde Akıllı telefonla bir çok  şey yapabilir, ancak şarj bittiğinde dünyadan kopt. Ne yazık ki, telefonunuz büyüdükçe, şarj edilmesi daha uzun sürebilir.

Mobil cihaz şarjının nasıl çalıştığı ve mevcut nesil telefonlar için farklı şarj yöntemleri hakkında konuşalım. Ayrıca, eski telefonların neden şarj edilmesi için daha fazla zamana ve bununla ilgili neler yapabileceğinizi de göreceğiz.

Şarj Edilebilir Pilleri Anlama

Bir hücre pili iki elektrot (bir pozitif ve bir negatif) ve bir elektrolit içerir. Kullanım sırasında elektrotlarda iyonlar oluşur, bu da pilinizin negatif dış terminaline bir elektronik akışı sağlar, böylece bir yük çıkarır.

Şarj edilemeyen pillerdeki bu kimyasal reaksiyonlar sadece bir kez gerçekleşir. Şarj edilebilir lityum-iyon pillerle, telefonlarda bulunanlar gibi, kimyasal tepkimeler “tersine çevrilebilir” dir. Böylece yeniden şarj etme, hücrelerin gücü emmesini sağlar.

Geniş anlamda, akıllı telefonlarınızı şarj etmenin iki yolu vardır: kablolu ve kablosuz. Her ikisi için artıları ve eksileri bulacaksınız.

Kablolu Şarj Artıları ve Eksileri

Diğer tüketici elektroniği gibi, akıllı telefonlar da her zaman şarj amacıyla kablolarla birlikte gönderilmiştir. Bu kablolar yakın zamana kadar pek değişmedi.

Neredeyse on yıl boyunca, Apple olmayan cihazlar USB 3.0 mimarisini destekleyen USB kablolarıyla birlikte gönderilmiştir. Buna karşılık, 2012’den beri Apple cihazları, özel bir bilgisayar veriyolu ve güç konektörü olan Lightning’i kullandı.

Kablolu Şarj Etme Artıları
En azından şimdilik, kablolu şarj teknolojisine sadık kalınmasının en önemli nedeni verimliliktir. Ve tanıdıklığını reddetme.

Kablolu Şarj Eksileri
Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kablolar kablolu şarj teknolojisini atmanın en büyük nedenidir. Kablolar can sıkıcıdır ve zamanla aşınabilir. Ayrıca, bakmak için çirkinler.

Kablosuz Şarj Etme Artıları ve Eksileri

Bu bizi giderek artan oranda popüler bir telefon şarjı haline getiriyor: kablosuz olarak. Kablosuz şarj etmenin bir çok avantajı vardır , ancak bazı dezavantajlarla birlikte gelir.

Kablosuz Şarj Etme Artıları Kablosuz şarj
ile artık bir kablo bulma konusunda endişelenmenize gerek yok. Bunun yerine, telefonunuzu sabit bir şarj pedi üzerinde ayarladınız. Bu, cihazınızda daha az aşınma ve yıpranma ve en azından uzun vadede daha az maliyet anlamına gelir. Şarj kabloları her şeyden önce pahalı olabilir.

Kolaylık, tüketicilerin kablosuz şarj etmeyi kucaklamanın başka bir nedenidir. Piyasadaki şarj yastıklarının birçoğu, aynı anda birden fazla cihazı şarj etmenize izin veriyor.

Kablosuz Şarj
Ekspresleri 2018’de, kablosuz şarj hala kablolu şarjdan daha yavaş ve daha az verimlidir. Ancak, çoğu cep telefonu artık ücretler arasında bütün bir güne gidebildiği için bu tutarsızlık önemli değil. Yatmadan önce telefonunuzu şarj cihazına koyun.

Telefonunuzun Yavaşça Şarj Etmesinin 5 Sebebi

Artık pilin nasıl şarj edildiğini bildiğinize göre, eski telefonunuzu şarj ederken neyin yavaşlattığına bakmanın zamanı geldi. Büyük olasılıkla, aşağıdaki nedenlerden biri nedeniyle:

1. Kötü Aksesuarlar

Cep telefonunuzun daha yavaş şarj edilmesinin en basit nedeni, telefonun kendisiyle hiçbir ilgisi olmayabilir. Bunun yerine, kötü bir kablo veya adaptörünüz veya zayıf bir güç kaynağınız olabilir.

USB kabloları, özellikle birden fazla kullanıcı ve cihaz içeren evlerde çok fazla yer kaplıyor. Bu kablolar genellikle düşürülür, bükülür, sıcaklıkların önemli ölçüde değiştiği ve hatta basıldığı yerlerde tutulur. Bu nedenle, herhangi bir şeyden önce kabloyu değiştirin ve sorunun ortadan kaldırılıp kaldırılmadığını görün.

Ayrıca adaptörü değiştirmeli ve bunun bir fark yaratıp yaratmadığını görmelisiniz. Evinizde, yeni bir telefon aldıktan sonra bile aynı adaptörü kullanmaya devam ediyor musunuz? Muhtemelen yeni olanı kullanmalısın.

Pek çoğu, mobil cihazlarını bilgisayarlarında bir bağlantı noktası kullanarak şarj etmeyi sever. Bu, bilgisayarınızın yaşına ve makinenizdeki diğer bağlantı noktalarının aynı anda kullanılmasına bağlı olarak her zaman ideal bir çözüm değildir.

Diğer her şey eşit olduğunda, telefonunuzu şarj etmek için doğrudan bir kaynak kullanmalısınız. Diğer bir deyişle: Mümkün olduğunda bir duvar şarj cihazı kullanın.

2. Kablo Sorunları

Kablonuz günlük şarj işleminden sorun yaşayabilecek tek unsur değildir. Telefonunuzun şarj bağlantı noktasının da bir miktar hasar görebilir. Korozyon veya tıkanıklık için limana bakın. Bu muhtemelen cihazınızı şarj etmek için daha fazla zaman almasına sebep olmasa da, en azından kurallara uymanız gerekir.

Sonunu bulmak için, telefonunuzun portunun içine bakmak için bir el feneri ve büyütme kullanın. Birbirine ait olmayan herhangi bir nesneyi (tiftik, toz vb.) Çıkarmaya çalışın, port bileşenlerinin zarar görmemesine çok dikkat edin.

Benim tavsiyem? Herhangi bir nesneyi kaldırmak için plastik bir kürdan kullanın. Bağlantı noktasının içinde küçük, yumuşak bir fırça kullanılması önerilir.

3. Arka Plan Uygulamaları

Şarj etmek için sonsuza dek süren telefonların kullanımda da şarj edilmeleri zor olabilir. Bunun bir hileli uygulaması veya genel olarak arka plan uygulamaları bunun nedeni olabilir.

Hem Android hem de iOS’un artık hangi uygulamaların arka planda çalıştığını öğrenmek için kullanabileceğiniz araçlar var. Android tabanlı cihazlar için Ayarlar> Pil’de bulunan pil kullanım menüsünü inceleyin . Senin üzerinde iPhone , seçmek Pil içinde Ayarlar hangi görmek için uygulamanın uygulamalar en çok pil .

Kötü uygulamayı bulduğunuzu düşündüğünüzde, onu silin ve pil ömrünizin ve şarj hızınızın artıp artmadığını görün.

5. Sorun sizde mi?

Akıllı telefonunuzu şarj ederken bile kullanması gereken kişi siz misiniz? Belki de cihazın şarj olması çok uzun sürdüğü nedendir.

Facebook gibi uygulamalar telefonlarda pil ömrünü kaybetmek için kötü bir şeydir . Bu, cihazınızı yeniden şarj etmeye çalışırken sosyal ağınızdaki yayınları bıraktığınızdan daha açık değildir.

Bunun yerine, bir mola ver. Şarj olurken telefonunuzu kullanmayacağınız kuralını yapın.

yakın zamanda Gönderilenler

Google Chrome’dan Bildirimler Nasıl Kapatılır

Google Chrome'dan Bildirimler Nasıl Kapatılır Bildirimler, bir kullanıcının çeşitli web sitelerinden, uygulamalardan veya uzantılardan aldığı… Daha fazla oku

7 saat önce

Windows 10’da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır Windows 10 hesabınızın şifresini sıfırlamak söz konusu… Daha fazla oku

7 saat önce

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var Bu hata, Windows Image Acquisition sürücüsü bilgisayarınızda eksik olduğunda… Daha fazla oku

7 saat önce